Wielka Krokiew zostanie zablokowana podczas Pucharu Świata?

 • 2012-11-27 18:37

Podczas styczniowych zawodów Pucharu Świata w Zakopanem może dojść do zablokowania Wielkiej Krokwi - informuje krakow.gazeta.pl Takie posunięcie planowane jest przez podwykonawców warszawskiej firmy Tiwwal, którzy budowali pawilon na skoczni, a do dnia dzisiejszego na ich konta nie wpłynęły należne im pieniądze.

11 firm z całej Polski domaga się od głównego wykonawcy inwestycji prawie trzech milionów złotych za wykonanie prac przy budowie pawilonu. - Na nic były mediacje, sprawy sądowe, interwencje w Centralnym Ośrodku Sportu w Warszawie, a nawet w Ministerstwie Sportu. To skandal, że trzeci rok z rzędu zawody Pucharu Świata będą rozgrywane na obiekcie, za który do tej pory nie zapłacono - mówi Józef Chowaniec, właściciel firmy Chomar, jeden z poszkodowanych podwykonawców.

Firma Tiwwal zgłosiła wniosek o upadłość, jej majątkiem zarządza syndyk. Może to oznaczać, że podwykonawcy pozostaną niespłaceni.

- Jesteśmy zdeterminowani i znajdziemy sposób, by podczas Pucharu były utrudnienia i aby w pawilonie nic się nie działo - zapowiada Józef Chowaniec.

Takimi zapowiedziami zaniepokojony jest prezes Tatrzańskiego Związku Sportowego Andrzej Kozak. - My, jako organizatorzy zawodów, nikomu nie jesteśmy nic winni, a protest będzie ciosem przede wszystkim w nas jako organizatorów. Taki protest może zaważyć na dalszych staraniach o organizację dużych międzynarodowych imprez - twierdzi Kozak.

- Zawody sportowe to nie miejsce do rozwiązywania tego typu problemów, a jeśli dojdzie do blokady zawodów, zostanie to uznane za działanie nielegalne - zapowiada Grzegorz Kotowicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

Do takiej formy protestu posuną się podwykonawcy warszawskiej firmy Tiwwal, którzy dwa lata temu budowali pawilon na skoczni, a do dnia dzisiejszego nie otrzymali należnych im pieniędzy.

Cały tekst: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,12930697,Blokada_skoczni_podczas_Pucharu_Swiata__Gorale_walcza.html#ixzz2DROeDqWs
Do takiej formy protestu posuną się podwykonawcy warszawskiej firmy Tiwwal, którzy dwa lata temu budowali pawilon na skoczni, a do dnia dzisiejszego nie otrzymali należnych im pieniędzy.

Cały tekst: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,12930697,Blokada_skoczni_podczas_Pucharu_Swiata__Gorale_walcza.html#ixzz2DROeDqWs

Adrian Dworakowski, źródło: krakow.gazeta.pl
oglądalność: (9890) komentarze: (73)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • ZKuba36 profesor
  Moim zdaniem.

  W stosunku do tych co nie płacą w terminie za wykonaną pracę, powinny być stosowane odsetki karne o takim oprocentowaniu w jakim banki dają pożyczki krótkoterminowe. Ludzie, (firmy) którym nie zapłacono w terminie muszą właśnie takie pożyczki brać
  P(latforma) O(szustów) nigdy na to się nie zgodzi.

 • MSad_ profesor
  piotr186

  C`z`lowieku nie osmioeszaj sie juz wiecej na temat blokady. Moze mjka na Bilorus jechac i tam strajkowac? Czlowieku tam sie blokuje gdzie sie pracowalo gdzie przyniesie rozglos gdzie bedzie to uciazliwe i medialne . Na tym polega aby cos ugrac. Ty kazalbys Solidarnosci strajkowac zamiast w stoczni gdzies na statku i na morzu Barentsa Nie odzywaj sie bo co komentarz to wieksza blazenada

 • piotr186 początkujący
  Karp

  Sprawa jest prosta - podwykonawca ma się domagać pieniędzy od wykonawcy który go zatrudnia, dalej ew. od zleceniodawcy która zleca określona robotę czyil iw tym przypadku pawilon. , TZN czy PZN nie jest ani jednym ani drugim zatem protest na skoczni jest zupełnie bezzasadny . Druga sprawa to podejmowanie ryzyka w postaci podejmowania się funkcji podwykonawcy, Ale zawsze jest myślenie ze jak zleceniodawcą jest państwo to się ładnie podoi państwową kasę a potem jest rozczarowanie ze tka fajnie nie jest... Lepiej to widać na przykładzie budowy dróg i całego łańcucha podwykonawców - oficjalnych i nieoficjalnych. To jest ryzyko biznesowe + wadliwe Polskie prawo oczywiście.

 • Karp weteran
  piotr186

  Wszystkie Twoje wypowiedzi o zarządzaniu są nie z tego świata. Przynajmniej nie z tego w którym ja żyję. Napisałbym, że źle piszesz o podwykonawcach a ty byś mi znowu tłumaczył Twoje myślenie, które jest złe.

  Ja nie mam zamiaru pisać tutaj 2 godziny i tłumaczyć świata ekonomii osobie która 'biznesu nie studiuje' i co pokazuje historia ma swoje tłumaczenie, inne niż wszystkich.
  Trudno, trzeba jakoś pielęgnować swój image. I nie zgadzać się z prawdą bo byłoby to podejrzane

 • Karp weteran
  piotr186

  Profesore- życzę ci, żebyś miał rację odnośnie tego, że nasi wrócili do domu i przez to nagle stracili formę. Już mniej więcej za parę godzin się dowiemy czy pan Szturc i Ty się nie mylicie. Bo teraz już tłumaczeń nie będzie- każdy zawodnik musiał przemieścić się z Norwegii do Finlandii

  PS- a odnośnie twoich wypowiedzi o biznesie, to muszę przyznać, że dla niejednego ekonomisty byłaby to fajna komedia do przeczytania

 • Boy profesor

  @piotr186
  Takie docinki w stylu 'Zakochałeś się w nim' mógłbyś zachować dla siebie, bo niedługo będziesz tutaj traktowany jak odludek, którego wszyscy gnoją.

 • piotr186 początkujący
  pavel

  A mam przypomnieć twoją wtopę z informacją TVP ile zawodów PŚ kupili? Tam tez było wszystko jasne nawet dla średnio rozwiniętej ameby a ty jakoś nie umiałeś rozumieć tego artykułu Już nie mówić ze nie potrafię zrozumieć jaki błąd popełnił autor tamtego tekstu... Ale do tego trzeba inteligencji...

  No inie wiem czemu występujesz w roli adwokata Emila.. Zakochałeś się w nim?

 • anonim
  @piotr186

  Wybacz, ale dla każdego przeciętnego człowieka z ukończoną podstawówką, wszystko było jasne, tylko ty nie umiesz czytać, twój problem.

 • piotr186 początkujący
  pavel

  Emil nie wyraził się jasno i tyle.

 • Xellos profesor
  popieram protestujących

  Może dlatego, że nie jestem dzieckiem na utrzymaniu rodziców, tylko mam własną działalność...

  Prawo w tym kraju jest chore, a zresztą to nie żadna nowość. Za autostrady też nie zapłacili. Pytanie. Kto i czemu na to pozwala by takie rzeczy miały miejsce ?

  Skoki to tylko sport, zabawa. A dla ludzi co przez takie cyrki nie dostali wypłat, to brak kasy na rachunki i jedzenie, na utrzymanie rodziny.

 • MSad_ profesor
  autor: bogus1200 , 27 listopada 2012, 22:35

  Mnie nie chodzi o to kto jest wlascicielem skoczni bo nie jest w rekach prywatnych tylko ze firmy sa prywatne i panstwo nic do nich nie ma . Co moze zrobic panstwo aby załagodzic ewentualna blokade? Jedynie z naszych pieniedzy pieniedzy podatnikow oddac tym firmom kase ale ja sie na to nie zgadzam nawet kosztem blokady PŚ. Skonczyc w koncu to panoszace sie dziadostwo. Panstwo jest winne ustalajac takie prawo.i trzeba takze miec za to pretensje

 • anonim
  @piotr186

  Coraz bardziej wątpię, że masz więcej niż 12 lat, to był przykład, rozumiesz? Przykład, że były możliwe jeszcze większe skoki formy. Piotr ty na serio 2x pomyśl zanim coś napiszesz, bo wychodzą ci takie farmazony.

 • Emil początkujący
  @piotr186

  Pisząc o poprawie skoczka z 60 na 3 miejsce w 2 tygodnie nie myślałem o Stochu tylko o Ammanie z grudnia 2001 r...A napisałem wyraźnie że Stoch nie był w ten weekend 60, i ten skok też nie był na miare czołowej trójki więc taki postęp mógł zrobić szybciej powiedzmy z 35 na 15...

 • piotr186 początkujący
  pavel

  A wcześniej na twoje pytania o Stocha napisał:

  "Teoretycznie historia skoków zna przypadki poprawy może nie w dwa dni, ale w dwa tygodnie skoczka nr 60 na świecie (na podstawie próbki trzech konkursów) na skoczka nr 3. (próbka też kilku konkursów) "

  zatem z jakiś nieznanych powodów Emil zakłada ze Stoch po Lillehammer był nr.60 na świecie..

 • anonim
  @piotr186

  Odpowiem za Emila, a mianowicie czytaj ze zrozumieniem.

  "Tutaj Stoch na pewno w tym skoku nie jest w trójce, ale też NIE był nr 60 na świecie."

  Już wszystko jasne?

 • Emil początkujący
  @pavel

  Aha Kruczek przyznał Ci racje :D Twierdzi że przyczyną są błędy w locie spowodowane treningami przy mocnym wietrze z tyłu w Lilleahammer. Po prostu skoczkowie oduczyli się walczyć o odległość.

 • Emil początkujący

  @pavel Teoretycznie historia skoków zna przypadki poprawy może nie w dwa dni, ale w dwa tygodnie skoczka nr 60 na świecie (na podstawie próbki trzech konkursów) na skoczka nr 3. (próbka też kilku konkursów) Tutaj Stoch na pewno w tym skoku nie jest w trójce, ale też nie był nr 60 na świecie. Bardal zeszłej zimy też właściwie w kilka dni zrobił kolosalny postęp, i utrzymał poziom do końca sezonu.

 • piotr186 początkujący

  Ciekawe, w dzisiejszej wypowiedzi dla Onetu, Kruczek mówi ze winny był sprzęt (a dokładnie kombinezony) przynajmniej odnośnie do Kamila Stocha, no cóż zobaczymy.. w piątek.

 • Emil początkujący

  @sobi Ale jak wyższa niż 11-12? Czyli co schodki usuneli? 11-12 to wyższa niż w zawodach ale nawet z tej 12 130 m nie przekraczał.

 • anonim
  belka

  wg mnie ta belka po prostu musi byc wyzsza niz mowicie albo byl huragan pod narty. porownajcie sobie parabole lotu stocha z konkursu do tej tutaj. nie sądze zeby az tak drastycznie zmienil technike lotu przez 2 dni.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).