Peter Prevc: "Nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa"

 • 2012-02-20 14:38

Słoweński skoczek Peter Prevc, który podczas niedzielnego skoku na odległość 225,5m groźnie upadł opuścił już szpital w Immenstadt w Niemczech.

Utalentowany 19-latek ze Słowenii zerwał więzadło barkowe, potrzebna była operacja. Dziś opuścił szpital i wraz ze swoim trenerem Goranem Janusem jest już w drodze do domu.

"Mam zerwane więzadła barkowe, w nocy przeszedłem operację. Mam włożone płytki metalowe i nie mogę ruszać rękami. W każdym razie operacja przebiegła sprawnie i bez żadnych problemów" - opowiada Peter Prevc.

"Czuję się zwycięzcą" - dodaje optymistycznie Prevc. Na pytanie czy być może powróci na ostatnie konkursy Pucharu Świata w tym sezonie - Planica 15-18 marca - Peter Prevc odpowiada: "Ja nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa w tym sezonie".

Nowe informacje na temat zdrowia Petera Prevca będą podane podczas konferencji prasowej we wtorek - poinformował Słoweński Związek Narciarski. Miejmy nadzieję że sympatycznemu zawodnikowi uda się szybko powrócić do pełnej sprawności.


Natalia Konarzewska, źródło: zurnal24.si
oglądalność: (14684) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Quavertone redaktor

  @Boy

  Co do Loitzla i jego występu w Planicy to pamiętam cytat z forum konkurencyjnego portalu: "Warte zauważenia jest 4. miejsce Loitzla na półmetku, który najwyraźniej nauczył już się latać, albo nowy profil Letalnicy na tyle mu odpowiada, że lata tak daleko."

 • Boy profesor

  @Quavertone
  Jeśli rywalizacja na mamutach toczy się na 'nielotnych' odległościach, to do walki mogą się włączyć dobrzy skoczkowie. Jeśli ta walka miałaby być na odległościach grubo powyżej HS, to Loitzl automatycznie by z niej odpadł. On nigdy nie był lotnikiem i nigdy nie będzie, ale to nie przeszkadzało mu skakać przyzwoicie na mamutach. Na każdym z pięciu skakał powyżej 200 metrów. A Prevc i Koudelka to zawodnicy, którzy najpierw sobie na mamutach nie radzili, ale z biegiem czasu okazało się, że są w stanie przystosować swój lot na duże obiekty, co przynosi świetne efekty. Nauczyli się latać i potrafią doskonale odlecieć. A Loitzl pomimo swojej solidności na mamutach, zawsze będzie na nich skakać.

 • Quavertone redaktor

  @Boy

  No nie gadaj, nie gadaj, po pierwszych dwóch seriach był 4-ty i nawet na podium miał szanse. Potem zaczęli obniżać beleczki i już tak gładko nie poszło. Ale ósme miejsce w MŚwL jak na nielotnika było całkiem przyjemne (w trzeciej próbie poprawił wtedy życiówkę) W drużynówce też nie zaliczał bulek.

 • Boy profesor

  @Quavertone
  Prędzej bym powiedział, że z Loitzlem w Harrachovie w poprzednim sezonie. Tam na najmniejszym mamucie dwa razy pofrunął w granicach rekordu skoczni. A na Planicy nigdy nie potrafił przekroczyć 215 metrów.

 • Domi933 początkujący

  On jest super ;* pokaze jeszcze na co go stac ;D gadałam z nim podczas mojej wycieczki 3 dniowej do Zakopanego ;)

 • Boy profesor

  Prevc do zawodów w Oberstdorfie nie był uznawany za lotnika, jego rekord życiowy przed zawodami w Niemczech wynosił 196 m. Jednak jak widać w dobrej formie nawet taki zawodnik jest w stanie latać najdalej. Podobna sytuacja była swojego czasu z Koudelką, też był przez jakiś czas słabym lotnikiem, a teraz staje się jednym z lepszych.

 • Quavertone redaktor
  @liz747

  Nie ma za co. Wklejanie linków z tak ważnymi wiadomościami nie jest off-topicem, ani łamaniem regulaminu. Niech jak najwięcej ludzi się dowie :)

 • anonim

  wiem ze to offtopic ale Johan Remen Evensen konczy kariere

  http://www.skijumping.de/news,id2038,johan-remen-evensen-sofortiger-ruecktritt.html

 • anonim

  Chciałem tylko nadmienić, że Peter Prevc to talent porównywalny do Adama Małysza. Nigdy nie osiągnie oczywiście tyle co Adaś, ale jak ten gość skacze to widać siłę i technikę, niesamowite ułożenie podczas lotu i naturalne predyspozycje do wykorzystywania wiatru. Moim zdaniem to on razem ze Stochem i być może jeszcze z jednym z Niemców będą rządzić i dzielić przez najbliższe lata w skokach. Pozdrawiam

 • Saymon19 weteran

  Mam nadzieję, że zdąży na Planice :)
  Ojjj pecha mają Ci którzy doszli do wysokiej formy w tym sezonie... Przecież Hilde zanim na początku sezonu też nie był w najlepszej formie, a dopiero przed upadkiem przyszła optymalna to samo u Prevca...

 • anonim

  ktoś mi powie dlaczego dziennikarz nie zszedł niżej ?

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=X92StubX2UY#!

 • anonim
  Prevc i hilde

  Hilde zaczął skakać bardzo dobrze i nagle upadek. Z 3 mies. później bardzo dobrze zaczął skakać Prevc i znowu upadek :((
  Aha nie wiecie czasami jak z Ville Larinto i czy będzie jeszcze skakał ?

 • anonim
  Metalowe płytki

  Z tymi płytkami jest pewnie ze dwa razy cięższy. Będzie miał teraz takie długie narty, że ich nie doniesie na górę...

 • Quavertone redaktor

  Jeśli chodzi o skok, to miał zbyt wysoką parabolę lotu, coś jak Ammann przy swoich 233 bodajże metrach, albo Ahonen przy 240.

  Jeśli chodzi o Prevca, to jednak nie złamanie i bardzo dobrze, może to wyzwoli sportową złość i Prevc wróci do skakania jeszcze silniejszy.

 • ... początkujący

  Przeskoczył skocznie...ale wydaje mi sie ze to jego wina poniewaz przestraszył sie odległosci.... gdyby ciagnal skok do konca to moze 230 by pękło... a tak spadał z wysoka... ale cóz ... jest naprawde dobry...;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).