Wszystkie drużyny oddały swe pierwsze skoki w Kuusamo

 • 2003-11-25 23:00
Dziś na obiekcie w fińskim Kuusamo trenowały już wszystkie drużyny, jakie wezmą udział w czwartkowych kwalifikacjach do pierwszego konkursu Pucharu Świata. Po wczorajszych problemach pogodowych, tym razem warunki na skoczni były przez większą część dnia znakomite...

Po treningach na skoczni w Rovaniemi - na obiekt "Ruka" powrócili zawodnicy z Niemiec. Późnym popołudniem podopieczni Wolfganga Steierta skakali przy niemal bezwietrznych warunkach w składzie: Sven Hannawald, Martin Schmitt, Alexander Herr, Stephan Hocke, Maximilian Mechler, Michael Neumayer, Georg Späth oraz Michael Uhrmann.
Z całej drużyny - najlepiej spisywał się Sven Hannawald, a nadal bez formy wydaje się być Martin Schmitt.

W ekipie Austriaków -jest już niemal pewne, którzy zawodnicy wystartują w czwartkowych kwalifikacjach. Z Kuusamo wyjechać chce Reinhard Schwarzenberger, wówczas do konkursu zostaliby wystawieni pozostali skoczkowie, czyli: Andreas Goldberger, Martin Höllwarth, Andreas Kofler, Florian Liegl, Thomas Morgenstern, Christian Nagiller, Balthasar Schneider i Andreas Widhölzl.
Na decyzję "Reiniego" będzie próbował wpłynąć jeszcze jego trener - a ostateczne ustalenia co do składu Austriaków poznamy dopiero jutro.
Tymczasem w seriach treningowyc, podobnie jak podczas LGP, bryluje młody Thomas Morgenstern, natomiast bardzo przeciętnie skacze Martin Hoellwarth.

Tymczasem w ekipie Szwajcarów zdecydowanie najlepiej prezentuje się, nie podwójny medalista z Salt Lake City - Simon Ammann, ale dotychczas pozostający w jego cieniu - Andreas Kuettel.
Andreas osiągał podczas treningów w Kuusamo odległości grubo powyżej 140m, co jest sygnałem iż może powalczyc w piątek o czołowe lokaty.

Dopiero dziś do Kuusamo przybyli Norwegowie, pod wodzą Miki Kojonkoskiego i w godzinach popołudniowych odbyli pierwszy trening na skoczni przy temperaturze około -10 C i bezwietrznej aurze.

Jutro polscy skoczkowie będą prawdopodobnie mieli dzień odpoczynku od skoków, by już w czwartek stanąć do walki o miejsca w pierwszym konkursie PŚ.
Wkrótce powinniśmy także poznać czwórkę Polaków, których zdecyduje się wystawić trener Apoloniusz Tajner w kwalifikacjach do piątkowych zawodów.

Wszystkiego o przygotowaniach kombinatorów do sobotnich zawodów w Kuusamo dowiecie się na www.kombinacjanorweska.pl

tad, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4857) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Małysz nie skoczył 152m tak

 • Mar początkujący

  Co to wszyscy zaczynają być groźni żeby nie było za duż miejsc Egzekwo. He He

 • anonim

  Ej co jest!!!???Malysz skoczyl podobno152m,a przed chwila czytalem na wp.pl ze Fijas zdementowal te plotki.O co wogole chodzi.Skad (pytanie do redaktorow tej strony)macie takie informacje o tym skoku Adama?

 • tad redaktor
  skok na 152

  Zaraz pojawi sie wiadomosc na temat dzisiejszych rezultatów Polaków. Ze skokiem Małysza na 152 w istocie jest spore zamieszanie - generalnie to Niemcy oraz Austriacy twierdzą iż wlasnie tyle skoczyl, a polscy trenerzy, iż jedynie 142 :) Może to zasłona dymna? :P

 • anonim
  Powodzenia

  Wszystkiego nailepszego dla Całei drużyny z nad Wisły .Życzę odpowiednich strug wiatru unoszącego .Jak nasi skaczą to jestem dymny . Byle tak dalei!!!! Powodzenia.

 • anonim

  To nawet dobrze ze wczoraj nie bylo rekordu, oczywiscie jesli Fijas mowi prawde. Pewnie swierdzili, ze rekord i tak nie bedzie uznany, wiec woleli zaczekac co najmniej do kwalifikacji, zeby wtedy Adam skoczyl po rekord, ktory bedzie uznany. Adam pewnie na konkursie pokaze klase.

 • anonim
  szwajcarzy

  bardzo sie ciesze, że Andreas Kuettel skacze dobrze, jest kochanym chłopaczkiem, zresztą tak jak i Goldi, monika jeśli zobaczysz tą wypowiedź to powiedz mi o tym w szkole...

 • fan początkujący
  czosnek albo kapusta

  mi cos tu smierdzi aby pomylic 152m z 142m

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).