Thomas Morgenstern poszuka młodych talentów

 • 2013-04-06 12:29

Thomas Morgenstern często podkreśla w wywiadach jak ważne jest szkolenie młodych zawodników i zarażanie ich pasją do sportu. Nie są to tylko puste słowa - we wtorek, podczas turnieju organizowanego w dunajskim Centrum Sportu, Austriak już po raz trzeci weźmie udział w poszukiwaniu uzdolnionej młodzieży.

Cała inicjatywa jest podsumowaniem kampanii Volksbanku, której celem było znalezienie następców największych austriackich mistrzów narciarstwa. Akcja trwała od września do marca, a wystartowało w niej ponad 14 tysięcy dzieci.

9 kwietnia o godzinie 14.30 w Wiedniu rozpocznie się wielki finał imprezy. Na starcie stawi się 180 zawodników, którzy zmierzą się w pięciu konkurencjach sprawdzających koordynację, szybkość oraz skoczność. Ponadto, młodzi będą musieli potwierdzić swoje umiejętności na specjalnym symulatorze narciarskim. Finaliści zawodów - dzieci w wieku od 6 do 10 lat - staną przed szansą wygrania cyklu profesjonalnych treningów na jednej ze skoczni.

Thomas Morgenstern, prócz spotkania z fanami i oceny "młodych super orłów", o 17.45 ogłosi zwycięzców rywalizacji:

"Poszukiwanie narciarskich talentów jest fantastyczną przygodą. Czuję się zaszczycony, że po raz kolejny mogę brać udział w tego typu inicjatywie" - dodał Austriak.


Sara Kalisz, źródło: www.volksbankwien.at
oglądalność: (8090) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Bardzo dobra akcja Thomasa. Dobrze, że takie akcje są organizowane, a znani sportowcy chcą je wspierać to bardzo ważne dla tych dzieci - przyszłych sportowców. Cieszę się, że Thomas poświęcił swój czas i zaangażował się w taki projekt. Bardzo go cenię to wybitny sportowiec.

 • kibic_malysza doświadczony

  Thomas Morgenstern poinformował na swoim profilu, że rozstał się ze swoją partnerką, dziecko będą wychowywać razem ( w miarę możliwości).

 • gina profesor

  Plan jest taki, że od 14.30 do 17.45 Morgi spotka się fanami, oceni finalistów i ogłosi zwycięzców. A finalistów jest raptem 180. Więc mam pytanie - w jaki sposób jest to możliwe? moim zdaniem ocenić można skoczka, jeżeli spędzi się jakiś czas nim na treningach, podczas skoków. Całą ta akcja to prosta reklamówka sponsora i tyle.

 • anonim

  https://www.facebook.com/morgihungarian?ref=stream

 • gina profesor

  Dajecie się nabrać jak dzieci - akcja promocyjna jak każda inna. W końcu mają ponoć najlepszą sieć szkół, trenerów....
  Po prostu działania na rzecz sponsora ubrane w górnolotne słowa...

 • anonim
  żyła

  https://www.facebook.com/photo.php?v=293581094108126
  więcej już nie będzie hahahaha

 • Kamila_fanka początkujący

  Fajnie, że Morgi takie coś robi, bo pewnie dla wielu tych dzieci jest przykładem do naśladowania, więc na pewno trochę też zachęci je do skakania:)

 • tiffi początkujący

  Duży plus dla Thomasa Morgensterna za to, że chce poświęcić swój czas przyszłym następcom Superadler'ów. Dla juniorów jest to niezwykle istotne, kiedy mogą obcować z doświadczonymi już zawodnikami, szczególnie tak utalentowanymi jak Austriacy. Mając dobry wzorzec łatwiej jest osiągnąć zamierzony cel. Turniej zorganizowany przez dunajskie Centrum Sportu to świetna inicjatywa dla młodych skoczków, ale również niepowtarzalna okazja dla weteranów pucharu świata, aby sprawdzić swoje umiejętności trenerskie. Thomas stojąc po dwóch stronach barykady ma szansę dowiedzieć się czy w przyszłości będzie mógł objąć funkcję trenera. Bo przecież skakać a uczyć jak to robić to dwie różne sprawy. Sama rozmowa czy nawet bycie ocenianym przez taką postać sportu to dla małych dzieci wielkie przeżycie, które niewątpliwie staje się motorem napędowym do dalszej, intensywnej pracy, która zaowocuje podczas występów na najlepszych skoczniach świata. Gratulacje dla Thomasa Morgensterna, bo praca z młodymi to świetna sprawa! Oby jego starania nie poszły na marne i sprawiły, że za kilka lat te dzieciaki staną się kolejnym pokoleniem orłów, superorłów.

 • Pitrasek stały bywalec

  Fajnie:) Jest to ważny dla tych dzieci konkurs. Może któryś z nich weźmie przykład ze Schlierenzauera czy Morgiego i będzie wygrywać konkursy PŚ w przyszłości gdzieś za 10 lat? :P
  Dobra akcja Thomasa.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).