Puchar Świata Pań w Szczyrku odwołany

 • 2012-01-12 13:30

Puchar Świata Pań, który miał się odbyć w ostatni weekend stycznia w Szczyrku został odwołany. Zamiast niego odbędą się zawody Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem.

W Zakopanem konkursy odbędą się już za tydzień, w piątek oraz sobotę i będą zaliczane do klasyfikacji końcowej Pucharu Kontynentalnego Kobiet.

PROGRAM ZAWODÓW:
19.01.2012, CZWARTEK
10:00 oficjalny trening (2 serie)

20.01.2012, PIĄTEK
09:30 seria próbna
10:30 pierwsza seria konkursowa

21.01.2012, SOBOTA
09:30 seria kwalifikacyjna
10:30 pierwsza seria konkursowa


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6353) komentarze: (26)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kubiszon98 bywalec
  WYWALIĆ TAJNERA!

  Tajner nic nie robi,tylko kompromituje polskie narciarstwo!Biegacze i biathloniści nie mają gdzie trenować i osiągają żenujące wyniki(oprócz Kowalczyk).W skokach też jest słabo,skoczkowie skaczą zdecydowanie poniżej swoich możliwości,a skoczkinie wogóle brak słów....
  A Tajner nic nie robi tylko komentuje skoki w jedynce!Niech sie zajmie lepiej czymś poważnym!Jedyne co robią w Pznie to odwołują zawody!To skandal!Trzeba całkowicie zmienić PZN i całe systemy szkolenia i trenerów!

 • anonim
  @maslana87

  na przeszkodzie stoi kasa
  na pś organizator musi wylozyc dla zawodniczek 17.500 chf a na pk 1,500 chf
  a na 2 konkursy w kombinacji norweskiiej dla zawodników trzeba by było wylozyc 150.000 cf

 • anonim
  help

  Niech mi to ktoś wyjaśni. najpierw miało być pś w Szczyrku, http://skijumping.pl/wiadomosci/14334/Panie-poskacza-na-tegorocznych-zawodach-PS-w-Zakopanem/ potem dołożyli Zakopiec, następnie wywalili Szczyrk zamieniająć na Zakopiec przy okazji obniżając rangę do PK.

  Dlaczego zamiast 2pś nie ma żadnego?
  Dlaczego pisali o pś w Zakopcu skoro okazuje się, że będzie to pk. co szkodzi w przeszkodzie zorganizować pś?

 • kingalovessport początkujący
  panie

  kurczaczki szkoda... chciałam sobie pokibicować...
  PS. Gregor najlepszy!

 • sakala początkujący
  @pepeleusz

  Myślę, że na ten moment to w takiej drużynówce faworytem nr 1 byliby Norwegowie. Nie wiem z czego to wynika (może to skutek wdrażanych uwag Stoeckla i przejścia w klubach na inny program treningowy młodzieży), ale jest tam cała masa zawodników w tych rocznikach, którzy poczynili ogromne postępy. Bo nie tylko Berggaard, Sjoeen i Forfang skaczą dobrze (ta trójka to już bardzo wysoki poziom i bez względu na to kogo z nich by tutaj wystawili liczyłby się w walce o złoto).
  Nie no jasne, że ogólnie wypadamy gdy chodzi o juniorów dużo lepiej od JPN, ale rzecz w tym , że niektórym (w tym naszym trenerom i działaczom ) wydaje się, że poza Polską to prawie żadnych talentów nie ma, a w Japonii skaczą sami emeryci. Roczniki 93,94 są w JPN już jednak słabsze , 96 chyba bardzo słaby, ale może się okazać, że np. 98 będzie w przyszłości porównywalny z 95. Z rocznika 92 niespodziankę w Sapporo sprawił Mabuchi zajmując 4.miejsce, wcześniej max. był w drugiej dziesiątce. W ogóle to jak znajdę chwilę czasu to zrobię nieoficjalny ,,Puchar Japonii'' sumując punkty z wszystkich konkursów SAJ A.

 • Krystek początkujący

  http://www.skoki2012.pun.pl/forums.php

 • pepeleusz początkujący
  @sakala

  Wyniki widziałem.Ale w normalnej drużynówce JAP mogłaby w tych dwurocznikach wygrać, ale mogła by być także najdalej na 6 miejscu.
  No i nie ukrywajmy, że gdyby JAP startowala drużynowo wyłacznie w roczniku 94 to wypadła by dość słabo ,a w porównaniu do Polski dramatycznie. Roczniki 92, 93 (poza Shimizu) 96 i 97 także raczej nie są zbyt dobre w JAP .
  My mamy trzy roczniki na świecie gdzie albo wygrywamy albo jesteśmy najdalej na 2 miejscu(gdyby brać za naszego P.Okasa- to nawet są cztery takie roczniki)
  PS- dobrze że nie wystawiliśmy pierwotnie sugerowanych Gasienicy Laskowego lub Milczanowskiego, którzy akurat są w dramatycznej formie.

 • sakala początkujący
  @pepeleusz

  Powinno być: ,,i jeden i drugi'', bo Sato to walczy o złoto. Ale nieźle w tym sezonie prezentował się już też np. Takumi Nara z tego rocznika. Konkurs drużynowy rozgrywany na normalnych zasadach byłby bardzo interesujący, a dla PZN pouczający. ;)

 • sakala początkujący
  @pepeleusz

  Nishikata jest bardzo dobrym skoczkiem, w sumie nie tak wiele ustępującym Sato (podobnie jak Watanabe) i on już raczej nie uprawia kombinacji. Myślę, że każdy z tej trójki spokojnie zmieściłby się tutaj w ,,10'', ze sporymi szansami na ,,6''. BTW: pod newsem o Kasai znajdziesz skrócone wyniki ostatnich konkursów w Sapporo.

 • pepeleusz początkujący
  @sakala

  Wśród kombinatorów jednak na starcie Go Yamamoto, a nie S.Nishikata, ktory chyba był najlepszy skokowo ostatnio. Mozliwe ze Nishikata porzucił kombinację. Ale zwycięstwo JAP w konkursie mieszanym Japonii jest niemalże pewne. W zasadzie niemal pewne są też dwa pozostałe medale- dla SLO i GER czyli tak jak typowałem na starcie sezonu.

 • sakala początkujący
  WYOG - kolejność wg sumy miejsc z treningów

  1.Berggaard (NOR)
  2.Sato (JPN)
  3.Lanisek (SLO)

  4.Wellinger (GER)
  .Ylipulli (FIN)
  6.Tollinger (AUT)
  7.Peier (SUI)
  8.Korek (CAN)
  9.Van der Aalst (NED)
  10.Friedrich (CZE)

  11.Yuksel (TUR)
  .Leja (POL)
  .Tatu (ROU)

 • pepeleusz początkujący
  @ert

  Może to że Kazach przegrał z Mechetką to przegięcie, ale że będzie skakał mniej wiecej na tym poziomie to nie jest niespodzianką. Wystarczyło popatrzeć na Fis Cup w Nottoden. Pisałem wielokrotnie, że poziom Kazachów młodszych od Levkina jest dramatyczny, że to koniec trzeciej dziesiątki świata wg państw.

 • anonim

  Fatalnie prezentuje się junior z kazachstanu nawet skacze gorzej od mekhetki i o 15m! mniej od Węgra. A przecież inwestują w infstrukture i mają kilku przyzwoitych skoczków

 • pepeleusz początkujący
  @boy

  Bo pod poziom Takanashirozbieg był zdecydowanie za wysoko ustawiony.Az dziw bierze że sędziowie nie obnizyli rozbiegu przed jej skokiem, lecz po. Absurd.Szkoda, że Francuzi nie posłali Mattel.Wielka strata. I błąd Austriaków że wystawili Krazl zamiast Wiegele.

 • Boy profesor

  Sara Takanashi skoczyła podczas dzisiejszego treningu aż 4,5 m powyżej dystansu HS. To nowy kobiecy rekord skoczni. Skaczą oczywiście w Seefeld.

 • pepeleusz początkujący
  cd

  coś mi urwało z 13:41
  - bo jeszcze Lehtinen,Buskum,Heinz,Vodan,Kamienski,Rombach,Modic,Watanabe i być może Hebel

 • Boy profesor

  Skok Yumoto w krajowych zawodów z Sapporo K120 na 132,5 m:

  http://www.youtube.com/watch?v=naokt2dDNOI&feature=g-all- u&context=G2db4db1FAAAAAAAACAA

 • pepeleusz początkujący

  Zawodnicy których nie ma z uwagi na ograniczenie 1 kraj-1 zawodnik, a na pewno są lub raczej są na tą krótka chwilę przed Leją:
  Bradatsch,C.Prevc,L.Egloff,Sjoenn,Ojala,Greiderer,Forfang,Aschenwald ,Siegel,Dufter,Hofer,Lehtinen,Buskum,,Heinz,Kamienski,Vodann,Modic,Rombach,Watanabe oraz kombinatorzy I.Herola,Ilves,Portyk,Kreuzer,Nishikata

 • pepeleusz początkujący

  typy składów z pażdziernika a przy okazji ówczesna hierarchia:
  pepeleusz (*153.neoplus.adsl.tpnet.pl), 23 października 2011, 16:01
  -
  1. Bergaard NOR 2. Ylipulli FIN 3.Sato (Watanabe) JAP 4. Lanisek (C.Prevc) SLO 5. Wagner (Wellinger, Bradatsch,Dufter) GER 6. Tollinger (Goeschl, Hofer, Greiderer) AUT 7.Stursa (Friedrich) CZE 8.Leja POL 9.Peier (L.Egloff) SUI 10.Van der Aalst HOL 11.Funtarow BUL 12. Yuksel TUR 13. Korek (Mah) CAN 14. Tatu ROM 15. Royer (Vanini, Claret-Tourier,Gardet) FRA 16. Szulajew (Samsonow, Mazurik) RUS 17. Rhoads (Brown,Bickner) USA 18. Drozdow(Kalinczuk,Maximczuk) UKR 19. Loit EST 20. Di Leonardo (Marcocig, Varesco*/Buzzi*) ITA 21. Larsson SWE 22. Jones GBR 23.Kolmakow(Chamitow) KZK 24. Szilagyi HUN 25. Mechetka(Zelenkovski)
  Nie ma ani jednego zawodników którego bym wówczas nie wymienił.Szweda i Brytyjczyka brakuje tylko z powodów formalnych.Na 23 startujących bjest 18 ówczesnego pierwszego wyboru

 • pepeleusz początkujący

  Treningi w Inssbrucku bez żadnych zaskoczeń i składy w zasadzie też (spróbuje znależć swoje typy z lata).Leja przecież na MP i na Lotosie dostatecznie wykazał że jest bez formy, co nie znaczy że nie jest wielkim talentem.To jak będzie skakała Pałasz to było jak w banku.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).