OOMł w Szczyrku: Kłusek i Murańka ze złotymi medalami

 • 2012-02-01 23:47

Bartłomiej Kłusek i Klemens Murańka zdobyli złote medale na XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych w Szczyrku. Z powodu przeziębienia nie wystartował jeden z faworytów Aleksander Zniszczoł.

Bartłomiej Kłusek triumfował w kategorii junior A. Zawodnik LKS Klimczok Bystra dwa razy lądował na 100,5m. Na drugim stopniu podium uplasował się Grzegorz Miętus ze skokami 99,5 oraz 100m. Brązowy medal wywalczył natomiast Tomasz Byrt, który uzyskał 95 i 101,5m.
Tuż za podium sklasyfikowany został Adam Cieślar, który oddał skoki na odległość 97 i 96,5m. Piątą pozycję zajął Artur Kukuła a szóstą Jędrzej Ścisłowicz. Trzej kadrowicze - Kłusek, Miętus i Byrt, skakali z niższego o trzy belki rozbiegu. Organizatorzy dodawali za to punkty według przelicznika stosowanego podczas Letniej Grand Prix z 20 lipca 2011r w Szczyrku.

Junior A (1992 -1993)

1. Bartłomiej Kłusek (LKS Klimczok Bystra) – 100,5 m i 100,5 m – nota łączna 266,2 pkt.
2. Grzegorz Miętus (AZS Zakopane) – 99,5 m i 100,0 m – nota łączna 265,7 pkt.
3. Tomasz Byrt (KS Wisła Ustronianka) – 95 m i 101,5 m – nota łączna 258,7 pkt.
4. Adam Cieślar (KS Wisła Ustronianka) – 97 m i 96,5 m – nota łączna 232,0 pkt.
5. Artur Kukuła (KS Wisła Ustronianka) – 96,5 m i 96 m – nota łączna 229,5 pkt.
6. Jędrzej Ścisłowicz (LKS Klimczok Bystra) – 95,5 m i 97,5 m – nota łączna 229,0 pkt.

Wyniki kategorii junior A dostępne są >>tutaj<<

Klemens Murańka ze znaczną przewagą zwyciężył w kategorii junior B. Zakopiańczyk oddał dwa najdłuższe skoki w zawodach, mimo że skakał z rozbiegu niższego o trzy belki niż rywale spoza kadr. W pierwszej serii lądował na 104,5m a w drugiej na 102m. Drugie miejsce zajął Mateusz Kojzar, który stracił do Klimka aż 38,7pkt po skokach na odległość 99,5 i 99,5m. Na najniższy stopień podium wskoczył Krzysztof Biegun.

Czwartą pozycję wywalczył Adam Ruda, który uzyskał 97,5 i 97m. Jako piąty zawody w Szczyrku ukończył Konrad Janota a szósty był Szymon Szostok.

Junior B (1994 -1995)

1. Klemens Murańka (KS Wisła Zakopane/SMS Zakopane) – 104,5 m i 102 m – nota łączna 281,7 pkt.
2. Mateusz Kojzar (KS Wisła Ustronianka /SMS Szczyrk) – 99,5 m i 99,5 m – nota łączna 243,0 pkt.
3. Krzysztof Biegun (SS-R LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk) – 96 m i 98,5 m – nota łączna 231,0 pkt.
4. Adam Ruda (Zagórskie TS Zakucie/SMS Szczyrk) – 97,5 m i 97 m – nota łączna 230,5 pkt.
5. Konrad Janota (SS-R LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk) – 99,5 m i 93,5 m – nota łączna 230,0 pkt.
6. Szymon Szostok (KS Wisła Ustronianka) – 94,5 m i 97,5 m – nota łączna 229,0 pkt

Wyniki kategorii junior B dostępne są >>tutaj<<

Następne zawody skoków w ramach OOM już w sobotę, 4 lutego, na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle-Malince (HS 134) o godz. 11.


Anna Szczepankiewicz&Jurek Kucharczyk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10265) komentarze: (30)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  @pepeleusz
  Zgoda że to gdybanie, co do tamtej debaty w mediach zdania były podzielone też u autorytetów (Małysz-Ahonen, Lepistoe-Kojonkoski) czy powinien być już w PŚ czy nie. Pozycji w swoim roczniku nie stracił, wtedy była bodaj kadra C, od wiosny 2008 przeszedł do młodzieżówki. Z perspektywy czasu sam zawodnik mówił kilka razy, że cieszy się, że atmosfera wokół niego ucichła. Można byłoby go spróbować wysłać więcej na CoC, ale na PŚ nie popierałbym, z powodów nazwijmy to społecznych niż sportowych, nie wszystkie osoby umiały współpracować, łagodnie mówiąc.

 • pepeleusz początkujący
  @flyer

  Jasne że nie miał wtedy uprawnień żeby od razu jechać, ale to wszystko gdybanie.Jeżeli narty były OK i się lapał, to powinni dać mu możliwośc wczesniejszego punktowania w COC, a zamiast sztucznie czekać do Zakopanego mogli go wówczas zaraz po Kranju posłać do Predazzo(czyli nomen omen tam gdzie i teraz mu nie dali skoczyć).Jeżeli w ogole miał startowac- bo przecież gdyby w ogóle nie wystawiać go w PS to też nie było nic strasznego. Ale głupie było zalożenie, że w Kranju miał ostatnia szansę na pkt COc, a w PS wystartuje tylko raz za miesiąc. Debiut zagranicą oszczedzil by przy okazji medialnego cyrku. A lekka załamka wtedy była bo o tym świadczyły te bule na PS i brak w składzie na MSJ .Z juniora nr 1 zjechał na nr 6.

 • Talar doświadczony

  No chłopaki odbębnili swoje, pokazali klasę kolegom z kraju, nie wiem czym się jeszcze i komu tym startem przysłużyli.. Ja tylko żałuję, że będąc w dobrej formie nie dostali szansy pokazania się w PŚ, bo koniecznie trzeba było zaliczyć OOM.. Przepisy, to przepisy jak widać

 • anonim
  Turniej DSJ3

  Najnowszy Turniej DSJ3 - www.dsj3master.dbv.pl

 • anonim

  @pepeleusz
  Jeśli mówisz o sezonie 2007/08 to nie mógł skakać w TCS, bo pierwsze punkty PK zdobył 6.01.2008 w Kranj, a w połowie grudnia skakał w FIS Cup w Harrachovie, był 12 i 8, czyli świetnie jak na 13-latka, ale niekoniecznie poziom PŚ. Wtedy też po pamiętnym (z powodu nerwowej atmosfery w mediach) debiucie w quali w PŚ Zakopanem nie załamał formy, stawał na podiach Lotos Cup i FIS-Youtch w Lahti, choć nie startował już w MŚJ ani kolejnych CoC, w FIS Cup był 15, 7 i12, czyli jak przed Zakopanem.
  Do dalszej części sezonu można być optymistą, chwiejnej formy nie ma jak twierdzą niektórzy, nieco hamuje go ranga wyższej ligi, ale Zniszczołowi na pewno starał się dotrzymywać kroku jak ostatnio w B-hofen. Realny jest scenariusz, że po udanych MŚJ będą w marcowych PŚ walczyć o punkty, tak jak Maatta w Lahti po wygraniu EYOF.

 • lenoxie stały bywalec

  Rosną nasz szanse na medal indywidualnie i drużynowo :D Mam nadzieję, że Olek zdobędzie medal, a reszta Polaków też będzie wysoko, a może Klimek zdobędzie medal, albo Bartek będzie wysoko ? Ciekawe. Miętus pokonał Byrta więc może Miętus tym czwartym do naszej drużyny walczącej o złoto!

 • bunny doświadczony
  @pepeleusz

  Klimek jest w wysokiej formie, ale nie w aż takiej, aby bić zaplecze kadry młodzieżowe o blisko 40pkt! Nie świadczy to może o słabej formie pozostałych, lecz o słabych umiejętności i braku startów na arenie międzynarodowej pozostałych.

  Oczywiście Klimek mógł jechać do Predazzo i miał szanse, aby zdobyć jakieś punkty, ale czy te parę punktów coś by zmieniło? Wydaje się, że forma u niego rośnie i jeśli nagle nie zniknie, to po MŚJ może spokojnie startować do końca sezonu (podobnie jak Zniszczoł czy Kłusek), a w 4 startach jest możliwe zdobycie nawet tych 100 pkt (4x 10 miejsce = 104 pkt), oczywiście bardzo ciężkie, ale możliwe.

 • pepeleusz początkujący

  rewelacyjny sezon Adama Rudy.To największa rewelacja polskich skoków tej zimy. Najpierw fantastyczne MP (komentator TV i tak wyśmiał że fatalnie) potem pkt fis i teraz super występ zawodnika który jeszcze dwa lata temu był jednym z najgoszych w Polsce w swoim roczniku.
  to, że Murańka tyle dołożył innym, to niekoniecznie świadczy o ich słabości lecz o obecnym poziomie Murańki. Prawdopodobnie jest to poziom pojedynczych punkcików PS, których nie pozwolono mu zdobyć (liczyłem że zdobędzie w tym sezonie nawet 100 ale nie będzie miał na to szansy a do tego nie opanował kłopotów ze wzrostem i siłą). Zapewne dadzą mu szansę wtedy...jak straci formę (już tak było kiedy był 13 latkiem- mógł się oswoić z T4S gdzie pewnie miał by kłopot z kwalifikacją ale raczej nie z bulą, a dostał szansę w słynnym pierwszym starcie w Zakopanem akurat wtedy kiedy całkowicie stracił formę).

 • anonim

  http://weeb.tv/online

  jakby ktoś nie miał eurosportu to podaje link do tv online w jakości HD polecam

 • lol początkujący
  @gtfo

  Bo to zależy od tego, w jakiej odległości leżą poszczególne belki. Widocznie różnica w odległości belek przy skoku Klimka była większa.

 • bunny doświadczony
  @M_B

  Uwaga do Słowioka była względem konkursu na normalnej skoczni, gdzie stracił choćby do Maćka Kota 5pkt. Co do dużej skoczni to racja, już wówczas było fatalnie.

 • acka weteran

  Minus trzy belki i plus ładnych parę metrów... Zgroza, skoro jest taka przepaść między kadrowiczami a resztą młodzieży, .która nie ma po 12-13 lat, a 17-19, w dodatku jej nazwiska już przewijały się w paru Mistrzostwach Polski seniorów. Chciałbym wierzyć, że pokolenie Małyszomanii, te 6-latki z początku LOTOS Cup, sypnie za parę lat zawodnikami międzynarodowej klasy. Bo jak na razie, to kołderka jest niewiele dłuższa, niż 10 lat temu i król może nie jest zupełnie nagi, ale mu wciąż goły tyłeczek spod kołderki wystaje...

 • anonim

  Te punkty za belkę dziwne są. Wynika z nich że kadrowicze z junior A w pierwszym skoku mieli dodane 8,7 pkt a Klimek w pierwszym skoku 9,6 pkt. Dziwne. Chyba że oba konkursu dotyczyły się z zupełnie innych rozbiegów.

 • M_B profesor
  @bunny

  Chyba co najwyżej Cieślar skakał niewiele gorzej, bo Słowiok to już sporo czasu skacze słabo, on w kombinacji w PŚ po skokach nie pamiętam kiedy był ostatnio, Cieślar w tamtym sezonie bywał z tego co kojarzę w 30-stce, patrząc na to, że Słowiok na dużych skoczniach skacze jeszcze gorzej, niż na średnich (Cieślar odwrotnie, gdy był w formie skokowej jeszcze jako takiej), to nawet jeśli teraz chciałby wrócić do skoków, to raczej wiele by nie zwojował.

 • bunny doświadczony
  @HKS

  Niestety, ale z ciężkim bólem serca muszę Ci przyznać rację. Rok temu na MP Cieślar czy Słowiok skakali niewiele gorzej jak Stefan Hula, Janek Ziobro czy też Maciej Kot, a już np lepiej jak Olek Zniszczoł czy Klimek Murańka... Dzisiaj nie ma nawet co porównywać ...

 • bunny doświadczony
  @HKS

  Dlaczego @pepeleusz ma mnie opierdzielić? użyłem cudzysłowia przy "talencie skokowym" nie ze względu na to, aby powiedzieć, że Paweł był słabym skoczkiem, a ze względu na to, że nie wiem czy takie określenie w ogóle istnieje ;) .

 • HKS początkujący

  @bunny

  Jak się zjawi Pepeleusz to na pewno Cie opierdzieli. Słowiok był bardzo dużym talentem skokowym, a jak dużym to niech się Pepeleusz wypowie, ale jakby mu ktoś powiedział, że go Kłusek będzie za kilka lat miażdżył to by się pukał po głowie.

  Lamy Chappuis w Planicy skakał na poziomie drugiej dziesiątki. Zresztą przelicz sobie konkursy w Kuusamo czy Lillehammer gdzie skakali równolegle. Klemetsen czy Edelmann jakby dostawali regularnie szanse to spokojnie by punktowali, czasem w drugiej dziesiątce.

 • bunny doświadczony
  @marek28

  Gratulację, że w końcu zauważyłeś, że Tomek Byrt jest w słabej dyspozycji. Jak to mówią: lepiej późno, niż wcale.... Mam jednak nadzieje, że Tomek do MŚJ pozbiera się, bo już nawet w tym sezonie pokazywał niezłe skoki.

 • bunny doświadczony
  @piotr186

  Z tego co mi wiadomo (o czym pisano na tym forum), to zdecydowały warunki fizyczne Pawła. Wiadomo też, że "talentem skokowym" był nie mniejszym jak Klemens Murańka, Tomasz Byrt czy też Aleksander Zniszczoł...

 • anonim

  Muranka najdalej i to jeszcze z tak obnizonego rozbiegu.
  Argumentów za wystawieniem jego w PŚ wymieniac chyba nie musze.
  Do Willingen go poslac razem ze Zniszczolem.Zniszczol byl chory wiec oby sie wykurowal do przyszlego tygodnia.Sądze ze zmienia zdanie geniusze ze sztabu i skroca ta cala kwarantanne i w niemieckich konkursach przynajmniej czesci juniorow zobaczymy.
  Tomasz Byrt zdecydowanie za nisko.Widac ze jest w bardzo slabej formie skoro przegrywa nawet z Grzegorzem Mietusem.
  Ale to i tak przepasc nad pozostalymi.Kukula i inne slabiaki skakaly chyba z rozbiegu w lesie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).