Puchar Tatr Wysokich w Strbskim Plesie - dominacja Polaków

• 2003-09-13 21:20
Dzisiejszego popołudnia, przy słonecznej, ale nieco wietrznej pogodzie, w Strbskim Plesie odbyła się 21 edycja Pucharu Tatr Wysokich. Do słowackiego kurortu zjechali zawodnicy z Polski, Czech i Słowacji. Areną zmagań była tamtejsza skocznia o punkcie konstrukcyjnym K90. Dzięki uczestnictwu polskich i czeskich skoczków konkurs ten stał się wielkim i dramatycznym wydarzeniem, a dla Polaków szczególnie miłym.

Główna kategorię seniorów wygrał Krystian Długopolski, który skokami na odległość 87,5m oraz 94m i z notą 231pkt zajął pierwsze miejsce. Przypomnijmy, że Polak jest zwyciezcą zawodów o Puchar Lata 2003 w lipcu tego roku, a w konkursie o puchar Mc Donalda w Zakopanem (sierpień 2003) zajął trzecie miejsce. Widać więc, że jest w dalszym ciągu w dobrej, a nawet bardzo dobrej, stabilnej formie.

Drugie miejsce w konkursie o Puchar Tatr Wysokich zajął Wojciech Skupień, dotychczas bardzo dobrze spisujący się skoczek w konkursach LGP oraz letniego COC. W Strbskim Plesie skakał na odległość 87m oraz 94m, a z Krystianem Długopolskim przegrał róznicą 2 punktów.

Trzecie miejsce na podium zajął znany zawodnik z Czech – Jiri Parma, który w pierwszej kolejce skoczył najdalej: 90m, w drugiej 87,5m ale z notą 223pkt nie wyprzedził Polaków. Jiri Parma nie po raz pierwszy tego lata pokazał sie z bardzo dobrej strony. W sierpniu, w konkursie w Roznovie, zajął wysokie 4 miejsce.

Na uznanie zasługuje występ naszego skoczka z kadry A – Tomasza Pochwały. Do niego należalo czwarte miejsce w konkursie. Pierwszą próbę miał niezbyt udaną – tylko 82m, za to w drugiej skoczył naprawde dobrze, osiągnął odległość 87,5m, co w konsekwencji pozwoliło mu na wyprzedzenie Michała Psenki ze Słowacji i Jakuba Suchacka z Czech.

6Jakub SuchacekCZE7787193

Miłą niespodzianke sprawili nasi juniorzy wszystkim kobicom narciarstwa w Polsce. W Strbskim Plesie zdobywcą pierwszego miejsca został Kamil Stoch (nota 244pkt), na drugiej pozycji uplasował się Wojciech Pawlusiak, który przegrał z kolegą z reprezentacji tylko róznicą jednego punktu, Trzeci był zawodnik z Czech, z notą o pół punktu niższą . Należy przyznać, że juniorzy stoczyli zaciętą walkę o najwyższe miejsca w konkursie. Nie posiadamy w tej chwili informacji o odległościach jakie uzyskiwali zawodnicy, ale przyglądając się punktom można wywnioskować, że rywalizacja była bardzo wyrównana.

Wyniki konkursu juniorów:

1. Stoch Kamil (POL) 244,0
2. Pawlusiak Wojciech (POL) 243,0
3. Kypeť Martin (CZE) 242,5

Wyniki zawodów w Strebskim Plesie napawają optymizmem. Potwierdzają, że praca z nowym trenerem, Heinzem Kuttinem, przynosi pozytywne efekty. To również dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski. Możemy być pewni, że walka o czołowe miejsca będzie zaciekła...

Jaala&witeck, źródło: Skoky.cz
oglądalność: (5514) komentarze: (2)