Alessio Bolognani mistrzem Włoch

• 2003-10-22 20:40
Alessio Bolognani, dwudziestoletni skoczek, wywalczył tytuł mistrza Włoch w skokach narciarskich na obiekcie K-95 w Predazzo. Przez kilka ostatnich lat niepodzielnie królował Roberto Cecon. Teraz przyszła kolej na jego następców...

W Mistrzostwach Włoch w skokach narciarskich, które odbyły się pod koniec września, wzięło udział 25 uczestników. Decyzję o ograniczeniu liczby zawodników podjęło jury konkursu, dopuszczając do ścisłego finału tylko tych skoczków, którzy reprezentowali dobry poziom na treningach.

Zwycięzcą został Alessio Bolognani z klubu Fiamme Gialle. Bolognani skakał przed własną publicznością, co było niewątpliwie jego atutem. Tytuł mistrzowski zapewnił sobie skokami na odległość 97 i 93 metrów, zdobywając łączną notę 228,5 punktów, i z przewagą 17 punktów zepchnął Stefana Chiapolino na drugą pozycję (96,5 i 85,5 m). Brązowym medalistą został Sebastian Colloredo osiagając odległości 89 i 91 metrów.

Alessio Bolognani jest pierwszym zawodnikiem po Roberto Ceconie, który wywalczył Mistrzostwo Italii. W ostatnich latach słynny Włoch był niedoścignionym wzorcem dla młodych zawodników.

Między Ceconem a młodszym pokoleniem włoskich skoczków była ogromna przepaść. Z Alessio Bolognani wiązane są nadzieje, iż skoki narciarskie w kraju ostatnich Mistrzostw Świata odrodzą się. Chociaż Włosi nie mogą pochwalić się dobrymi występami, to mają nadzieję, że organizacja imprez sportowych w ich kraju przyczyni się do rozwoju dyscyplin zimowych. Miejmy nadzieję, że skoki narciarskie we Włoszech będą się powoli rozwijać, na razie ich różnica między czołówką światową pozostaje bardzo duża. Adam Małysz osiągając na tym obiekcie tytuł Mistrza Świata zdobył łącznie 279 punktów, natomiast Alessio Bolognani walcząc o Mistrzostwo Włoch 228,5 punktów...