OOMł w Wiśle: Kłusek i Murańka ponownie najlepsi

 • 2012-02-04 21:41

W drugim dniu konkursów skoków, w ramach XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, rozegranych na obiekcie imienia Adama Małysza w Wiśle Malince (HS 134) na najwyższych stopniach podium stanęli zwycięzcy zawodów ze Szczyrku, Klemens Murańka i Bartłomiej Kłusek. Pozostali zawodnicy z kadr także zdobyli medale w swoich kategoriach.

Mimo nieustających od wielu dni kilkunastostopniowych mrozów, na rozbiegu wiślańskiej skoczni pojawił się nieobecny w środę z powodu przeziębienia Aleksander Zniszczoł, z miejscowej KS Wisły Ustronianki (128,5m i 132m), zajmując drugie miejsce w kategorii Junior A (roczniki 1994 i 1995). Ustępował tylko swemu reprezentacyjnemu koledze Klemensowi Murańce z TS Wisły Zakopane (dwukrotnie 133,5m), który potwierdził wysoką formę prezentowaną na obiekcie w Szczyrku Skalitem. Zakopiańczyk zdobył uznanie także najlepszym stylem, uzyskując od sędziów dwie noty w pierszej i trzy w drugiej serii po 19 za swoje skoki, będąc ponownie poza zasięgiem rywali.

Walkę o brązowy medal rozegrali ze sobą Mateusz Kojzar (KS Wisła Ustronianka, 130m i 131m) i Krzysztof Biegun z LKS Sokoła Szczyrk (131m i 123m), który w I serii oddał skok dający nadzieję na ,,pudło''. Jednak finałowa próba na 123 metry oznaczała spadek na dalsze miejsce. Czołowa czwórka w tych zawodach to złota drużyna w swoim roczniku z ubiegłorocznego Festiwalu Młodzieży EYOWF w Libercu. Dzisiaj byli wyraźnie przed kolegami z kraju.

W starszej kategorii wiekowej (Junior A, 1992 - 1993) dzięki sensacyjnemu skokowi w finale na 136,5 metra drugi złoty medal OOMł zdobył Bartłomiej Kłusek z LKS Klimczoka Bystrej (127,5m i 136,5m). Była to dległość o pół metra dłuższa od oficjalnego rekordu skoczni im. Adama Małysza (136 metrów z 26.12.2010), należącego do aktualnego Mistrza Polski, Kamila Stocha. Nowy nieoficjalny rekordzista był po I serii dopiero trzeci, za kolegami z kadry, Tomaszem Byrtem z KS Wisły Ustroniankika (135,5m i 124,5m) i Grzegorzem Miętusem z AZS Zakopane (130m i 122m). Kolejność między świetnym w I serii Byrtem a Miętusem nie zmieniła się także po II serii, czym zawodnik kadry A wziął skuteczny rewanż na rywalu za środowy konkurs ze Szczyrku.

Wszyscy zawodnicy trenujący w kadrach (Byrt, Zniszczoł, Murańka, Kłusek i Miętus) skakali z rozbiegu niższego o 4 belki, za co otrzymywali przelicznik stosowany w zawodach Letniej Grand Prix na tym obiekcie (3,6 pkt) w nocie łącznej. Ta piątka przygotowuje się pod okiem trenera młodzieżówki Roberta Matei do zaplanowanych na 23 i 25 lutego Mistrzostw Świata Juniorów w tureckim Erzurum.Pełne wyniki w formacie PDF >>

Wyniki:

Junior B (1994 - 1995)

1. Klemens Murańka (TS Wisła Zakopane/SMS Zakopane) 133,5m i 133,5m (nota łączna 306,3 pkt)

2. Aleksander Zniszczoł (KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk) 128,5m i 132m (nota łączna 289,6 pkt)

3. Mateusz Kojzar (KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk) 130m i 131m (nota łączna 261,3 pkt)

4. Krzysztof Biegun (SSR LKS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk) 131m i 123m (nota łączna 250,7 pkt)

5. Szymon Szostok (KS Wisła Ustronianka) 121m i 116m (nota łączna 220,1 pkt)

6. Adam Ruda (Zagórskie TS Zakucie/SMS Szczyrk) 112,5m i 119m (nota łączna 206,2 pkt)

Junior A (1992 - 1993)

1. Bartłomiej Kłusek (LKS Klimczok Bystra/SMS Zakopane) 127,5m i 136,5m (nota łączna 294,4 pkt)

2. Tomasz Byrt (KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk) 135,5m i 124m (nota łączna 291,2 pkt)

3. Grzegorz Miętus (AZS Zakopane/SMS Zakopane) 130m i 122m (nota łączna 276,8 pkt)

4. Adam Cieślar (AZS AWF Katowice) 125,5m i 126m (nota łączna 245,7 pkt)

5. Artur Kukuła (KS Wisła Ustronianka/SMS Zakopane) 122,5m i 123,5m (nota łączna 237,8 pkt)

6. Jędrzej Ścisłowicz (LKS Klimczok Bystra) 120,5m i 123,5m (nota łączna 233,2 pkt)


Jurek Kucharczyk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7199) komentarze: (22)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • bunny doświadczony
  @zur555

  Przymus to w ostateczności można zrozumieć w przypadku zdrowego Murańki, Kłuska czy Byrta, ale nie w przypadku chorego Zniszczoła! Nie dość, że dla tych zawodników, są to zawody trzeciej czy czwartej rangi, to nawet chorzy muszą startować? Nie mam po prostu pytań.

 • bunny doświadczony
  @Alina88

  Zapomnieli wybudować? cóż zdarza się. Mogli organizatorzy jednak postawić jakąś przyczepkę kempingową czy coś, ale po co, młodzi są to mogą marznąć ...

 • Boy profesor

  Tutaj poważnie traktować możemy jedynie skoki najlepszych trójek z obu grup, bo pozostali zawodnicy skakali 3 bądź 4 belki wyżej, a to już spora różnica. Ale skoki Klimka czy pojedyncze Kłuska lub Byrta naprawdę znakomite jak na rozbieg.

 • anonim

  Tomasz Byrt łapie wiatr w żagle!
  Juz na MŚ juniorow pokaze swoja klase (powinien pokazywac w Vikersund ale jak wiemy Stefanek Company ma pierwszenstwo).
  Ten skok 135.5 metrowy piechota nie chodzi.

 • lol początkujący

  Gratulacje za zwycięstwa w super prestiżowych zawodach!
  Puchar Kontynentalny czy Puchar Świata to zawody marnej rangi w porównaniu do tych zawodów.

 • anonim

  Hmm, ten Artur Kukuła od jakiegoś czasu pojawia się w czołówce zawodów młodzieżowych a z tego co pamiętam to w MP też chyba niezle sobie poradził, jak myślicie będzie coś z niego, ma szanse na punkty w COC ?

 • zur555 doświadczony

  Zniszczoł wystartował bo pewnie dostał taki przymus od organizatorów.

  @Alina88
  konkursy junior A i B odbywały się z tych samych belek?

  A jeśli chodzi o Kojzara to według mnie on nie ma szans na punkty w COC. Ale o tym się już przekonamy w Wiśle.

 • Alina88 stały bywalec
  @bunny

  Doprawdy nie rozumiem jak można wybudować trasy biegowe i nie pomyśleć o choć jednym budynku dla zawodników... Dobrze, że choć na Kubalonce jest gdzie się schować przed mrozem.

 • bunny doświadczony
  @Alina88

  Szkoda, że tej informacji nie było w newsie, bo diametralnie zmienia obraz konkursu. Pytanie tylko w jakim celu Olek startował? Chyba nie warto ryzykować dłuższej przerwy w treningach/startach na rzecz nawet medalu OOM...
  Przy takich mrozach jakie obecnie panują nie łatwo o chorobę nawet siedząc w domu, a co dopiero uprawiając sport wyczynowy. Informacja o braku ciepłych miejsc przy tak srogiej zimie, to totalna porażka ze strony organizatorów olimpiady.

 • Alina88 stały bywalec
  @ bunny

  Olek Zniszczoł wpadł z przeziębienia w grypę żołądkową... To wyjaśnia jego nieco słabszą dyspozycję.
  Grypa zresztą szaleje na OOMł, po środowym sprincie w kombinacji z powodu dużego mrozu i braku miejsca do ogrzania się zachorowało kilku zawodników (w tym Damian Urbaś, który mimo tego zdobył srebro w kombinacji w piątek - szacun!).

 • bunny doświadczony

  Wygląda na to, że Klimek i Bartek dalej utrzymują wysoką formę. Być może takie skoki dałyby punkty w Predazzo, ale pewnie nie więcej niż kilka (i to pewnie tylko w przypadku Klimka). Pozytywnie zaskoczył Tomek Byrt, ale może to tylko efekt lepszych warunków w pierwszej serii? Mam jednak nadzieje, że jeszcze złapie formę przed MŚJ. Olek przegrał nie tylko z Klimkiem, ale także korespondencyjnie z Bartkiem i Tomkiem, co może tylko świadczyć o słabszej dyspozycji (pewnie jakieś osłabienie po chorobie).

 • anonim

  no dokladnie pepeleusz w ogole w roczniku 95 sytuacja sie odwrocila i tej zimy najlepszymi zawodnikami są ruda i hebel czyli chlopacy ktorzy w poprzednich latach raczej plasowali sie w drugiej dzisiatce w swoim roczniku.hebel co prawda ma ewidentnie zalamanie formy ale te pierwsze styczniowe lotosy mial naprawde dobre i mozliwosci widac posiada

 • HKS początkujący

  A Słowiok przechodzi samego siebie. Obawiam się, że w obecnej formie skakanie w PŚ w KN zagraża jego zdrowiu i życiu i prezentował by się niewiele lepiej niż Lambert na MŚ w Oslo.

  Murańka wymiata i dlatego startuje w OOM... Co tu dużo mówić.

  A Kupczak i Urbaś się w WC zatrzasnęli, że na pierwsza serię nie zdążyli?;)

 • pepeleusz początkujący
  cd

  A tu Ruda wygrał w roczniku 95. Tak samo najlepszy w roczniku był na seniorskich MP i zdobył punkty FC
  strata do Murańki niczego nie umniejsza.
  do każdego trzeba przykładać inną miarę oczekiwań.

 • pepeleusz początkujący

  Ruda ponad rok temu był nr 15-20 w swoim roczniku w Polsce, czyli jednym z.. najgorszych .Postęp niesamowity. Nikt większego w Polsce nie zrobił.
  Natomiast Kojzar parę razy wymiatał latem/jesienią 2010.

 • anonim
  @pepeleusz

  Kojzar moim zdaniem teraz osiągnął życiową formę ale 45 punktów straty do Murańki to niestety więcej niż miał 30 zawodnik PK w Bischo do Klimka. Ale punkty w Wiśle przy mizernej obsadzie mogą być, podobnie u Bieguna.

 • pepeleusz początkujący

  Oj pecha ma ten Murańka, że szczyt formy osiągnął akurat po Zakopanem a akurat na OOM i owocną wielotygodniową przerwę w startach międzynarodowych. Punkty PS byłyby na wyciągniecie ręki, a tak niestety pewnie dostanie szansę w PS już po tym jak straci formę. To typowe dla naszej polityki startowej.A może jeszcze pójdzie w górę i zaszaleje w Planicy na koniec sezonu?
  Po raz kolejny wielki plus dla Rudy - to najwi eksza rewelacja seonu.spory talent Kojzar też zbliża się do życiowej formy- na pewno stać go w tym sezonie na punkty PK, choć trzeba do tego dodać jeszcze trochę dalszego progresu albo szczęscia.

 • granda6 bywalec
  Skok Bartka Kłuska 136,5m

  http://www.youtube.com/watch?v=9mpQptU12jM&feature=youtu.be

 • fan początkujący

  Muranka z takimi skokami smialo moglby zapunktowac w PŚ.Samo nasuwa sie powolanie jego i Zniszczola do Willingen.Kluska tez mozna sprobowac zamiast Zyly ktory ma ponownie spadek formy.
  Do tych calych MSJ jeszcze jest sporo czasu.

  Ale znajac zycie znowu nie wykorzystaja limitu a jak kogos wepchaja do kadry to Stefanka.Taka juz ta pokrecona polityka startow ale Tajner i reszta swity nie maja ostatnio najlepszych miesiecy.Z reszta Tajner od dawna ich nie ma.

 • anonim

  mozna powiedziec bez niespodzianek muranka potwierdza ze forma caly czas forma rosnie i ze bedzie bardzo mocny w erzurum.kojzar i biegun solidnie pracują na awans do mlodziezowki, nie ukrywam ze chetnie bym ich zobaczyl pod skrzydlami mateji zamiast j.kota i zapotocznego

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).