Sarah Hendrickson: "Muszę trzymać swój poziom"

 • 2012-01-08 19:43

Drugi konkurs Pucharu Świata Pań zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Sarah Hendrickson. Amerykanka skokiem na 107,5 m ustanowiła nowy, kobiecy rekord skoczni Orłów w Hinterzarten.

"Pomimo tego, że pogoda była prawie taka sama jak wczoraj to jednak wiatr był bardziej stabilny i możliwe były dalekie skoki" - powiedziała triumfatorka zawodów. "Ciężko jest wygrać jeden konkurs Pucharu Świata a co dopiero klasyfikację końcową, trzeba prezentować równą formę. Jeszcze wszystko może się zdarzyć, ja muszę trzymać swój poziom" - dodała.

Na drugim stopniu podium stanęła Sara Takanashi. "Wczorajsze zawody nie były najlepsze, nie czułam się najlepiej podczas skoku. Ale dziś było już znacznie lepiej" - mówiła Japonka po zawodach w Hinterzarten. "Moim celem jest znaleźć się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji końcowej Pucharu Świata" - dodała. "Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się stanąć na podium po 15. miejscu wczoraj i 5. w Lillehammer" - zakończyła Takanashi.

"Moja forma nie była stabilna, ale dziś udało mi się oddać dwa równe skoki i mam nadzieję utrzymać ten poziom" - powiedziała trzecia Jessica Jerome. "W skokach narciarskich pogoda raz dla jednych jest łaskawa a dla innych nie. Wczoraj nie miałam szczęścia, a dziś tak i oddałam dobre skoki" - podsumowała.

Kolejne zawody zaplanowano na 14. stycznia we włoskim Val di Fiemme.


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3144) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Karp weteran

  zwłaszcza, że walecznością przebija na pewno część chłopaków z naszego kraju... ale skoków kobiet do mężczyzn porównywać nie można- dopóki nie będą ze sobą rywalizować ;D

 • zur555 doświadczony

  Mam wrażenie ze Stefan HUla by nie wygrał PŚ kobiet...
  Sarah naprawdę skaczę widowiskową, Ona by chyba na MP mężczyzn powalczyła o top 10...

 • Sousuke bywalec

  "Drugi konkurs Pucharu Świata Pań"
  Trzeci konkurs

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).