Hlava opuścił szpital

 • 2012-01-10 09:43

Lukas Hlava, który doznał poważnych obrażeń po upadku na skoczni w Bischofshofen wczoraj został wypisany ze szpitala i wrócił do swojego domu w Harrachowie.

Hlava wylądował na 123,5. m zeskoku obiektu w Bischofshofen, ale po chwili przewrócił się przy dość dużej prędkości. Z obiektu trafił do austriackiej kliniki, a następnie do Pragi. Czech złamał nos i doznał licznych obrażeń kości twarzy oraz lewej ręki.

- Lukas jest pozytywnie nastawiony i już się cieszy na myśl o powrocie do skakania - powiedział menedżer zawodnika Jan Baier.

Trudno powiedzieć kiedy Hlava powróci na skocznie. Polskie media spekulowały wczoraj, że być może sympatycznego Czecha nie zobaczymy już w tym sezonie, jednak czeski portal skoky.net podaje informację, że w najbardziej optymistycznym wariancie Hlavę zobaczymy już w najbliższy weekend na skoczni w Kulm. Jak będzie, zobaczymy...


Adrian Dworakowski, źródło: interia/PAP/skoky.net
oglądalność: (5009) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Karp weteran
  nieznany

  ale nie można przytaczać miejsc Hlavy z wcześniejszych sezonów... przecież dobrze wiemy, że ten sezon ma najlepszy ze wszystkich ;)

 • nieznany początkujący
  @Boy

  Najwyzsze miejsce Hlavy na mamucie to 23. pozycja w Oberstdorfie, i to 3 sezony temu.
  Matura czterokrotnie zmiescil sie w czolowej dwudziestce, a najwyzsza jego pozycja to 11.

 • anonim
  -

  na telegazecie pisze,ze lekarze odradzają startów Hlavie i ze z reką nie za dobrze jest i będą prawdopodobnie kolejne zabiegi potrzebne więc Hlave nie zobaczymy nawet w Zakopcu nie słuchajcie skijumping
  ----------------
  Czytaj proszę teksty ze zrozumieniem zanim zaczniesz wypisywać takie bzdury.

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(3936), 2012-01-10 14:27:56 ***

 • Boy profesor

  @piotr186
  Skakałby w masce ochronnej, jak Petr Cech, który nie tylko hełm nosił swojego czasu ;-)

  @nieznany
  Nie zgodzę się z Tobą. Jeśli Maturę uznajesz za lotnika, to tym bardziej jest nim Hlava. Może 200 m przekroczył w życiu dopiero dwa razy, ale właśnie w ostatnich latach bardzo poprawił się na lotach i mógłby sporo ugrać na mamutach w tym sezonie.

 • nieznany początkujący

  Nie sadze, zeby w Kulm wystapil. Mamut to zbyt duze ryzyko, a poza tym Hlava nie jest typem "lotnika" i zbyt wiele by tu nie ugral, nawet bedac w zyciowej formie.
  Z obecnych kadr Czech za lotnikow uwazam Mature, Sedlaka i bedacego w fatalnej obecnie formie Hajka.

 • piotr186 początkujący

  No raczej w Kulm się nie pojawi. To za duża skocznia żeby głupio ryzykować. Ale kto wie? z drugiej strony urazy twarzy tak szybko się nie lecza, jak on będzie skakał z taka pogruchotaną twarzą?

 • Karp weteran

  było by ciekawe jakby pojawił się już w piątek... ale moim zdaniem trenerzy dadzą mu odpocząć ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).