Finał LOTOS Cup: walka trwała do ostatniego skoku!

  • 2012-03-09 16:41

Cykl zawodów LOTOS Cup 2012 w skokach narciarskich zwieńczyły zawody w Zakopanem. W dniu 8 marca kompleks skoczni Średniej Krokwi gościł 151 skoczków i skoczkiń z Polski i Czech, którzy po raz ostatni w tym sezonie zimowym walczyli o zwycięstwo w Zakopanem oraz o jak najwyższą pozycję w końcowej klasyfikacji generalnej. Prawie wszyscy liderzy utrzymali dziś prowadzenie – sztuka ta nie udała się jedynie Mateuszowi Kojzarowi w kategorii junior B, któremu żółtą koszulkę odebrał Szymon Szostok. LOTOS Cup przyzwyczaił nas już do tego, że obfituje w emocje i nie inaczej było także dziś.

Rywalizację wśród seniorów wygrał zawodnik kadry młodzieżowej Jakub Kot, który lądował na 87 i 88,5 metrze, co za każdym razem oznaczało najlepszy wynik w danej serii. Starszy z braci Kotów wyprzedził Rafała Śliża i Andrzeja Zapotocznego. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został dotychczasowy lider Łukasz Rutkowski z TS Wisła Zakopane. – Bardzo przyjemnie mi się dziś skakało. Powiem szczerze, że od Pucharu Kontynentalnego w Wiśle ani razu nie skakałem, aż dopiero tutaj w serii próbnej. Skakałem na luzie i dlatego wyszło tak dobrze, o wiele lepiej niż wcześniej. Trzeba będzie z tego wyciągnąć wnioski. W międzyczasie pojechałem na uczelnię i starałem się zacząć nadrabiać zaległości. Dziś na skoczni wiatr podwiewał bardzo leciutko. W pierwszej serii były nieco lepsze warunki, w drugiej trochę gorsze, ale nie było loterii. Dobrze, że utrzymuje się niewielki mróz, bo tory były dobrze przygotowane – podsumował Jakub Kot.

Juniorzy A mają za sobą pięć konkursów, a aż cztery z nich wygrał Artur Kukuła. Reprezentant KS Wisła Ustronianka nie miał sobie równych także dziś, pokonując Andrzeja Gąsienicę o trzy punkty, a Patryka Dunajskiego o 13 punktów. Natomiast wśród juniorów B walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej toczyła się do ostatniego skoku. Ostatecznie okazało się, że po ośmiu konkursach różnica między zwycięzcą a drugim zawodnikiem sezonu wyniosła zaledwie cztery punkty! Finałowy konkurs wygrał Krzysztof Biegun z SS-R LZS Sokół Szczyrk, uzyskując najlepsze wyniki obu serii (86,5 i 86 metrów). Tej zimy zawodnik z Gilowic siedem razy plasował się na podium LOTOS Cup, ale dopiero na koniec udało mu się wskoczyć na jego najwyższy stopień. Skaczący w żółtej koszulce lidera Mateusz Kojzar miał dziś bardzo zły dzień i po słabym pierwszym skoku musiał gonić Bieguna i Szostoka, którzy byli bardzo blisko niego w klasyfikacji generalnej. Kojzar zajął trzecie miejsce w zawodach, ale oczko wyżej wskoczył Szymon Szostok (tracący 5 punktów do Kojzara) i to właśnie on okazał się zwycięzcą LOTOS Cup w tym sezonie. Drugi był Biegun, a dopiero trzeci Kojzar. Miejscami zamienili się też Mojżesz i Hebel, co oznacza, że wśród juniorów B przemieszała się cała pierwsza piątka(!).

- Przez cały sezon miałem albo pecha i upadałem albo przegrywałem przez swoje własne błędy przy lądowaniu. Teraz w końcu oddałem dwa dobre i równe skoki i wygrałem. Generalnie nie mam problemów z tremą, ale dziś podchodziłem do tego na jeszcze większym luzie, bo trzeciego miejsca nie mogłem stracić. Mogłem tylko zyskać i to się właśnie udało. Ten sezon był dla mnie średni – nie najlepszy, ale też nie najgorszy. Kiedyś bardzo nie lubiłem skoczni w Zakopanem, ale ostatnio jest inaczej. Jednak najlepiej skacze mi się u siebie w Szczyrku. Co zrobię ze stypendium? Zamierzam odłożyć na zakup własnego auta – planuje Biegun.

Bardzo ciekawie przebiegały też zawody w kategorii junior C. Przed konkursem lidera Łukasza Podżorskiego i drugiego Krzysztofa Leję dzieliło zaledwie 16 punktów. Po pierwszej serii prowadził Podżorski, ale Leja postawił mu bardzo wysoko poprzeczkę w finałowej serii, w której zakopiańczyk lądował na 89 metrze. Zawodnik KS Wisła Ustronianka odpowiedział jednak 89,5 metrowym skokiem, dzięki któremu mógł się cieszyć ze zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Równie zacięta walka toczyła się o trzecie miejsce, które ostatecznie zajął Mateusz Hulbój. Ogromne problemy w powietrzu miał dziś w obu skokach Michał Milczanowski, szósty junior C w tym sezonie (na szczęście zawodnik z Podkarpacia za każdym razem lądował bezpiecznie).

- Super mi dziś poszło, ale zawsze będę powtarzać, że mogło być lepiej. Wiatr wiał dziś idealnie pod narty i dało się odlecieć, warunki były wyśmienite. Pierwszy skok był taki sobie, ale drugi prawie idealny. Zawsze mi się wydaje, że w Zakopanem idzie mi lepiej. W Szczyrku skaczę u siebie i nie czuję się zbyt pewnie, tu jest inaczej. Cieszę się, że udało mi się wygrać obie klasyfikacje – w skokach i w kombinacji norweskiej, ale najważniejsze dla mnie to być jak najwyżej w klasyfikacji światowej. Za stypendium opłacę kurs na prawo jazdy oraz kupię samochód. Najtrudniejszy konkurs LOTOS Cup w tym sezonie to był zdecydowanie ten w Łabajowie, kiedy upadłem w pierwszej serii. Nie wiedziałem czy iść na drugi skok, ale jak widać jednak się opłaciło. Najbardziej jestem zadowolony z dzisiejszego wyniku, bo rywalizacja była świetna. Krzysiu to dobry sportowiec i naprawdę życzę mu jak najlepiej w przyszłości. No ale dziś to ja byłem lepszy – podsumował Łukasz Podżorski. Zwycięzca koniecznie chciał też pozdrowić swoich przyjaciół. – Chciałbym pozdrowić Kamila Dwojaka, Michała Milczanowskiego, Rudego, Igora Smorula, Mateusza Hulbója, Przemka Kantykę, Pućka, Kamila Wieczorka i wielu innych, którzy mnie wspierali – dodał Łukasz.

Najlepszym juniorem D został dziś Dawid Jarząbek, który aż o 22,2 punktu wyprzedził Czecha Frantiska Holika i był o 25,6 punktu lepszy od swojego największego krajowego rywala Pawła Wąska. Był to piąty w tym sezonie triumf zawodnika TS Wisła Zakopane i nic dziwnego, że to właśnie Jarząbek wygrał klasyfikację generalną LOTOS Cup 2012. Tylko jeden zawodnik wygrał aż sześć spośród ośmiu konkursów LOTOS Cup w tym sezonie. To siostrzeniec Adama Małysza - Tomasz Pilch, najlepszy także i dziś. Pozostałe miejsca na podium juniora E zajęli reprezentanci klubu PKS Olimpijczyk Gilowice: Jarosław Krzak i Łukasz Stawowy.

Czwarty konkurs z rzędu wygrała Joanna Szwab, dzięki czemu udało jej się dogonić Joannę Gawron w klasyfikacji generalnej. Tym sposobem wśród dziewcząt starszych mamy aż dwie zwyciężczynie LOTOS Cup - obie z TS Wisła Zakopane. Młodszą kategorię wiekową dziewcząt wygrała Anna Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice, która wyprzedziła Kingę Rajdę (ta zachowała jednak żółtą koszulkę liderki). - To moje drugie zwycięstwo w tym sezonie, wygrałam wcześniej też w Zakopanem. Bardzo dobrze mi się skakało, szybko jechałam w torach i generalnie wszystko zrobiłam dziś jak trzeba. Wczoraj miałam znacznie gorszy trening. Lubię tę skocznię, skakałam tu już wiele razy tej zimy. Przygodę ze skokami zaczęłam przez brata. To on zaczął trenować jako pierwszy, a potem mi się to też bardzo spodobało. Paweł chodzi teraz do szkoły sportowej, a ja trenuję na mniejszej skoczni w Gilowicach, więc już rzadziej spotykamy się na treningu. W skokach najbardziej lubię to, że można sobie polatać. Trochę się boję, ale daję radę – skomentowała Anna Twardosz.

Marcowe skoki w Zakopanem były ostatnimi w tym sezonie zawodami LOTOS Cup w skokach narciarskich. Dwa tygodnie temu zakończyła się też rywalizacja w kombinacji norweskiej. LOTOS Cup 2012 był nie tylko emocjonujący, ale co najważniejsze - stał na bardzo wysokim poziomie, o najwyższe cele walczyła liczna grupa zawodników i zawodniczek. Wisła, Szczyrk oraz trzykrotnie Zakopane wyłoniły najlepszych skoczków i kombinatorów norweskich w tym sezonie. Finał sportowej rywalizacji odbył się w Zakopanem, ale nie żegnamy się jeszcze z zawodnikami i zawodniczkami. Zapraszamy do Krakowa, gdzie wiosną będzie mieć miejsce konferencja prasowa - podsumowanie LOTOS Cup 2012.

Wyniki:

Senior

1. Jakub Kot (AZS Zakopane) – 87 m i 88,5 m – nota łączna 238,5 pkt.
2. Rafał Śliż (KS Wisła Ustronianka) – 86 m i 86,5 m – nota łączna 233,0 pkt.
3. Andrzej Zapotoczny (AZS Zakopane) – 86 m i 83 m – nota łączna 224,0 pkt.
4. Wojciech Gąsienica Kotelnicki (TS Wisła Zakopane) – 80,5 m i 86 m – nota łączna 220,0 pkt.
4. Łukasz Rutkowski (TS Wisła Zakopane) – 85,5 m i 83 m – nota łączna 220,0 pkt.
6. Kamil Skrobot (TS Wisła Zakopane) – 80,5 m i 82,5 m – nota łączna 210,5 pkt.
Wystartowało 10 skoczków.

Junior A (1992 -1993)

1. Artur Kukuła (KS Wisła Ustronianka) – 83 m i 82 m – nota łączna 215,5 pkt.
2. Andrzej Gąsienica (TS Wisła Zakopane) – 80 m i 83,5 m – nota łączna 212,5 pkt.
3. Patryk Dunajski (KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk) – 82,5 m i 77 m – nota łączna 202,5 pkt.
4. Dawid Kanik (LKS Klimczok Bystra) – 81 m i 77 m – nota łączna 201,0 pkt.
5. Michał Podżorski (KS Wisła Ustronianka) – 77 m i 75,5 m – nota łączna 184,5 pkt.
6. Wojciech Marusarz (AZS Zakopane/ZSMS) – 71 m i 75,5 m – nota łączna 171,0 pkt.
Wystartowało 9 skoczków.

Junior B (1994 -1995)

1. Krzysztof Biegun (SS-R LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk) – 86,5 m i 86 m – nota łączna 233,0 pkt.
2. Szymon Szostok (KS Wisła Ustronianka) – 84 m i 80 m – nota łączna 214,5 pkt.
3. Mateusz Kojzar (KS Wisła Ustronianka /SMS Szczyrk) – 79 m i 84,5 m – nota łączna 212,5 pkt.
4. Stanisław Biela (UKS Sołtysianie Stare Bystre / ZSMS) – 80,5 m i 82,5 m – nota łączna 211,0 pkt.
5. Piotr Mojżesz (LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk) – 81 m i 79,5 m – nota łączna 203,5 pkt.
6. Michał Pytel (TS Wisła Zakopane / SMS Szczyrk) – 76 m i 78 m – nota łączna 188,5 pkt.
Wystartowało 31 skoczków.

Junior C (1996 -1997)

1. Łukasz Podżorski (KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk) – 84,5 m i 89,5 m – nota łączna 236,5 pkt.
2. Krzysztof Leja (AZS Zakopane/ZSMS) – 82,5 m i 89 m – nota łączna 231,0 pkt.
3. Jakub Dohnal (Czechy) – 81,5 m i 85,5 m – nota łączna 220,5pkt.
4. Mateusz Hulbój (PKS Olimpijczyk Gilowice/SMS Szczyrk) – 81 m i 83,5 m – nota łączna 215,0 pkt.
5. Piotr Byrski (TS Wisła Zakopane / SMS Szczyrk) – 80,5 m i 78,5 m – nota łączna 197,0 pkt.
6. Damian Lasota (Czechy) – 77,5 m i 78,5 m – nota łączna 191,5 pkt.
Wystartowało 19 skoczków.

Junior D (1998 -1999)

1. Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane) – 70,5 m i 70 m – nota łączna 252,2 pkt.
2. Frantisek Holik (Czechy) – 70,5 m i 67 m – nota łączna 230,0 pkt.
3. Paweł Wąsek (KS Wisła Ustronianka) – 66 m i 63 m – nota łączna 226,6 pkt.
4. Krystian Pacholarz (UKS Kłodne / ZSMS) – 64 m i 66 m – nota łączna 225,5 pkt.
5. Dominik Kastelik (PKS Olimpijczyk Gilowice / SMS Szczyrk) – 62,5 m i 64 m – nota łączna 216,6 pkt.
6. Bartosz Czyż (KS Wisła Ustronianka) – 60,5 m i 64 m – nota łączna 209,8 pkt.
Wystartowało 27 skoczków.

Junior E (2000-2001)

1. Tomasz Pilch (KS Wisła Ustronianka) – 32,5 m i 32,5 m – nota łączna 212,0 pkt.
2. Jarosław Krzak (PKS Olimpijczyk Gilowice) – 32 m i 32 m – nota łączna 208,9 pkt.
3. Łukasz Stawowy (PKS Olimpijczyk Gilowice) – 31,5 m i 32 m – nota łączna 204,1 pkt.
4. Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra) – 31 m i 31,5 m – nota łączna 200,0 pkt.
5. Mateusz Małyjurek (KS Wisła Ustronianka) – 30,5 m i 31,5 m – nota łączna 196,7 pkt.
6. Mieczysław Kołtaś (AZS Zakopane) – 30,5 m i 31 m – nota łączna 192,9 pkt.
Wystartowało 42 skoczków.

Dziewczęta starsze (1998 i starsze)

1. Joanna Szwab (TS Wisła Zakopane) – 60 m i 57,5 m – nota łączna 189,5 pkt.
2. Joanna Gawron (TS Wisła Zakopane) – 57 m i 56,5 m – nota łączna 177,9 pkt.
3. Magdalena Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre) – 51,5 m i 51,5 m – nota łączna 148,7 pkt.
4. Monika Luber (PKS Olimpijczyk Gilowice) – 47,5 m i 43 m – nota łączna 109,2 pkt.
Wystartowały 4 skoczkinie.

Dziewczęta młodsze (1999 i młodsze)

1. Anna Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice) – 27,5 m i 26,5 m – nota łączna 156,9 pkt.
2. Kinga Rajda (SS-R LZS Sokół Szczyrk) – 24 m i 25 m – nota łączna 134,9 pkt.
3. Kamila Karpiel (AZS Zakopane) – 24,5 m i 24,5 m – nota łączna 131,9 pkt.
4. Katarzyna Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre) – 23,5 m i 23,5 m – nota łączna 123,7 pkt.
5. Joanna Kil (AZS Zakopane) – 23 m i 23,5 m – nota łączna 117,4 pkt.
6. Paulina Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice) – 20 m i 20 m – nota łączna 93,0 pkt.
Wystartowało 9 skoczkiń.

Końcowa klasyfikacja generalna:

Senior

1. Łukasz Rutkowski (TS Wisła Zakopane) – 295 pkt.
2. Mateusz Cieślar (KS Wisła Ustronianka) – 208 pkt.
3. Kamil Skrobot (TS Wisła Zakopane) – 206 pkt.
4. Wojciech Gąsienica Kotelnicki (TS Wisła Zakopane) – 186 pkt.
5. Rafał Śliż (KS Wisła Ustronianka) – 160 pkt.
6. Jakub Kot (AZS Zakopane) – 150 pkt.

Junior A (1992 -1993)

1. Artur Kukuła (KS Wisła Ustronianka) – 580 pkt.
2. Dawid Kanik (LKS Klimczok Bystra) – 370 pkt.
2. Patryk Dunajski (KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk) – 370 pkt.
4. Michał Podżorski (KS Wisła Ustronianka) – 300 pkt.
5. Jędrzej Ścisłowicz (LKS Klimczok Bystra) – 250 pkt.
6. Wojciech Marusarz (AZS Zakopane/ZSMS) – 229 pkt.
6. Jan Zięba (TS Wisła Zakopane / ZSMS) – 229 pkt.

Junior B (1994 -1995)

1. Szymon Szostok (KS Wisła Ustronianka) – 600 pkt.
2. Krzysztof Biegun (SS-R LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk) – 596 pkt.
3. Mateusz Kojzar (KS Wisła Ustronianka /SMS Szczyrk) – 585 pkt.
4. Piotr Mojżesz (LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk) – 395 pkt.
5. Sebastian Hebel (SS-R LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk) – 385 pkt.
6. Adam Ruda (Zagórskie TS Zakucie / SMS Szczyrk) – 301 pkt.

Junior C (1996 -1997)

1. Łukasz Podżorski (KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk) – 596 pkt.
2. Krzysztof Leja (AZS Zakopane/ZSMS) – 560 pkt.
3. Mateusz Hulbój (PKS Olimpijczyk Gilowice/SMS Szczyrk) – 440 pkt.
4. Daniel Mąka (LKS Poroniec / ZSMS) – 411 pkt.
5. Przemysław Kantyka (LKS Klimczok Bystra / SMS Szczyrk) – 405 pkt.
6. Michał Milczanowski (Zagórskie TS Zakucie / SMS Szczyrk) – 386 pkt.

Junior D (1998 -1999)

1. Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane) – 740 pkt.
2. Paweł Wąsek (KS Wisła Ustronianka) – 680 pkt.
3. Jakub Jurosz (KS Wisła Ustronianka) – 435 pkt.
4. Dominik Kastelik (PKS Olimpijczyk Gilowice / SMS Szczyrk) – 398 pkt.
5. Bartosz Czyż (KS Wisła Ustronianka) – 336 pkt.
6. Paweł Chyc (TS Wisła Zakopane) – 276 pkt.

Junior E (2000-2001)

1. Tomasz Pilch (KS Wisła Ustronianka) – 740 pkt.
2. Jarosław Krzak (PKS Olimpijczyk Gilowice) – 622 pkt.
3. Mieczysław Kołtaś (AZS Zakopane) – 393 pkt.
4. Łukasz Stawowy (PKS Olimpijczyk Gilowice) – 392 pkt.
5. Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra) – 370 pkt.
6. Mateusz Małyjurek (KS Wisła Ustronianka) – 345 pkt.

Dziewczęta starsze (1998 i starsze)

1. Joanna Szwab (TS Wisła Zakopane) – 680 pkt.
1. Joanna Gawron (TS Wisła Zakopane) – 680 pkt.
3. Magdalena Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre) – 440 pkt.
4. Monika Luber (PKS Olimpijczyk Gilowice) – 420 pkt.

Dziewczęta młodsze (1999 i młodsze)

1. Kinga Rajda (SS-R LZS Sokół Szczyrk) – 610 pkt.
2. Anna Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice) – 570 pkt.
3. Katarzyna Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre) – 495 pkt.
4. Marcelina Herzyk (KS Wisła Ustronianka) – 400 pkt.
5. Kamila Karpiel (AZS Zakopane) – 330 pkt.
6. Paulina Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice) – 300 pkt.

Pełne wyniki oraz końcowa klasyfikacja generalna dostępne są >> tutaj <<


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja prasowa PZN
oglądalność: (7591) komentarze: (27)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • jozek_sibek profesor
    Medaliści dotychczasowych 8 edycji Lotos Cup

    Zwycięzcy Lotos Cup 2004/2005:

    15-16 lat - 1.A.Broda,2.J.Poloczek,3.J.Kot
    13-14 lat - 1.P.Słowiok,2.M.Kukuczka,3.M.Kot
    do 12 lat - 1.K.Murańka,2.B.Kłusek,3.T.Byrt

    Zwycięzcy Lotos Cup 2005/2006:

    15-16 lat - 1.J.Kot,2.M.Kukuczka,2.M.Cieślar
    13-14 lat - 1.P.Słowiok,2.T.Byrt,3.A.Cieślar
    do 12 lat - 1.A.Zniszczoł,2.K.Murańka,3.K.Byrt

    Zwycięzcy Lotos Cup 2006/2007:

    16-17 lat - 1.M.Cieślar,2.K.Kowal,3.K.Miętus
    14-15 lat - 1.P.Słowiok,2.T.Byrt,3.K.Murańka
    do 13 lat - 1.A.Zniszczoł,2.K.Leja,3.D.Żyła

    Zwycięzcy Lotos Cup 2007/2008:

    17-18 lat - 1.P.Słowiok,2.A.Cieślar,3.K.Skrobot
    15-16 lat - 1.T.Byrt.2.G.Miętus.3.A.Zniszczoł
    13-14 lat - 1.S.Biela.2.D.Żyła,3.K.Biegun
    do 12 lat - 1.K.Leja.2.M.Hulbój,3.M.Milczanowski
    --------------
    dziewczyny-1.A.Szwab,2.M.Pałasz,3.A.Gawron

    Zwycięzcy Lotos Cup 2008/2009:

    17-18 lat - 1.J.Scisłowicz,2.A.Kukuła,3.A.Szlembarski
    15-16 lat - 1.T.Byrt,2.A.Zniszczoł,3.A.Gąsienica
    13-14 lat - 1.K.Leja,2.D.Żyła,3.J.Wolny
    do 12 lat - 1.D.Jarząbek,2.K.Kabot,3.A.Pałasz
    --------------
    dziewczyny-1.J.Szwab,2.M.Pałasz,3.J.Gawron

    Zwycięzcy Lotos Cup 2009/2010:

    17-18 lat - 1.T.Byrt,2.A.Zniszczoł,3.T.Kłusek
    15-16 lat - 1.K.Biegun,2.B.Gąsiennica Laskowy,3.K.Byrt
    13-14 lat - 1.Ł.Podżorski,2.K.Leja,3.M.Milczanowski
    do 12 lat - 1.D.Jarząbek,2.P.Wąsek,3.J.Jurosz
    --------------
    dziewczyny-1.J.Gawron,2.J.Szwab,3.M.Pałasz

    Zwycięzcy Lotos Cup 2010/2011

    19-20 lat - 1.M.Cieślar,2.Sz.Kupczak,3.A.Szlembarski
    17-18 lat - 1.K.Biegun,1.A.Gąsienica,3.M.Kojzar
    15-16 lat - 1.K.Leja,2.Ł.Podżorski,3.J.Wolny
    13-14 lat - 1.K.Kabot,2.D.Jarząbek,3.A.Juroszek
    do 12 lat - 1.P.Wąsek,2.B.Czyż,3.T.Pilch
    --------------
    dziewczyny-1.J.Gawron,2.J.Szwab,3.M.Pałasz

    Zwycięzcy Lotos Cup 2011/2012

    21-99 lat - 1.Ł.Rutkowski,2.M.Cieślar,3.K.Skrobot
    19-20 lat - 1.A.Kukuła,2.D.Kanik,3.P.Dunajski
    17-18 lat - 1.Sz.Szostok,2.K.Biegun,3.M.Kojzar
    15-16 lat - 1.Ł.Podżorski,2.K.Leja,3.M.Hulbój
    13-14 lat - 1.D.Jarząbek,2.P.Wąsek,3.J.Jurosz
    11-12 lat - 1.T.Pilch,2.J.Krzak,3.M.Kołtaś
    -------------- dziewczyny
    14-99 lat - 1.J.Szwab,1.J.Gawron,3.M.Pałasz
    00-13 lat - 1.K.Rajda,2.A.Twardosz,3.K.Pałasz

  • Talar weteran

    Szostok, Kojzar, Biegun, Leja, Podżorski, Hulbój - to kolejni zawodnicy, z których możemy mieć pociechę w przyszłości.. co nie oznacza, że będziemy mieć, bo sami się nie wytrenują i wiemy jak to często bywa z tymi talentami... oby znaleźli motywację do dalszej pracy, a wtedy coś z ich wyrośnie ;-)

  • M_B profesor
    @HKS

    Bodaj 64 =), bo był chyba wtedy 7, ale ręki uciąć sobie za to nie dam ;), nie kwestionuję talentu Podżorskiego, jest naprawdę zdolny, zresztą akurat zarówno w ostatnim Lotos Cupie jak i UKS-ach pokonał Leję, więc nawet ta wygrana nie była żadnym przypadkiem ;).

  • HKS profesor

    @M_B

    Ale Podżorski w jednym konkursie się wyglebił i stracił na tym bodaj 70 punktów;)

  • M_B profesor
    @Olaaa

    Oj dawno dawno, to fakt ^_^


    A co do Lei gdzie jest jak ktoś pytał, to zajął tutaj 2 miejsce i 2 w generalce (nie startował w 2 konkursach, Podżorski nie opuścił żadnego), ten kto chciał go powoływać na puchar świata ostro się zagalopował oczywiście, bo Krzyśka co najwyżej na COC można powołać a i tam nie gwarantowałby punktów ;), bardziej chodzi o jego powołanie do jakiejś kadry, by miał należyte wsparcie ;), bo potencjał ma spory, a poza kadrą nie rozwija się jak powinien.

  • M_B profesor
    @pavel

    Ze wszystkimi się prawie zgodzę jeśli chodzi o tych orłów, ale Kubacki raczej w kadrach zostanie, niekoniecznie w A, może i młodzieżówkę zmienią na B po prostu, jak w Kuopio 2 razy zapunktuje w 2 dziesiątce, to pewnie to wystarczy na jego pozostawienie. W porównaniu z Kubą i tak wypada lepiej.

  • anonim
    @M_B

    To, że będzie po za kadrami to juz pewne, w kadrze młodzieżowej nie zostanie bo by była już totalna kpina, a na kadrę "A" jest za słaby. No chyba, że zrobią kadrę "orłów" i trafi do niej razem z Kubackim, Zapotocznym, Rutkowskim, Śliżem i Bachleda.

  • M_B profesor
    @ Pawo93 ; @denis13

    To jest Lotos Cup, a nie mistrzostwa UKS-ów, więc nie ma błędu;P

    A co do Kuby Kota, to pierwszo niech zasłuży na starty jakiekolwiek w COC, najlepiej trenując już poza kadrami.

  • anonim
    lotos cup

    W wynikach dziewczyn starszych jes błąd. Konkurs wygrała Joanna Gawron a nie Szwab . Oto link do pełnych wyników i mam nadzieje że to poprawicie - http://pzn.pl/gfx/pzn/files/skoki/wyniki/zima_2011_12/mistrzostwa_uks/uks-dz-st-hs72-08.pdf

  • Matejko bywalec
    Palacy

    Wlasnie ogladam tę liste startowa na PK i widze nazwisko Janne Happonen. Czyzby mial opuscic zawody w Oslo tylko po to aby wystartowac w PK? Glupie. Oprocz tego z PS jest jeszcze Keneth Gangnes i Sami Niemi.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl