Łukasz Kruczek: "Będzie to wymagało od nich więcej pracy"

 • 2012-05-01 21:53

Dla polskich skoczków dobiega końca okres odpoczynku i już w maju wszystkie grupy szkoleniowe rozpoczną przygotowania do kolejnego sezonu. W wywiadzie dla "WinterSzus.pl" Łukasz Kruczek komentuje nowy podział kadr oraz zdradza najbliższe plany kadry.

"Ten nowy podział kadr na podgrupy to pewien krok, coś co ma funkcjonować w kolejnych latach. Wymaga jeszcze rozwinięcia, które jest planowane, jednak na tę chwilę szkolenie będzie niewiele różnić się od lat poprzednich. Podstawowy podział to kadra seniorów i kadra juniorów. Kadra juniorów będzie funkcjonowała bez podziału, jest w niej ośmiu zawodników, którzy będą cały sezon przygotowywać się jako grupa. W kadrze A podział już istnieje. Jest tam wydzielona najlepsza czwórka, która ubiegłej zimy punktowała w Pucharze Świata i ci zawodnicy będą głównie startować w LGP, są do tego przygotowywani" - tłumaczy Łukasz Kruczek.

"Jeśli chodzi o dwójkę Stefan i Dawid to jest kwestia doprowadzenia Stefana do porządku po kontuzji, żeby wszystko funkcjonowało w 100 procentach, aby ta dwójka dorównała tym lepszym zawodnikom. Dla całej grupy C jest to rok ostatniej szansy. Jeśli ci zawodnicy jej nie wykorzystają, wówczas niestety odpadną z kadry. Będzie to wymagało od nich więcej pracy i pokazywania się z dobrej strony" - zapowiada główny trener Polaków.

"Zgrupowania to będziemy organizować je wspólnie, podobnie jak w ubiegłym roku, a w miarę możliwości także z kadrą młodzieżową. Jeśli chodzi o przydział trenerów, to ja jestem głównym trenerem od skoków i jestem za wszystko odpowiedzialny, natomiast chcemy, aby ten podział występował tylko na treningach, tam gdzie jest potrzebny, poza tym grupa będzie tworzyć jedną całość" - zaznacza Kruczek.

"Trenerzy klubowi są odpowiedzialni za zawodników poza zgrupowaniami, tak jest w przypadku Piotrka Żyły oraz u innych zawodników. Są tacy, którzy nie mają trenerów klubowych, wówczas trzeba zapewnić im opiekę ze strony kadry. U Piotrka nie zmieniamy schematu, pozostawiamy to, co funkcjonowało - poza zgrupowaniami trenuje w klubie" dodał szkoleniowiec naszej kadry.

"Na pewno pierwsze skoki oddamy już w nowych kombinezonach, dostosowanych do zmienionych przepisów FIS. Nie będziemy wracać do starego sprzętu, jeśli oczywiście nowy zostanie wprowadzony" - zakończył Łukasz Kruczek.

Przygotowania do nowego sezonu kadra seniorów rozpocznie 20 maja zgrupowaniem regeneracyjnym w Kołobrzegu. W tym samym czasie pierwsze skoki oddadzą juniorzy oraz prawdopodobnie grupa C.


Tadeusz Mieczyński, źródło: winterszus.pl
oglądalność: (5998) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • krwisty bywalec
  WinterSzus.pl

  Trener jasno podkreśla, że podgrupy maja zacząć funkcjonować w przyszłych latach i to jest pewien krok. Na teraz dużo się to nie będzie różnić od tego co mieliśmy do tej pory. Widocznie na razie kadra juniorów będzie funkcjonowała bez podziału, czyli cała ósemka sportowców będzie ćwiczyć razem. Głównym podziałem jest podział na seniorów i juniorów, choć w seniorach te podgrupy zaczną funkcjonować już teraz, bo tam sa zawodnicy, którzy co innego potrzebują. Wsłuchajcie się dobrze w filmik, bo tam trener wyjaśnia przecież dokładnie.

 • anonim

  @ Szymuś nie moge ocenić ile konkretnie , ale max 5 razy :D A min. 2 :)

  @Lestek Też to zauważyłam i nie wiedziałam , czy Kruczek się tak wypowiada czy to błąd na stronie

  @Major_Kuprich
  A Bachleda będzie skakał w tym sezonie? Nie ma go w żadnej grupie... I gdzie jest Kłusek ? hmmm . :>

 • Lestek profesor
  -

  Autor powinien jakoś przeredagować wypowiedź trenera, bo takie kawałki, jak: "tam jest ośmiu zawodników, którzy będą cały sezon, jako grupa przygotowywać się." czy "Zgrupowania to będziemy organizować je wspólnie" wyglądają conajmniej dziwnie.

 • anonim
  @fankuba88

  Może i dobrze, ale nie podoba mi się stawianie znaku równości między Zapotocznym J. Kotem, a Rutkowskim, o ile tych dwóch pierwszych nic nie osiągnęło to ten 2 ładnie już punktował w PS i tylko przez chorobę jest w takiej a nie innej formie. Jeżeli tak postawili sprawę to J. Kot juz w kadrze nie powinien być od lat 2.

 • fankuba88 doświadczony
  @zur555

  No rzeczywiście,wygląda,że to tylko zmiana na papierze,sam Kruczek mówi,że szkolenie nie będzie się wiele różnić,od tego co było w poprzednich latach.Pomysł ze zmianą trenerów chyba tylko po to,żeby pokazać,że "coś tam zmieniają".Bardzo dobrze,że grupie C czyli Ziobrze,Zapotocznemu,Kotowi i Rutkowskiemu zostało postawione ultimatum,jeżeli chodzi o wyniki.Może,wywarcie na nich takiej presji,dobrze wpłynie na ich skakanie,tak jak to miało na przykład w przypadku wyrzucenia Żyły z kadry.

 • piotr186 początkujący
  zur555

  To chyba jesteś analfabetą i idiotą.. wyraźnie pisze że podział jest.

  ------------------------------------
  modek: Jeśli nadal będziesz obrażał innych użytkowników i prowokował kłótnie, będziesz kasowany.

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(11298), 2012-05-02 08:53:13 ***

 • zur555 doświadczony

  Tak jak pisalem. To byl tylko chwyt marketingowy w wykonaniu Tajnerka. Nie ma żadnych podziałów w kadrach.

 • Kubiszon98 bywalec

  To było raczej oczywiste,że juniorzy będą trenować razem bo Maciusiak przecież trenerem nie jest

 • piotr186 początkujący

  Z wypowiedzi Kruczka wynika ze najwcześniej to będzie początek czerwca jak kadra A odda swoje pierwsze skoki, No bo w Kołobrzegu chyba(?) nie będą skakać.

 • nelsonek9106 bywalec
  Konkretnie

  Kiedy będzie pierwsze zgrupowanie w na skoczni całej kadry? W zeszłym roku było 23 maja w Szczyrku, byłem. widziałem. Teraz kiedy i gdzie?

 • piotr186 początkujący

  "Kadra juniorów będzie funkcjonowała bez podziału," i nie rozumiem przecież ta kadra tez jest podzielona...

  Generalnie Kruczek dobrze mówi, praktyka pokaże jak będzie, .

 • marro profesor

  Którzy zawodnicy z kadry nie mają trenerów klubowych? Ogólnie wypowiedź Kruczka bardzo sensowna jest oby teraz te całe podziały zadziałały w praktyce.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).