Antonin Hajek Mistrzem Czech Juniorów !

• 2003-09-27 14:04
W odbywających się dzisiaj Mistrzostwach Czech, które miały miejsce w Harrachovie na obiekcie K90, zawodnicy rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych: młodzikach, juniorach młodszych oraz juniorach. Rywalizację zdecydowanie wygrał Antonin Hajek, reprezentujący Ski Klub Harrachov, zdobywając tym samym tutuł Mistrza Czech Juniorów. W każdej z kategorii wiekowych bardzo dobrze spisywali się nasi reprezentanci...

W najmłodszej kategorii wiekowej - młodzikach - czyli zawodnikach z rocznika 1990/91 najlepszy okazał się Jiri Mazoch, reprezentujący barwy TJ Frenstat. Osiągał długie odległości - 90 i 93,5 m - co w zestawieniu z wszystkimi zawodnikami startującymi w Mistrzostwach Czech dały mu srebrny medal i tytuł wicemistrza swojego kraju. Drugie miejsce w tej kategorii wiekowej zajął Mateusz Cieślar z KS Wisła Ustronianka - 86 i 85 m - jednak jego strata do zwycięzcy była znaczna. Cieślar w zakończonych tydzień temu Mistrzostwach Polski Juniorów zajął 26 miejsce.

13Rutkovsky DanielCZESK Jested Liberec596086

W kategorii - junior młodszy - czyli zawodnicy z rocznika 1988/89 zwycięstwo odniósł Roman Koudelka z LSK Lomnice z odległościami - 91,5 i 92 m - co w rezultacie dało mu ostatnie miejsce na podium i brązowy medal Mistrzostw Czech. Kolejne miejsca na podium zajęli nasi reprezentanci, na 2 miejscu uplasował się Dawid Kowal ze Startu Krokiew Zakopane ZSMS, który zaledwie o 0,5 punktu ustąpił zwycięzcy, a tydzień temu był 10 w Zakopanem. Na 3 miejscu znalazł się Piotr Chowaniec reprezentujący klub TS Wisła Zakopane ZSMS - 87 i 87,5 m - jednak jego strata do najlepszych była duża, a tuż za nim na miejscu 4 wylądował Robert Staszel z WKS Zakopane ZSMS.

19Matura TomasCZELSK Lomnice6165109,5

W najważniejszej kategorii wiekowej - juniorach - triumfował Antonin Hajek reprezentujący Ski Klub Harrachov, zdobywając tym samym złoty medal i tytuł Mistrza Czech Juniorów (93 i 93,5 m). Tuż za nim uplasował się Martin Cikl z TJ Dukla Liberec, dla którego był to pierwszy start od roku po przebytej kontuzji, który mimo to uzyskał najdłuższą odległość dnia - 94 metry. Na ostatnim miejscu podium znalazł się reprezentant TJ Frenstat Marek Kypet (93 i 92 m). Najlepszy z Polaków, Mateusz Wantulok z KS Wisła Ustronianka dzięki skokom na odległość 88,5 i 87,5 metrów uplasował się na 4 miejscu, natomiast przed tygodniem na Średniej Krokwi zajął 13 miejsce. Dobrze zaprezentowali się również Wojciech Topór i Piotr Żyła (4 miejsce w Mistrzostwach Polski).