Nowy trener szwajcarskich skoczkiń

 • 2013-05-09 22:53

Sezon olimpijski szwajcarskie skoczkinie rozpoczną z nowym trenerem. Tamtejszy związek narciarski podpisał umowę z 34-letnim Austriakiem Fabianem Ebenchochem, który zastąpił dotychczasowego szkoleniowca, Svena Arnolda.

Ebenhoch jako skoczek nie odniósł znaczących sukcesów. Największym jego osiągnięciem jest zwycięstwo ex-equo z Łukaszem Kruczkiem w konkursie na dużej skoczni podczas Zimowej Uniwersjady w Szczyrbskim Plesie w 1999 roku.

Jako trener pracował z kobiecymi zespołami Austrii i Włoch, a przez ostatnie trzy lata trenował włoską kadrę kombinatorów norweskich.

"Bardzo się cieszę, że mogę ponownie pracować z bardzo zmotywowanymi kobietami. Pierwsze spotkanie z zespołem, związkiem oraz współpracownikami było bardzo serdeczne i profesjonalne; to z pewnością będzie ekscytujący rok" - powiedział Fabian Ebenhoch w rozmowie ze swiss-ski.ch.


Adrian Dworakowski, źródło: berkutchi.com
oglądalność: (5788) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Nie wiem, czy Szwajcarom zależy na zniszczeniu narciarstwa klasycznego w swoim kraju, ale proponuję zatrudnić Michalczuka na stanowisku trenera dwuboju [bo tam chyba cały czas jest wakat] i dopną swego.

 • anonim
  stochomanka

  Wysłałem wczoraj link o licytacji nart Kamila Stocha do tad'a, ale go chyba nie ma. Może gdzieś wyjechał czy coś.
  Skijumping nie jest patronatem tej aukcji...

 • anonim
  licytacja nart Kamila dla fotoreportera Kleszcza

  http://allegro.pl/show_item.php?item=3236893355

 • EmiI profesor
  @HKS

  To mogli od nas wziąć jednego fachowca też z kombinacji i też od wielu lat pracującego z kadrą. Wyniki skokowe porównywalne, a tańszy pewnie nieporównywalnie :P

 • HKS profesor

  Kombinatorów trenował od dwóch lat i chyba po jego odejściu odetchnęli z ulgą. Nie wiem co kierowało Szwajcarami, ale na pewno nie wyniki.

 • anonim
  Aukcja nart Kamila Stocha

  http://tnij.org/aukcjanart

  Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc fotoreporterowi Jerzemu Kleszczowi.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl