Tom Hilde i Anette Sagen Mistrzami Norwegii

 • 2012-11-17 23:13

W norweskiej miejscowości Rena rozegrano pierwsze w tym sezonie narodowe mistrzostwa na śniegu. Na skoczni K-99 triumfowali Tom Hilde, Anette Sagen oraz drużyna Akershus.

Na bardzo wysokim i niezwykle wyrównanym poziomie stał konkurs skoków o Mistrzostwo Norwegi panów. Ostatecznie zwyciężył Tom Hilde przed Andersem Fannemelem i Andersem Jacobsenem, który na trzecim miejscu znalazł się ex-aequo z Andreasem Stjernenem. Dopiero piąty był zdobywca Kryształowej Kuli za miniony sezon, Anders Bardal. Na pocieszenie pozostał mu jednak rekord skoczni, jaki ustanowił w drugiej serii skacząc na 116 metr.

Skrócone wyniki:

1. Hilde, Tom 111 m - 110.5 m 280.5 pkt.
2. Fannemel, Anders 109 m - 111.5 m 279.0
3. Jacobsen, Anders 109 m - 110 m 275.0
Stjernen, Andreas 108.5 m - 114.5 m 275.0
5. Bardal, Anders 109 m - 116 m 274.0
6. Halvorsen, Espen Enger 105 m - 108 m 260.0
7. Elverum Sorsell, Kim Rene 100 m - 109.5 m 252.0
8. Grimsrud, Simen 102.5 m - 105 m 244.5
9. Swensen, Vegard 100 m - 103 m 242.0
10. Ingvaldsen, Ole Marius 102.5 m - 101.5 m 240.5

Pełne wyniki

Pełne wyniki konkursu drużynowego


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4717) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sakala początkujący
  @zur555

  No to równie dobrze możemy cofać się do czasów Nieminena. ;) W zasadzie poza Cene Prevcem i Laniskiem nie widzę innych zawodników w tym roczniku skaczących na podobnym poziomie.

 • Boy profesor

  Druga seria stała na marnym poziomie, ale Fannemel pokazał klasę i rozniósł konkurencję. Widać, że zawodnicy nie mają ustabilizowanej formy. Velta wczoraj tragicznie, dzisiaj świetnie. Także nie ma co oceniać kto jest na jakim etapie.

 • anonim
  WYNIKI MISTRZOSTW NORWEGII NA DUŻEJ SKOCZNI

  http://www.renail.no/attachments/article/173/Resultater%20finalomgang%20K124.pdf

  Końcowe wyniki. Fannemel mistrzem. Velta 2 a Jacobsen 3 :)

 • zur555 doświadczony

  Forma Skletta jest spowodowania nowymi przepisami, jęśli mi sie nic nie pomyliło to on zawsze skakał nisko nad bulą.

 • anonim
  WYNIKI

  http://www.renail.no/attachments/article/173/Resultater%201.%20omg.%20storbakke%20K124.pdf

  Wyniki 1 serii MN na dużej skoczni.

 • Boy profesor

  Dzisiaj na dużej skoczni w serii próbnej najlepszy Anders Bardal 136,5 m. Trochę mniej od starego rekordu skoczni.

 • Michalll początkujący

  Sklett 21 , Velta 38 hmm :]

 • anonim
  Forma

  Widzę że Norwegowie w bdb formie z czego się bardzo cieszę :) Zwłaszcza z formy Andersa Jacobsena :) Mam nadzieję że w tym sezonie zdominują Austriaków !

 • Boy profesor

  Bardal stylowo przegrał te zawody, w końcu to on miał największą sumę odległości za dwa skoki, a jego drugi skok na 116 m musiał być doskonały. Ale i Stjernen skacze świetnie, 114,5 m to także był rewelacyjny wynik.
  Jutro zawody na skoczni dużej, HS139 i ciekawy czy ktoś poprawi stary już rekord Larsa Bystoela 140 m.

 • David27 bywalec

  Zdjęcie z sezonu 2008/09. Mam nadzieję, że Hilde w tym sezonie udowodni swój wielki talent.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).