PŚ Pań w Oslo: Sarah Hendrickson wygrywa

• 2013-03-17 15:05

Sarah Hendrickson wygrała finałowe zawody Pucharu Świata Pań na skoczni Holmenkollen w Oslo.

Amerykanka oddała skoki na odległość 133,5 i 129 metrów i o 2 punkty pokonała Sarę Takanashi. Japonka skakała dziś najdalej, uzyskując 134 metry w pierwszej i 133,5 metra w drugiej serii, ale otrzymała dwukrotnie niższe noty za styl. Na najniższym stopniu podium po skokach 123,5 i 125,5 metra stanęła Jacqueline Seifriedsberger, strata Austriaczki do wyprzedzających ją zawodniczek była jednak ogromna - niemaże 30 punktów.

Groźny wypadek zaliczyła Anja Tepes, Słowenka upadła po lądowaniu i nie była w stanie sama opuścić zeskoku. Skoczkini została przez służby medyczne zwieziona z zeskoku na toboganie.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata...»

FOTORELACJA

Paweł Guzik, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7973) komentarze: (15)

• Stinger profesor

Tak w ogóle to liczę że w przyszłym sezonie polki zaczną startować więcej, nie mówię że w PŚ (chociaż dobrze by było) ale gdzieś w PK już można by zaczną startować.

Brawo dla najlepszych. Hendricskon ładny wynik dzisiaj wygrana i tylko szkoda że nie wygrała PŚ ale Takanashi pokazała że jest równie świetną zawodniczką. Dla tych dwóch nie ma teraz równych.

Mattel jednak dała radę wybronić 3 miejsce w PŚ a Sagen w ostatnim konkursie jednak za podium.

• sarahhendricksonfan początkujący
    To już jest koniec... :(

A właśnie moim zdanie PŚ Kobiet powinien więcej razy być organizowany na dużej skoczni. Tu było widać jak fantastycznymi zawodniczkami są Sarah i Sara. Zdecydowanie odlatywały reszcie. Pierwszy skok Pani Hendrickson był przepiękny, poprostu kwintesencja skoków narciarskich i do tego ten styl w locie... Chciałbym zobaczyć zawody w tej formie w Zakopanem. Panie poczuły by co to znaczy skakać przy dopingu. Chociaż w Oslo atmosfera nie była zła. Kapitalna końcówka sezonu Sary Hendrickson. Obie Panie skaczą podobnie lecz styl Amerykanki jest o niebo lepszy i dzisiaj to było doskonale widać na skoczni dużej. Szkoda, że to już koniec sezonu Pań. Już czekam na następny sezon i popisy S. Hendrickson. Zapewne pojawi się ona w LGP Pań, ale to nie to samo. Go Sarah:)!

• Matizus stały bywalec

Wymalowane na ceremonię po zawodach. ;) Duże brawa dla Hendrickson, wygrana w sumie stylem, ale zasłużona. Brawo również dla Seifriedsberger za trzecie miejsce. Bardzo szkoda mi Anji, której upadek wyglądał bardzo groźnie i groźną kontuzją się chyba skończył.