Nowy trener szwajcarskich skoczkiń

 • 2013-05-09 22:53

Sezon olimpijski szwajcarskie skoczkinie rozpoczną z nowym trenerem. Tamtejszy związek narciarski podpisał umowę z 34-letnim Austriakiem Fabianem Ebenchochem, który zastąpił dotychczasowego szkoleniowca, Svena Arnolda.

Ebenhoch jako skoczek nie odniósł znaczących sukcesów. Największym jego osiągnięciem jest zwycięstwo ex-equo z Łukaszem Kruczkiem w konkursie na dużej skoczni podczas Zimowej Uniwersjady w Szczyrbskim Plesie w 1999 roku.

Jako trener pracował z kobiecymi zespołami Austrii i Włoch, a przez ostatnie trzy lata trenował włoską kadrę kombinatorów norweskich.

"Bardzo się cieszę, że mogę ponownie pracować z bardzo zmotywowanymi kobietami. Pierwsze spotkanie z zespołem, związkiem oraz współpracownikami było bardzo serdeczne i profesjonalne; to z pewnością będzie ekscytujący rok" - powiedział Fabian Ebenhoch w rozmowie ze swiss-ski.ch.

Adrian Dworakowski, źródło: berkutchi.com

oglądalność: (4131) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Nie wiem, czy Szwajcarom zależy na zniszczeniu narciarstwa klasycznego w swoim kraju, ale proponuję zatrudnić Michalczuka na stanowisku trenera dwuboju [bo tam chyba cały czas jest wakat] i dopną swego.

 • anonim
  stochomanka

  Wysłałem wczoraj link o licytacji nart Kamila Stocha do tad'a, ale go chyba nie ma. Może gdzieś wyjechał czy coś.
  Skijumping nie jest patronatem tej aukcji...

 • anonim
  licytacja nart Kamila dla fotoreportera Kleszcza

  http://allegro.pl/show_item.php?item=3236893355

 • EmiI profesor
  @HKS

  To mogli od nas wziąć jednego fachowca też z kombinacji i też od wielu lat pracującego z kadrą. Wyniki skokowe porównywalne, a tańszy pewnie nieporównywalnie :P

 • HKS początkujący

  Kombinatorów trenował od dwóch lat i chyba po jego odejściu odetchnęli z ulgą. Nie wiem co kierowało Szwajcarami, ale na pewno nie wyniki.

 • anonim
  Aukcja nart Kamila Stocha

  http://tnij.org/aukcjanart

  Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc fotoreporterowi Jerzemu Kleszczowi.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).