Ogromny talent z Norwegii – Jon Aaraas

 • 2003-10-08 18:05
Ubiegłej zimy wygrał Olimpiadę Juniorów. Natomiast w zeszły weekend został Mistrzem Norwegii Juniorów na igielicie, natomiast podczas zawodów seniorów uplasował się na 9 pozycji. Jego osobisty rekord to 135 metrów. Norweski Związek Narciarski pokłada ogromne nadzieję w tym młodym skoczku.

„Chcę pojechać na prawdziwą Olimpiadę”, powiedział 17-latek, który Igrzyska w Turynie postawił sobie za cel numer jeden. Teraz udał się do Finlandii, gdzie trenuje kadra A. Aaraas i jego koledzy z kadry B, powinni spotkać się tam z Romoren i pozostałymi kadrowiczami, następnie udadzą się do Kuusamo i będą dalej przygotowywać się do sezonu zimowego.

„Jon jest skoczkiem, od którego oczekujemy sporo. On sam jest świadom tego i sam wyznaczył sobie taki cel” powiedział Jan Erik Aalbu, kierownik drużyny, który chce dalej wspierać jego karierę. Z tego powodu Aaraas i Magnus Rostad zostali powołani do kadry B.

„Zwiększyłem liczbę godzin treningowych, osiągam lepsze wyniki z treningów i stałem się bardziej systematyczny” opowiada dalej Jon. Jego trenerem jest Kjetil Strandbråten, ten sam, który troszczy się o Bjørn Einar Romøren, Sigurd Pettersen, Lars Bystøl i Kim Roar Hansen.

Aaraas osiągnął w zeszłym sezonie zimowym bardzo dobre wyniki, zajął 13 lokatę w końcowej klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego, który stanowi zaplecze dla Pucharu Świata. Ma nadzieję, na występ w Pucharze Świata.

„Będzie dobrze, gdy będę miał dobry początek” mówi Aaraas, przed treningami w Finlandii na dużej skoczni.

My życzymy temu młodemu sportowcowi sukcesów i aby spełnił swoje marzenia dotyczące uprawianej przez niego dyscypliny sportowej.

na podstawie skispringen-norwegen
foto: nor-s.webpark.pl

Annia, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4074) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Hm szkoda że u nas nie ma takich ewentualnych kandydatów na mistrzów, bo trzeba jesnak pamiętać, że każdy się starzeje, Małysz również...

 • anonim
  Jon

  nic, tylko gratulowac i zyczyc dalszych, dobrych wynikow. w przeciwienstwie do polski, norwegia zapewnia swietne warunki swoim mlodym sportowcom, szczgolnie w sportach, w ktorych kraj odnosi sukcesy. dla tego tez,...taak, to wielka szkoda Ritka.

 • witeck początkujący
  Jon Aaraas

  Z przyjemnością przyglądam się od samego początku postępom, które czyni ten młody zawodnik i jestem przekonany, że jeszcze będzie o nim głośno w przyszłości...

 • anonim
  polska odmiana

  A ja mam wielką prośbę do autorki. Czy można by na przyszłość odmieniać nazwiska i imiona zgodnie z regułami języka polskiego? "Spotkać się tam z Romoren" brzmi naprawdę kuriozalnie...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).