Artti Aigro Mistrzem Estonii

 • 2013-03-25 16:06

W minioną sobotę na skoczni HS-100 w Otepaeae rozegrano konkurs skoków o Mistrzostwo Estonii. Pod nieobecność Kaarela Nurmsalu najlepszy okazał się niespełna 14-letni Artti Aigro.

Triumfator oddał skoki na odległość 97 i 93,5 m i o cztery punkty wyprzedził Hana Hendrika Piho (97,5 i 91,5 pkt.). Brązowy medal wywalczył Mihkel Oja po skokach na 94,5 i 93,5 m.

Kolejne miejsca zajęli Kristjan Ilves, Kail Piho i Martti Nomme.

W zawodach wzięło udział 27 zawodników, w tym gościnnie dwaj Łotysze.

Pełne wyniki


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (11742) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • EmiI profesor
  @piotr186

  http://www.suusaliit.ee/static/events/972_090215_ETV -G4S_karikasarja_IV_etapp_SH_protokoll,_15.02.09_Viljandi.pdf

  wyniki z lutego 2009

  http://www.suusaliit.ee/static/events/1001_090228_ETV -G4S_karikasarja_V_etapp_SH_lopp-proto,_28.02.09_Tallinn.pdf

  kolejne wyniki z tego samego miesiąca

  http://www.suusaliit.ee/static/events/569_Viljandi_SH_M-10_N.pdf marzec 2008

  http://www.suusaliit.ee/static/events/93_070217_SH_proto_M-8_M-10_ETV -FALCK_IV_SH_ja_KV_Elvas_17_02_07_xls.pdf

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(12), 2013-05-21 18:21:22 ***

 • anonim
  Estońskie skoki narciarskie

  Problemem estońskich skoków jest mała popularność tej dyscypliny w tym kraju.Dlatego tak ciężko im się przebijać w PŚ choć w tym roku mimo wszystko Nurmsalu pokazał że mimo tych przeciwności można.Jeszcze trochę a będą lepsi od Finów bo tam to katastrofa...

 • anonim
  zrobili Nurmsalu przysluge niedzwiedzia...

  ...to nie mogli poczekac ze dwa dni z tymi mistrzostwami na Nurmsalu, w koncu reprezentowal kraj w tym czasie, to tak jakby w Wisle zrobili mistrzostwa juz w miniony weekend nie czekajac az nasi najlepsi wroca z Planicy...

 • anonim

  Illimar Paern zakończył karierę.
  Jaan Juris jest w sztabie szkoleniowym kadry estońskiej, startował Marttiego Nomme w Val di Fiemme.

 • pepeleusz profesor

  1.,,Oja Mihkel ''- typowy błąd portalu, tak jak u W.Szaranowicza... zamienianie imienia z nazwiskiem.

  2.A Aigro nie jest żadnym no namem, tylko od wielu lat wielkim talentem, ktorego nie sposób nie znać jeśli ktoś szerzej interesuje sie skokami.

  3. Trzy lata temu mistrzem Estonii był 13-letni Ilves, ktory teraz jako faworyt zawiódł, pewnie wskutek zmeczenia sezonem w kombinacji

  4.Juris amatorsko skakal jeszcze 2 lata temu, nawet z medalami w Estonii

 • piotr186n doświadczony

  Klimek Murańka zdobywając srebrny medal Zimowych MP w 2007 roku miał dokładnie 13 lat , 3 miesiące i 26 dni a zdobywając brąz letnich MP w 20078 roku to miał nawet 13 lat, 1 miesiąc i 14 dni

  Artti Aigro zdobywając złoto Mistrzostw Estonii miał 13 lat 6 miesięcy i 22 dni.

  Klimek był jednak trochę młodszy:)

 • anonim

  Nomme i Sammelselg, wożeni wszak czasem z kadrą (Nomme był w 50 na MŚ!) tak słabo. A Łotysze zupełnie przyzwoicie, 16 i 18 miejsce.

 • Matizus stały bywalec

  Nurmsalu był w Planicy, więc nie dałby rady zdążyć na Mistrzostwa.
  Miło, że estońskie skoki się rozwijają, czego dowodem jest wygrana 14-latka. Jeśli w tym wieku święci triumf, to za kilka lat może wyrosnąć na przyzwoitego zawodnika. Miejsca w czołówce należą głównie do młodzieży, co daje nadzieję na drużynę. Dziwne z kolei jest tak dalekie miejsce Nomme.

 • M_B profesor

  Akurat ten No Name w przyszłości może sporo namieszać na skoczniach, bo jest naprawdę wielkim talentem ;).

  A dla Nurmsalu start w Mistrzostwach Kraju w sumie niczym szczególnym nie jest, on i tak te mistrzostwa by wygrał, w końcu jako jedyny w kraju punktował w Pucharze Świata, a żaden z reszty Estończyków nawet w kontynentalu nie punktował, więc naprawdę raczej ten utracony tytuł go za bardzo nie boli ;).

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).