Puchar Kontynentalny w Ałmatach przesunięty

 • 2012-11-09 18:49

Po tym jak odwołane zostały dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego w tureckim Erzurum (8-9 grudnia), organizatorzy zawodów w Ałmatach zwrócili się z prośbą do FIS o przesunięcie inauguracji sezonu, która była zaplanowana na 1 i 2 grudnia.

Aktualnie temperatury w kazachstańskich Ałmatach są tak wysokie, że przygotowanie skoczni na początek grudnia mogłoby okazać się niemożliwe. Organizatorzy mają nadzieję, że w późniejszym terminie temperatura obniży się i będzie można przeprowadzić konkursy Pucharu Kontynentalnego 8 i 9 grudnia.

Oznacza to, że tegoroczny sezon zimowego Pucharu Kontynentalnego rozpocznie się o tydzień później, niż planowano, a odwołane zawody w Erzurum nie zostaną zastąpione konkursami w innej miejscowości.


Tadeusz Mieczyński, źródło: berkutschi.com
oglądalność: (4248) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Karp weteran
  piotr186

  Fajnie, że zrozumiałeś o co chodzi z tą pogodą bo jeszcze w styczniu kłóciłeś się ze wszystkimi (pisałeś, że można przewidzieć pogodę 2 lata przed). Nie wiem po co? Skoro i tak później piszesz tak jak być powinno

  PS. Jest mało meteorologów którzy zadają sobie ten trud badania prognozy pogody rok wcześniej

 • anonim
  ...

  Przewidzieć pogodę na rok naprzód? Sprawdzalność jest tak duża, że w synoptyka mógłby się bawić ktokolwiek - szanse miałby podobne.
  Żeby przygotować skocznię nie musi spadać śnieg. Ważniejsze, aby temperatura była niska i umożliwiała choć sztuczne naśnieżenie. Widocznie w Ałmatach nie zanosi się w ciągu najbliższych dwóch tygodni na takie zmiany w pogodzie, stąd prewencyjna prośba. Dla mnie zrozumiała.

 • Emil początkujący

  @piotr186 Na 3 tygodnie można spokojnie z bardzo dużą pewnością przewidzieć trend. Czyli nie pogodę co do jednego dnia ale to co się wydarzy z dwudniową granicą błędu.

 • piotr186 początkujący
  Msad

  Pogodę można przewidywać nawet i na rok na przód tylko ze jego sprawdzalność jest bardzo słaba... Na trzy tygodnie przed czasem ciągle jest spory margines błędu w prognozowaniu pogody. To jest raczej dmuchanie na zimne niż realne ryzyko.

 • Emil początkujący

  Tylko zawody w Ałmatach nie zostały odwołane tylko przesunięte. Bo większe szansę są że się zawody odbędą się w tydzień później bo teraz jest tam bardzo ciepło, i ochłodzenie co umożliwi naśnieżanie ma przyjść właśnie dopiero na przełomie listopada i grudnia.

 • MSad_ profesor
  piotr186 (*103.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ty chyba w jakimś innym świecie zyjesz ( jedynie w swoim swiecie) ,że w tym twoim nie przewiduje sie pogody z 3 tygodniowym wyprzedzeniem. Jakis zacofany ten świat.

 • anonim

  mądra decyzja. 8-9 grudnia jest akurat wolny termin więc po co ponosić koszty naśnieżania jak przez te kilka dni może spaść śnieg i będzie taniej. a w razie czego nic się nie dzieje , jeśli uda się skocznie przygotować wcześniej to przynajmniej sobie chłopaki z Kaz poskaczą i potrenują

 • piotr186 początkujący

  Po za tym jakoś dziwnie brzmi ten artykuł z jednej strony tytuł i końcowa konkluzja brzmi ze zawody są przesunięte a z drugiej strony pisze że Kazachowie na razie tylko zwrócili się z prośba o przesuniecie a decyzji nie ma.....

 • piotr186 początkujący

  Ale w sumie przewidywać na ponad 3 tygodnie przed czasem ze może nie być śniegu (a równie dobrze może skuć 10 stopniowym mrozem i zasypać śniegiem) to trochę przesada:) Ale w sumie fakt są skocznie w Rovaniemi (tam skocznia jest zawsze gotowa i to w połowie listopada albo i wcześniej nawet) czy inne gdzie nie ma problemu ze śniegiem a mają takie pomysły...

 • anonim
  @Boy

  Brak śniegu tam, to akurat taki przypadek jak kłopoty ze śniegiem w Kussamo w zeszłym roku, taki rok.

 • anonim
  w kuusamo na inaugurację pucharu świata śnieg był zawsze ale

  i niestety porywisty wiatr i przez to konkursy w większości przypadków były loteryjne i wcale nie oddawały kto jest w formie a kto nie. Doskonały przykład z 2006 roku gdzie cała czołowa 15 dostała po tyłku od natury a Hoffer rżnął głupa.

 • Boy profesor
  -

  Nie było problemu jak inauguracja PK miała miejsce w Rovaniemi. Ale oczywiście musieli to zmienić i wstawić w to miejsce miejscowości, w których śnieg o tej porze roku nie jest pewny. Tak więc się to kończy.

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(12), 2012-11-19 22:40:19 ***

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).