Hajek wygrywa w Kottmar, trzecie miejsce Krystiana Gryczuka

 • 2012-05-21 19:15

W sobotę i niedzielę na skoczniach w niemieckim Kottmar rozegrano już po raz 37 tradycyjne międzynarodowe zawody w skokach narciarskich na igelicie (37 International Mattenspringen).

Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych, najmłodsi uczestnicy zawodów liczyli po 6 lat, najstarszy miał 63 lata. Jednym z triumfatorów został znany z Pucharu Świata Czech Antonin Hajek, który na 51-metrowej skoczni uzyskał 55,5 oraz 55 metrów.

W rywalizacji roczników 93-94 trzecie miejsce zajął jedyny startujący w imprezie Polak, Krystian Gryczuk z Kamiennej Góry. Specjalizujący się na co dzień w kombinacji norweskiej zawodnik uzyskał w swoich próbach 54 i 52,5 metra.

Zawodnicy skakali na obiektach K-11, K-28 oraz K-51. Kompleks tych trzech skoczni powstał w latach 1964-68, a przed ośmioma laty został gruntownie zmodernizowany. W latach 70-tych rekordzistą największej skoczni był polski prekursor stylu V, Mirosław Graf ze Szklarskiej Poręby.

Pełne wyniki:

sobota

niedziela


Adrian Dworakowski, źródło: sc-kottmar.de
oglądalność: (6389) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • piotr186 początkujący
  Antek

  Oczywiście że prekursorem był Mirosław Graf bo skakał tak przez dłuży czas, świadomie przyjmował takie ułożenie nart w locie i rozumiał jaki jest z tego pożytek

  Podane przez mnie zdjęcie dowodzi tylko że stylem V skakano też przed Grafem albo raczej podejmowano jakieś pojedyncze pewnie przypadkowe próby, nie było jednak to jednka regularne próby.

  Mirosław Graf to zapewne pierwszy skoczek który skakał stylem V świadomie i przez dłuższy czas.

 • HKS początkujący

  @PP

  PZN to się nim zaopiekuje tak jak Zaryckim, Pochwałą, Bielą czy Słowiokiem, także w sumie dla niego to chyba dobra informacja, że niesłusznie nie został włączony do kadry.

 • anonim

  dobrze by było gdyby PZN zainteresowal sie roche krystianem. Ma potencjal chlopak . w ostatnich zimowych zawodach zajmowł dobre lokaty w kombinacji norweskiej, Mozliwe ze w przyszlosci zechce przejsc tylko do samego skakania.:)

 • Janeman profesor

  A nie wpadliscie na to ze w kazdym kraju byl taki "Graf" albo nawet kilku ? Zapewne niejeden skoczek eksperymentowal ze stylem , ale mialo to znaczenie lokalne.
  Tez bym chciał zeby to polak byl prekursorem stylu V,ale dla mnie fakty sa wazniejsze niz duma narodowa.
  Prekursorem stylu V byl Bokloev,bo to on pierwszy cos tym stylem osiagnal na skale swiatowa.

 • Antek stały bywalec
  @piotr186

  Loty w czasach stylu równoległego nigdy nie były zbyt stabilne. Możliwe, że trochę rozchyliły mu się narty, więc dochodzenie w jednym skoku, że to był prekursor stylu V jest śmieszne. Zresztą Pan Mirosław Graf udowodnił, że skakał tym stylem jako pierwszy i to on jest prekursorem.

 • piotr186 początkujący

  Tutaj:

  http://www.skijumping.pl/pokaz.php?sh ow=pokaz_artykul&id=140#gora

  Na stronie 4 z 5 jest zdjęcie skoczka skaczącego stylem V w jeszcze przed wojną!

 • piotr186 początkujący
  MrRadzio

  Graf osiągał dobre wyniki (metrowo) ale dostawał bardzo niskie noty za styl, wiec zajmował dalekie miejsca... Jeśli ktoś jest prekursorem stylu V to raczej Mirosław Graf niż Jan Boeklev, zresztą stylem V skakali jeszcze przed M.Grafem.

 • MrRadzio weteran
  @...

  Mirosław Graf JEST prekursorem stylu V ale jego wyniki były bardzo słabe. Natomiast Bokloev skoczył przypadkowo stylem V na treningu i tak to się zaczęło

 • ... początkujący

  Prekursorem stylu V jest Bokloev, a nie żaden Graf. Jeśli sobie Graf skakał na oślich łączkach z ubitej górki w stylu V to jego problem, ale nie przesadzajmy z tymi określeniami.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).