PŚ Pań w Schonach: Katja Pozun najlepsza w kwalifikacjach

 • 2013-01-04 22:54

Słowenka Katja Pozun wygrała kwalifikacje do pierwszego konkursu skoków kobiet na skoczni w Schonach (HS 106). Tuż za nią znalazły się Abby Hughes oraz Svenja Wuerth i Irina Avvakumova.

Zawodniczka ze Słowenii lądowała najdalej ze wszystkich uczestniczek dzisiejszych kwalifikacji. Jej wynik to 91 m. Za swój skok dostała 102,6 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się Abby Hughes z USA, która lądowała na 89,5 m (94,4 pkt). Na trzecim miejscu kwalifikacje ukończyły reprezentantka gospodarzy - Svenja Wuerth, która oddała skok na odległość 87,5 m oraz Irina Avvakumova z Rosji ze skokiem na 88 m. Obie zawodniczki straciły do Amerykanki 0,4 pkt.

Na kolejnym miejscu sklasyfikowana została Katharina Althaus, która za swój skok na 86,5 m otrzymała notę 93,3 pkt. W czołowej dziesiątce znalazły się również: Alexandra Pretorius (CAN), Julia Clair (FRA), Lea Lemare (FRA), Michaela Doleżalova (CZE) oraz Ursa Bogataj (SLO).

Z zawodniczek, które kwalifikację do konkursu mają zapewnioną najdalej lądowała Evelyn Insam. Włoszka uzyskała 97,5 m.

Wyniki serii kwalifikacyjnej dostępne w formacie pdf


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3955) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Bo PZN i prezes jeszcze nie dojrzeli do tego zeby wysylac nasze na takie zawody prezes widzi tylko skoki panow ktorzy wielokrotnie przez lata kompromitowali sie a jednak zajmowali miejsce w kadrze A.Panie skacza lepiej od nie jednego faceta.

 • Styrian stały bywalec

  Patrze tak sobie po wynikach quali - hmm ..... taka np. Rajnochova ktora na Lotosie przegrala z Asia Szwab w oczach Czechow zasluzyla na start w PS a naszej Asi nikt nie zglosil wiec nie skacze ..... Szkoda .

 • skoczek początkujący

  Transmisja zawodów pań tu:
  http://tvsporthd.pl/tvsporthd.php

  Na tejże stronie będą również kwalifikacje TCS w Bischofschofen

 • luki początkujący

  Już widzę jak w Innsbrucku albo Oberstdorfie są dobre warunki atmosferyczne przez jakieś 10-12 godzin, aby mogli przeprowadzić konkurs dla kobiet i mężczyzn z serią próbną...

 • anonim

  Wy już wiecie jaki byłby poziom i znacie doskonale miejsce bab w świecie. Mocno szowinistyczne podejście.
  Poziom skoków kobiecych na pewno z roku na rok będzie się poprawiał i puchary będziemy oglądać już nie tylko na normalnych obiektach ale też i na tych dużych. Także być może i taki TCS kobiet powstanie.

 • tomek20 weteran

  Pewnie kiedyś będzie TCS kobiet, ale myślę że powinno to być podobnie jak w biegach Tour de ski czyli najpierw zawody kobiet, a później mężczyzn.

 • anonim
  TCS kobiet

  za parę lat może zobaczymy kobiety na TCS... na przykład równoległe dwa konkursy, albo w odwróconej kolejności - od Bischofshofen przez Innsbruck i Ga-Pa po koniec w Oberstdorfie...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).