Konkurs mieszany na MŚ w Val di Fiemme? Decyzja zapadła

 • 2011-10-21 10:45

Przed kilkoma dniami Walter Hofer informował, że istnieje możliwość rozegrania podczas Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w 2013 roku w Val di Fiemme mieszanego konkursu drużynowego z udziałem panów i pań. Pozostawił jednak gospodarzom imprezy podjęcie ostatecznej decyzji co do włączenia tej konkurencji do programu mistrzostw. Jak informuje włoski serwis wintersport-news.it jest już przesądzone, że konkurs mieszany we Włoszech odbędzie się.

Wczoraj opublikowano program mistrzostw w 2013 roku. Impreza rozpocznie się 21 lutego i zakończy 3 marca. Rozegranych zostanie łącznie pięć konkursów skoków narciarskich. Dzień po otwarciu mistrzostw na starcie rywalizacji staną panie, które będą walczyć o medale na skoczni HS106. 23 lutego na tej samej skoczni odbędzie się konkurs mężczyzn, a następnego dnia zostanie rozegrany wspomniany konkurs mieszany. Po kilku dniach przerwy skoczkowie przeniosą się na dużą skocznię, na której 28 lutego zostanie rozegrany konkurs indywidualny, a trzeciego marca zawody drużynowe.

Program konkursów skoków na Mistrzostwach Świata w Val di Fiemme w 2013 roku:

Piątek, 22/2/2013: konkurs indywidualny kobiet (HS 106)
Sobota, 23/2/2013: konkurs indywidualny mężczyzn (HS 106)
Niedziela, 24/2/2013: mieszany konkurs drużynowy (HS 106)
Czwartek, 28/2/2013: konkurs indywidualny mężczyzn (HS 134)
Niedziela, 3.03.2013: drużynowy konkurs mężczyzn (HS 134)


Adrian Dworakowski, źródło: wintersport-news.it
oglądalność: (9760) komentarze: (102)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pepeleusz początkujący
  @Emil

  czyli najlepsza skoczkini kręciła by się chyba koło 14-18 miejsca, aczkolwiek przy jakimś wyjątkowo świetnym występie zwyciężczyni np 10 miejsce też byłoby niewykluczone.
  Z drugiej strony czas działa raczej troszkę na korzyśc skoczków.

 • Emil początkujący

  @pepeleusz Na letnich mistrzostwach Francji najlepszym z Francuzów z roczników "olimpijskich" był Leo Vanini. SKoczył 82 i 86 m na skoczni K-90 z 12 i 13 belki. Z kolei Coline Mattel w konkursie pań skoczyła 83 i 86,5 ale z 14 i 15 belki. W tych mistrzostwach podobnie jak u nas zastosowano system kompensacji za belkę. Za 1 platformę dodawano 2,3 pkt. Czyli Vanini minimalnie ale jednak wygrałby z Mattel.

 • pepeleusz początkujący

  http://www.ffs.fr/site/resultats/resultats3.php?act2=SAUT&epr=17999 - ostatnia konnfrontacja Mattel vs Royer w 2009 na K-60. Tylko minimalna wygrana z Royerem, ktore j pewnie służą wieksze skocznie, ale z drugiej strony to chłopak powinien robić szybsze postępy. Ale co najbardziej zaskakujące wygrał wtedy Oscar Jones, który nie robi spodziewanych postępów
  http://www.ffs.fr/site/resultats/resultats3.php?act2=SAUT&epr=14052 tu z kolei wygrala ale nie waidomo kiedy to było.
  http://www.ffs.fr/site/resultats/resultats3.php?act2=SAUT&epr=16808 - tu też Mattel wygrała, chyba 2009 r.

 • pepeleusz początkujący

  1. Bergaard NOR 2. Ylipulli FIN 3.Sato (Watanabe) JAP 4. Lanisek (C.Prevc) SLO 5. Wagner (Wellinger, Bradatsch,Dufter) GER 6. Tollinger (Goeschl, Hofer, Greiderer) AUT 7.Stursa (Friedrich) CZE 8.Leja POL 9.Peier (L.Egloff) SUI 10.Van der Aalst HOL 11.Funtarow BUL 12. Yuksel TUR 13. Korek (Mah) CAN 14. Tatu ROM 15. Royer (Vanini, Claret-Tourier,Gardet) FRA 16. Szulajew (Samsonow, Mazurik) RUS 17. Rhoads (Brown,Bickner) USA 18. Drozdow(Kalinczuk,Maximczuk) UKR 19. Loit EST 20. Di Leonardo (Marcocig, Varesco*/Buzzi*) ITA 21. Larsson SWE 22. Jones GBR 23.Kolmakow(Chamitow) KZK 24. Szilagyi HUN 25. Mechetka(Zelenkovski) BLR

 • OjciecMarek weteran

  Sprawdziłem sobie, ile wynosi średni wzrost skoczka czołowej dziesiątki poprzedniego sezonu PŚ i wyszedł mi wzrost po prostu...przeciętny czyli 178,7 cm. Średni wzrost polskiego dwudziestolatka (dane z 2008 roku) to...178,5 cn, więc mamy niemal idealną zgodność.

 • piotr186 początkujący
  Emil

  Minimum 180 wzrostu cm w liceum? chodziłeś do jakieś szkoły z olbrzymami samymi... Zdaje mi się ze generalnie średnia wzrostu to 175-185 cm dla mężczyzn średnia dla kobiet to jakieś 10 cm .mniej (czyli 175-175). Ale w skokach przecież nie wzrost decyduje. Czego najlepszym dowodem jest Adam Małysz. . Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie ze wysoki wzrost ("koszykarski") jest w skokach bardziej przeszkodą niż korzyścią. Choć oczywiście wyższy skoczek ma dłuższe narty i większy kombinezon kombinezon (większą powierzchnię nośną.

 • pepeleusz początkujący
  @Emil

  Wyżej oceniam gwiazdy kobiece, bo taki Royer to absolunie poza 300 na świecie. I ci ,,niektórzy" co by z nimi przegrali to pewnie ponad połowa, może nawet do 2/3 ...Zaraz spróbuję skalsyfikować skoczków.

 • Emil początkujący

  @pepeleusz Jak oceniasz jakby wyglądanie porównanie najlepszego Francuza z roczników 95-96 z Coline Mattel czy Sare Takanashi z Japończykiem z tych roczników?

 • pepeleusz początkujący

  Czyli jak widac generalnie organizują kadłubowe zawody, aby była bardzo mała liczba wszystkich uczestników ,,igrzysk".
  Piotr 186- belka na pewno bedzie wyższa dla dziewczyn, aczkolwiek przy zastosowaniu punktów za belkę niektóre chłopaki zapewne przegraliby ze światowymi gwiazdami skoków kobiecych, tylko że przelicznik za belkę nie będzie chyba znany.

 • Emil początkujący

  @piotr186. No nie wiem czy nie ma takich różnic fizycznych. Kiedy ja poszedłem do liceum to prawie wszystkie chłopaki to były chłopy po minimum 180 cm i 70 kilo wagi :) Zresztą bardzo mało dziewczyn trenuję skoki a chłopaków cała masa więc w dużej ilości chłopców łatwiej wybrać bardziej utalentowane jednostki niż mniejszej ilości dziewczyn. c

 • piotr186 początkujący
  kknllkkljn

  Przecież nikt nie wątpi w talent Asi Szwab. To Asia gawron jest już stracona dla skoków narciarskich.

  A na tym filmie nie widać ile skoczyła J.Gawron, bo kamera jest tak ustawiona ze nie widać skoczni dalej niż kawałek za bulą....

 • piotr186 początkujący
  Emil

  Faktem jest ze 15-16 letnie dziewczynki skaczące i i 15- 16 letni chlupcy skaczący nie będą od siebie zbytnio odstawać. Bo w tym wieku różnice pomiędzy płciami (dotyczącymi np. fizjonomi,masy mięśniowej) nie są jeszcze duże. Wiec pod tym względem konkurs mieszany na Młodzieżowych IO. A niektóre dziewczyny mogą lepiej skakać (lub co najmniej na tym samym poziomie) od chłopaków:).

 • anonim
  Szwab

  http://www.youtube.com/watch?v=4oJZfWOGVrk oto link do skoku J.Szwab ze Szczyrku gdzieś w pażdzierniku skok ok 95m.Prosze dać jej czas a nie pisać o Karpiel czy innych małych jeszcze dziewczynkach które poi roku treningu wciąż skaczą na 15-20 m skoczniach.A drużyna w Insbrucku składa się ze skoczka ,skoczkini i kombinatora bo każdy kraj ma tylko prawo wystawic jednego zawodnika w poszczególnej konkurencji.

 • Emil początkujący

  I co ciekawe konkursy skoków nie odbędą się na HS 109 w Seefeld nie mówiąc już o Bergisel tylko na HS-75 w Seefeld co jest moim zdaniem przesadą chyba że się boją o dziewczyny.

 • Emil początkujący

  @pepeleusz. http://www.fis-ski.com/data/document /qualification-system-2012-youth-olympic-games-fis-august-2010-eng.pdf (bez spacji) Tutaj masz maksymalne kwoty dla jednego kraju. Czyli w konkursie skoków wystartuje maksymalnie 25 chłopców i 20 dziewczyn. U nas pewne miejsce w składzie ma Magdalena Pałasz. U skoczków i kombinatorów jest kilku zawodników walczących o miejsce i trudno powiedzieć kto pojedzie. A co do samego pomysłu. No głupi ale co zrobić.

 • pepeleusz początkujący

  1.@Emil -Nie chce mi sie za bardzo tego szukać w necie, ale nie brzmi wiarygodnie to, że rzekomo indywidualnie startowało by tylko po jednym z każdego kraju..To byłby jakiś kadłubowy konkurs i skoków i kombinacji gdzie mógłby nie wysratować potencjalny zwycięzca. A gdyby ten jeden doznał kontuzji to już drużyny by nie było? Wymóg indywidualnego startu kombinatora aby mógł być wystawiony w mieszanym jest prawdopodobny, ale czy wymóg startu to wymóg ukończenia (vide Lambert)?
  Generalnie wymóg aby w konkursie skoków startował ktoś z bądź co bądż innej konkurencji jest głupi.
  2. Gina szuka sztafety która zastąpi wswzystkie konkurencje olimpijskie, oj można by ją rozwinąć. Natomiast MOJA PROPOZYCJA w miarę analogiczna do wymysłu działaczy to sztafeta LA 5 razy 1500 metrów z dziesięcioboistą lekkoatletycznym, piecioboistą nowoczesnym, triathlonistą, , lekkoatletą biegaczem na 1500 i jedną rodzynką lekkoatletką biegaczką na 1500. Bo nawet parytetu płci nie ma w tym ich pomyśle.
  Lekko nie pasowali by tu do analogii jeszcze biegacz wysokogórski, biegacz na orientację i nawet ....biegacz ,,do tyłu" oraz piłkarz nożny - ewentualnie ich też można by jednak dodać, w końcu też biegają uprawiając swoje konkurencje.
  3.A to wszystko dlatego że - jak słusznie zauważył tym razem Piotr 186 - zamykaja roczniki od dołu i jest nieraz za mało zawodników na poziomie. Dlaczego nie dać wystartować młodszym a lepszym?
  Zresztą drużynowy konkurs skoków chłopców byłby wyjątkowo interesujący.

 • Boy profesor

  Tak jak napisałem dużo niżej, niech wprowadzą jeszcze zawody w skokach do celu, najlepiej jeszcze w drużynach mieszanych, a test zrobi się latem podczas jakiegoś podrzędnego konkursu.

  Tak jak piszecie, w tym wieku nie da się jednoznacznie określić czy dany zawodnik to skoczek czy kombinator, także pomysł z takim konkursem jest zupełnie nietrafiony.

 • gina profesor

  To ja proponuję inną sztafetę:
  zacznie skoczek i odda skok na dużej skoczni - klepnie narciarza - np. Kowalczyk i ta poleci na nartach, jak skończy Justyna to klepnie pływaczkę - taką Jędrzejczak na przykład i ona wskoczy do przerębli i popłynie. Po wyjściu z wody przekaże pałeczkę kolarzowi (niech się pomęczy na śliskim, a co) np. Przemysławowi Niemcowi. Ostatnim ogniwem sztafety będzie Rogowska, która wpadnie do hali i wykona skok o tyczce.
  oczywiście to tylko luźna propozycja, można dodać jeszcze dowolnych sportowców do sztafety i dowolne konkurencje. Będzie się działo!

 • Emil początkujący

  Przecież każda ekipa może wystawić w konkursach indywidualnych wystawić po jednym kombinatorze, skoczku i skoczkini. Chyba nikt nie będzie wystawiał do konkursów w kombinacji skoczka po to by sobie go "użyć" w konkursie drużynowym bo raczej nie sądzę by były dopuszczone zmiany że inny zawodnik startuje w indywidualnym a inny w drużynowym.

 • HKS początkujący

  @piotr186

  A skąd wiesz czy nie będzie przymusu wystartowania indywidualnie w KN? :) Ktoś kto nie miał nigdy biegówek na nogach raczej nie da rady.

  Pomysł oczywiście głupi jak całe te Igrzyska. Ja proponuje sztafetę biegową biathlonista, kombinator i biegacz. W ten sposób można dojść do jakiegoś absurdu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).