PŚ Pań w Soczi: Mattel i Iraschko triumfują w drugim konkursie

• 2012-12-09 11:14

Coline Mattel oraz Daniela Iraschko zajęły es aequo pierwsze miejsce w drugim konkursie skoków narciarskich kobiet na olimpijskiej skoczni w Soczi.

Po pierwszej serii Francuzka zajmowała drugą lokatę po skoku 98,5 m, w finale uzyskała 92 m i z notą 231,1 pkt uplasowała się na pierwszym miejscu. Jej starsza koleżanka z Austrii - Daniela Iraschko, w pierwszy skoku lądowała na 96,5 m a w drugim na 94,5 m. Trzecie miejsce wywalczyła Sara Takanashi ze skokami 97 i 91,5 m (228,9 pkt).

Tuż za podium sklasyfikowana została kolejna z Austriaczka - Jacqueline Seifriedsberger, która oddała skoki na odległość 98,5 i 95 m (225,3 pkt). Piąte miejsce wywalczyła Carina Vogt z Niemiec, która lądowała na 96,5 i 92 m (215,8 pkt).

W klasyfikacji końcowej Pucharu Świata prowadzi Sara Takanashi, która po trzech konkursach zgromadziła na swoim koncie 240 pkt. Na drugim miejscu jest Sarah Hendrickson, która traci do liderki 24 pkt a trzecia jest Daniela Iraschko.

Kolejne zawody odbędą się 14. grudnia w Ramsau.