Luber, Fickowski i Harat najlepsi w Bystrej

 • 2012-06-09 22:57

W sobotę 9 czerwca na skoczniach w Bystrej odbył się pierwszy konkurs w ramach Turnieju Skoków Narciarskich na Igielicie - Puchar Sołectwa Wilkowice. Wystartowali w nim chłopcy z rocznika 2001 i młodszych oraz dziewczęta. Areną zmagań były skocznie HS19 i HS31.

W kategorii dziewcząt (HS19) pierwsze miejsce zajęła najbardziej doświadczona ze startujących - Monika Luber (PKS Olimpijczyk Gilowice), która skokami na odległość 18,5 m i 20,5 m pokonała Kingę Rajdę (SS-R LZS Sokół Szczyrk) i Justynę Badurę (KS Wisła Ustronianka).

Chłopcy urodzeni w 2002 roku i później również walczyli na HS19. Zwycięstwo odniósł reprezentant Sokoła Szczyrk - Wiktor Fickowski (17,5 m i 18,5 m). Tuż za nim znalazł się Bartłomiej Klimowski z Olimpijczyka Gilowice, a trzecie miejsce wywalczył Marcin Małyjurek.

Najmłodszym zawodnikiem był zaledwie czteroletni Oskar Harężlak. Wystartowało także dwóch pięciolatków - Jakub Niemczyk i Maciej Pawłowski (wszyscy LKS Klimczok Bystra). Odważne maluchy oswajały się z atmosferą zawodów zjeżdżając na nartach spod progu HS19.

Najstarsi wzięli udział w zmaganiach na HS31. Zwycieżył Jakub Harat (LKS Klimczok Bystra) lądując na 30,5 m i 30 m. Drugą lokatę wywalczył Szymon Jojko z Wisły Ustronianki, a trzecią - jego klubowy kolega - Mateusz Małyjurek.

Drugi konkurs w ramach Turnieju odbędzie się w niedzielę 10 czerwca, również w Bystrej. Początek zmagań zaplanowano na 10:30.

Pełne wyniki w formacie PDF >>

09.06.2012 Podium HS3109.06.2012 Podium HS31
09.06.2012 Skaczące dziewczęta09.06.2012 Skaczące dziewczęta

Redakcja, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5255) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Alina88 stały bywalec

  Bo po prostu dziewczęta są dużo starsze niż ci najmłodsi zawodnicy. A starsi nie skaczą na tak małym obiekcie, tylko idą na większy :)

 • Boy profesor

  Ciekawi mnie tylko dlaczego za każdym razem na skoczni HS19 lepsze odległości osiągają dziewczęta, a nie chłopcy. Zresztą to właśnie Magdalena Pałasz jest rekordzistką tej skoczni i w zawodach żaden skoczek nie skoczył na tym obiekcie dalej.

 • Aga początkujący

  ojej! 4-latek a jaka odwaga! szkoda, że go nie uwiecznili na zdjęciu...

 • krwisty bywalec
  WinterSzus.pl

  Fajny konkursik. Byłem także i własnie wrzucam na serwery zdjecia i filmy...także wiecie gdzie szukać? Pozdrawiam autorkę artykułu ;-)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).