Edi Federer nie żyje

 • 2012-05-30 20:12

Po ciężkiej chorobie, w wieku 57 lat zmarł Edi Federer - były menedżer Adama Małysza, Andreasa Goldbergera i Thomasa Morgensterna.

Austriak od dwóch lat cierpiał na niezidentyfikowaną przez lekarzy chorobę. Najprawdopodobniej była to choroba związana z układem nerwowym.

Jego były podopieczny Andreas Goldberger w wywiadzie udzielonym w listopadzie 2010 tak opisał ówczesny stan Federera: "Jak się na niego patrzy, jest się przerażonym. Nie może prawie chodzić ani mówić. Jeśli go o coś pytasz on chce odpowiedzieć, ale nie jesteśmy w stanie go zrozumieć. To jest straszne".

Rodzinie i bliskim Ediego Federera składamy wyrazy współczucia.


Klaudia Feruś, źródło: sport10.at
oglądalność: (14603) komentarze: (39)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  SKOKI

  WIELKA SZKODA ZE KTOS TAKI ODSZEDL NA ZAWSZE

 • anonim
  Będzie brakować

  Zawsze uśmiechnięty, razem z Goldim byli dobrymi duchami światowych skoków. Kto go zastąpi, nikt bo byl jeden i niepowtarzalny. Kapitalny team Red Bulla, jego podopieczni samych Kul zdobyli aż 9. Tam, po drugiej stronie jest już z Jiżim Raszka, Stanislawem Bobakiem, Aloisem Lipburgerem i całą resztą. Do zobaczenia Edi

 • anonim

  Swoje zrobił i odszedł .. [*]

 • anonim
  Trool

  ja oglądam skoki od roku 2002/2003 a tego menedzera to nigdy nie znałem ale cóż pokój jego duszy [*]
  mój dziadek zmarł podobnie

 • anonim
  [*]

  tylko tyle jestem w stanie wydusić...

 • Immortal początkujący
  Przykra sprawa...

  Czapki z głów! Świetny człowiek, szkoda ze tak wcześnie odszedł.
  Przykra wiadomośc... na prawdę żal człowieka.
  (*) Wielki szacunek!

 • anonim

  RIP WIELKI SZACUNEK !

 • anonim
  Edi

  Bardzo barwna postać.

 • anonim

  [*] R.I.P. EDI FEDERER [*]

 • kibic_malysza doświadczony

  Smutna informacja...przeczytałem wczoraj wieczorem na stronie PZNu o tym. Szkoda bo jeszcze był młody jeśli tak moge powiedzieć...57 lat to za wcześnie [*]

 • Ania początkujący

  Bardzo smutna wiadomość. Różnie się o Edim mówiło,ale był dobrym menedżerem, dbał o środki finansowe, znalazł Adamowi solidnego sponsora (Red Bulla). Miał swój znaczący wkład w sukcesy Adama.To wielka strata

 • anonim

  Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół!

 • nina początkujący
  Eddi Federer

  Smutna wiadomość, z zakończeniem kariery jako skoczka -wielkiego sportowca Adama Małysza odszedł Jego wspaniały menadżer,wyrazy głębokiego współczucia.

 • Kierownik_kotlowni bywalec

  Nasze pokolenie, 20-to i 30-latków pamięta już Go jako sprawnego i skutecznego menadżera. Kroczącego zawsze krok za Goldim, za Adamem, zawsze gdzieś tam w tle.
  Ale to był naprawdę dobry zawodnik.
  W Turnieju 74/75 już na starcie stracił do Willy'ego Puerstla prawie 20 punktów. Potem gonił zapamiętale. Odrobił nieco w Ga-Pa, więcej w Innsbrucku. W I serii konkursu w Bischofshofen odrobił kolejne 4 oczka. Przed ostatnim skokiem od triumfu w całym Turnieju i przejścia do historii dzieliły go 2 metry, jakie musiał odrobić nad rodakiem. Nie udało się. Zajął II miejsce w całym Turnieju. Aż drugie.

  Piąty w tamtym Turnieju był Staszek Bobak, 24. Alois Lipburger. Dziś już niebiańska drużyna.

 • anonim

  wiem, że to nie pomoże, ale i tak [*] :/ - to gratuluje, pewnie katolik. po smierci nikomu nie pomozecie, jesli był nawrocony pojdzie do nieba, jeśli nie może byc piekło, nie ma czegos takieo jak czysciec

 • fankuba88 doświadczony

  Dziękujemy za wszystko Edi.Spoczywaj w pokoju.

 • Damian375 początkujący
  [*]

  [*]Świeć Panie Nad Jego Duszą"[*]

 • anonim
  żal

  W Polsce jeszcze musiałby harować 10 lat do 67 roku życia .Smutne,że tak młodzi ludzie odchodzą.
  Cześć Jego Pamięci.

 • anonim

  to wspaniały człowiek... mi także będzie go brakować [*]

 • Minnie początkujący

  Bardzo smutna wiadomość na zakończenie dnia...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).