Przed nami weekend ze skokami...ale nie w telewizji

 • 2013-09-11 14:23

Już w najbliższy weekend, na obiektach HS 106 i HS 135 w rosyjskim Niżnym Tagile odbędą się kolejne zawody Letniej Grand Prix pań oraz panów. W tym samym czasie w norweskim Lillehammer (HS 138) odbędą się konkursy Pucharu Kontynentalnego.

W obu imprezach zobaczymy na starcie mocną (choć nie najsilniejszą) grupę polskich skoczków. W Niżnym Tagile wystartują Jan Ziobro, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Krzysztof Leja oraz Stefan Hula.

Do Lillehammer polecą Grzegorz Miętus, Łukasz Rutkowski, Przemysław Kantyka, Adam Ruda, Jakub Wolny, Stanisław Biela, Andrzej Zapotoczny oraz Wojciech Gąsienica-Kotelnicki.

Niestety zawodów Letniej Grand Prix w Niżnym Tagile nie zdecydowała się pokazywać żadna stacja telewizyjna. Oznacza to, że kibicom pozostanie śledzenie na żywo wyników w Internecie, podobnie jak w przypadku Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer.

PROGRAM ZAWODÓW CoC w Lillehammer:

13.09.2013, piątek
16:00 oficjalny trening kobiet
18:00 oficjalny trening mężczyzn

14.09.2013, sobota
14:00 seria próbna konkursu kobiet, następnie konkurs
17:00 seria próbna konkursu mężczyzn, następnie konkurs

15.09.2013, niedziela
09:30 seria próbna konkursu kobiet, następnie konkurs
12:30 seria próbna konkursu mężczyzn, następnie konkurs

PROGRAM ZAWODÓW LGP w Niżnym Tagile:

Piątek, 13.09.2013
08:00 oficjalny trening mężczyzn
10:00 kwalifikacje mężczyzn


14:30 oficjalny trening kobiet
16:00 pierwsza seria konkursowa kobiet

Sobota, 14.09.2013
07:00 seria próbna kobiet
08:00 pierwsza seria konkursowa kobiet

15:00 seria próbna mężczyzn
16:00 pierwsza seria konkursowa mężczyzn

Niedziela, 15.09.2013
11:00 oficjalny trening mężczyzn
13:00 kwalifikacje mężczyzn
14:00 pierwsza seria konkursowa mężczyzn

FOTORELACJA


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (29912) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • EmiI profesor

  http://www.obltv.ru/broadcasting/tv_program/ Tu jest program TV.

 • EmiI profesor

  Patrzyłem na program OTV Jekaterynburg. Od piątku do niedzieli planują codziennie tylko dwie pół godzinne (czasem dłuższe) relacje z zawodów w jakiś dziwnych godzinach, które nie pasują, ani do godzin rozgrywania konkursu w czasie jekaterynburskim, ani moskiewskim ani naszym. A stream jest tu http://www.guzei.com/online_tv/watch.php?online_tv_id=4687

 • anonim
  TV

  1)OTV Ekaterinburg pokaze transmisji

  2)http://news.sportbox.ru/ Vidy_sporta/Tramplin/ solo_106/ spbvideo_NI402414_Letniy-gran-pri-ZHenschini-N-106

  Tylko dla Rosjan :(

 • dejw profesor
  składy

  Według informacji, które ja znalazłem to obsada będzie.. no nie najmocniejsza ale dość ciekawa. Norwegowie w mocnym zestawieniu: z Bardalem i Hilde na czele. Wśród Rosjan Vasiliew. Czesi z Koziskiem oraz rewelacyjnie skaczącym w CoC Jandą - jeśli to źródło się potwierdzi to jestem szalenie ciekawy jego postawy. A Niemcy w trzyosobowym składzie: Mechler, Jan Maylander i... Schmitt.

  http://k120.ru/index.php? option=com_k2&view=item&id=40%3Aspisok-uchastnikov-gran-pri&Itemid=132

 • EmiI profesor

  Zresztą zgodnie z przepisami FIS NIE MA OPCJI by nie zrobić sygnału TV. Jak zawody są musi być sygnał TV. To były nieoficjalne powody odwołania w Polsce PŚ w kombinacji norweskiej i PŚ pań w skokach.

 • EmiI profesor

  Jak lokalna TV to za pewne jakaś jekaterynburska. Spokojnie do pierwszego konkurs pań dwa dni. Zresztą wszędzie Rosjanie piszą że szykują przekaz TV za granicę.
  http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/Tramplin/ solo_106/spbvideo_NI402416_Letniy-gran-pri-Muzhchini-N-106 tu jest jakiś link. Ale jak to będzie działać nie wiem.

 • anonim
  Co piszą na: http://tramplin.perm.ru/news/rus/2013/2013_09_10_01.htm?

  Z tego artykułu dowiedzieć się można tylko, że "dla tych którzy nie będą mogli przyjechać na kompleks skoczni zawody będą pokywane w regionalnej/obwodowej telewizji", ale nie ma linku ani nic.

  Z tego artykułu można się za to dowiedzieć wielu innych ciekawych rzeczy:

  1. W zawodach weźmą udział czołowe drużyny świata z: Włoch, Kanady, Polski, Austrii, Niemiec, Norwegii, Słowenii, Czech, Szwajcarii, Finlandii, Francji, Japonii i nawet Południowej Koreii. (zdumiewa mnie ta kolejność, ale myślę, że Włosi się ucieszą, że są tak tam oczekiwani).

  2. "Warto dodać, że Grand Prix to zawody trzecie po statusie w skokach narciarskich. Ustępują miejsca tylko Igrzyskom i Mistrzostwom Świata" :)))

  3. Zawody są tam nieprzypadkowo, bo ten kompleks należy do "100 najlepszych skoczni świata" i jest głównym miejscem treningów rosyjskiej reprezentacji.

  4. Na starcie będzie 90 zawodników w tym 6 Rosjan.

  5. Wśród zawodników będą zwycięzcy zawodów Pucharu Kontynentalnego FIS: Słoweniec Justin Rok, Austriak Thomas Diethart i Polak Jan Ziobro :)

  6. Program zawodów ułożono specjalnie w taki sposób, żeby skoki były rano i wieczór tak aby każdy mieszkaniec obwodu Swierdłowskiego i Niżnego Tagile mógł przyjść na skocznię i podziwiać. Wstęp będzie bezpłatny.

 • OjciecMarek weteran
  @Emil

  Pewnie będzie - przecież zimą zrobili nawet transmisję z PK:
  youtube.com/watch?v=JGoUG8q3dMg

 • EmiI profesor

  http://tramplin.perm.ru/news/rus/2013/2013_09_10_01.htm Nie znam rosyjskiego ale czy czasem coś nie piszę tam o transmisji w telewizji regionalnej? Jak tak to jakiś się stream się znajdzie. Ruscy wszystko spiracą i zestreamują.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).