Mistrzostwa Francji: Descombes Sevoie oraz Clair najlepsi w swoim kraju

 • 2013-10-13 12:55

Vincent Descombes Sevoie oraz Julia Clair zdobyli tytuły Mistrzów Francji na skoczni w Courchevel.

Na skoczni znanej kibicom skoków w Letniego Grand Prix Descombes Sevoie uzyskał 127 m oraz 129,5 m i z notą 259,7 pkt wyprzedził Ronana Lamy Chappuis, który oddał skoki na 122 m oraz 126,5 m (242,3 pkt). Najniższy stopień na podium zajął Alexandre Mabboux, który lądował na 120,5 m i 124 m (235,1 pkt).

Wśród pań najwięcej punktów zdobyła Julia Clair 233,7 pkt, po skokach na odległość 121,5 m oraz 122,5 m. Drugie miejsce wywalczyła Coline Mattel, która uzyskała 119,5 oraz 120,5 m (226,5 pkt) a trzecia była Lea Lemare.

Pełne wyniki konkursu mężczyzn w formacie pdf

Pełne wyniki konkursu kobiet w formacie pdf

Anna Szczepankiewicz, źródło: berkutschi.com

oglądalność: (4611) komentarze: (26)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek profesor
  V.Descombes w PŚ

  Vincent Descombes Sevoie w PŚ - ur.9.01.1984:

  2005/2006 - bez pkt PŚ
  2006/2007 - 60 miejsce - 26 pkt - 2 Francuz
  2007/2008 - 58 miejsce - 18 pkt - 3
  2008/2009 - 39 miejsce - 75 pkt - 2
  2009/2010 - 47 miejsce - 59 pkt - 2
  2010/2011 - bez pkt PŚ
  2011/2012 - 54 miejsce - 39 pkt - 1
  2012/2013 - 42 miejsce - 85 pkt - 1

 • anonim
  Mistrzostwa Słowenii - Wyniki

  Naglic najlepszy na HS139 w Planicy
  http://smusko.adamsoft.si/tekmovanja.php?kaj=rezultati&id=2892

 • anonim
  zienis

  Nie przesadzaj, Ito nic by sobie nie zrobił gdyby spadł z progu (a brakło m udo tego dużo), co najwyżej trochę by się pobijał, Morgenstern spadł na kręgosłup w Kuusamo z dużo większej wysokości i nadal sobie skacze. Podobne upadki były udziałem Pochwały, Kobelva i Krancja w Planicy choćby i obaj potem skakali (Kranjec do dziś). Więc taki upadek praktycznie zerową prędkością krzywdy by mu nie zrobił.

  Po za tym to jest PUCHAR ŚWIATA i MUSZĄ być konkursy po za Europą.

  Ja tam lubię te zawody w Saporro, nie ma nic bardziej klimatycznego niż wstawanie o 3 czy 4 rano na konkurs skoków:) Kiedyś były dwa konkursy o takiej porze, teraz uparli się na jeden konkurs o 8 rano...

 • EmiI profesor
  @Zienis

  Upadek typu Ito mógł sie zdarzyć na większości skoczni w PŚ. A konkurs z 2005 r to szczególny przypadek, w tym roku Kofler skoczył 120 m i nie wszedł do II serii. W II konkursie też chyba dopiero wyniki w granicach 116-117 m dawały kwalifikacje o ile dobrze pamiętam. Rok temu to było ok 110 m więc też nie najgorzej.

 • Pytajnik początkujący
  @Zienis

  Przecież w zeszłym sezonie odbyły się tam Mistrzostwa Norwegii.
  http://www.skijumping.pl /wiadomosci/15363/Mistrzostwa-Norwegii-Fannemel-wygrywa-na-duzej-skoczni/

 • sterek bywalec
  zienis

  konkursy w Sapporo są chociażby po to by skoczkowie Japońscy którzy są w ścisłej czołówce i całą zimę spędzają w europie mogli chociaż trochę poskakać w swoim kraju

 • dejw profesor
  @Zienis

  Też osobiście jakoś nie przepadam za Sapporo, ale Emil i Stinger mają rację - to jest Puchar Świata, a nie Puchar Europy, więc chociaż pojedyncze zawody w Azji być muszą.

 • dejw profesor
  @Zienis

  Loitzl w 2004 roku zsunął się z belki w Zakopanem. To może i tam też powinien być zakaz organizacji konkursów?

  Co do poziomu to też już nie przesadzaj. W ostatnich sezonach już takie sytuacje że 100 metrowe skoki dawały pewne miejsce w "30" się nie zdarzają.

  Przeszkadza Ci muzyka i dżingle? No to oglądaj zawody z wyłączonym głosem.

 • anonim
  Decyzje FIS cz.2

  Przez Stingera trochę skoczyło mi ciśnienie, ale już się uspokajam i wracam do kalendarzowych decyzji FIS. Martwi mnie mała liczba zawodów FIS Cup jakie zostaną rozegrane tej zimy. Kobiety spotkają się na tych konkursach tylko raz- w Rasnovie. Zszokowała mnie informacja o inauguracji Pucharu Kontynentalnego. Odbędzie się ona w Rena na skoczni HS 139. Podobno była ona remontowana, więc skoki zimą są już na tej skoczni możliwe. W ostatnich latach jedynym "spektakularnym wydarzeniem" na tym obiekcie było ratowanie człowieka, który zasłabł, przez służby medyczne. 10-minutowy filmik z akcji ratunkowej można obejrzeć w serwisie YouTube po wpisaniu hasła "Rena skijump". Na filmie widać że skocznia stała odłogiem, niszczała. Była zarośnięta wielkimi krzakami i trawą, smucił taki widok. Ale brawa dla Norwegów, którzy wzięli się za remont tego obiektu i tej zimy będzie można już podziwiać skoki narciarskie w Rena, a nie akcje ratunkowe.

 • anonim
  Stingerze... i Emilu

  Stinger, pomyśl trochę. Pierwszy konkurs w Sapporo jest o 8.30 naszego czasu, drugi nie mógłby być o tej samej porze?! Sprawa byłaby załatwiona. Co więcej- te konkursy mogłyby się odbyć nawet o 10.00 (w Japonii 18). To pokrótce Twojego głosu. Klimat? Jaki klimat? Jak śmiecie nazywać klimatem praktycznie coroczne cyrki (nazywajmy rzeczy po imieniu). Tylko w Sapporo do zdobycia punktów PŚ wystarczyła nota (pisze z pamięci) 38.6 pkt za dwa skoki! - Roland Mueller 2005 rok. Tylko tam skoki poniżej 100 m pozwalają na niezłe lokaty. W Sapporo organizatorzy wymyślają jakieś 15 minutowe przerwy w trakcie rozgrywania serii konkursowej- nigdzie indziej takie coś nie ma miejsca. Tylko w Sapporo po skoku każdego zawodnika puszczają motywy muzyczne/dżingle, które doprowadzają mój mózg do kompletnego zlasowania. Tylko tam pada mocno obficie śnieg, wieje zawsze ponad 2 m/s (wyjątek MŚ 2007). Mało tego, minionej zimy doszło tam do groźnej sytuacji, Daiki Ito cudem wyhamował przed progiem. Stinger, wiesz co by się stało gdyby spadł z progu na plecy? Wiesz? Prawdopodobnie zostałby inwalidą, bo próg w Sapporo jest dosyć wysoki i upadek z niego mógłby mieć fatalne konsekwencje. To jest Waszym zdaniem klimat?! Rokroczne narażanie zdrowia, a ten rok pokazał nam, że również życia?!

 • EmiI profesor
  @Zienis

  A co mają kamery do PK? Transmisji i tak nie będzie, a jak będzie to kamera może być jakakolwiek bo to tylko dobra wola organizatorów i TV. Courchevel jest położone 1400 m nad poziomem morza. To nie lazurowe wybrzeże, tylko miejsce dość wysoko w górach. W nocy mróz ma tam być przez cały listopad a przecież jeszcze grudzień jest.
  Co do Sapporo to są klimatyczne zawody, które przypominają że to Puchar Świata a nie Europy.

 • Stinger profesor
  Zienis

  Japonia musi mieć konkursy PŚ bo Azja też skacze. PŚ to puchar świata a nie puchar europy więc wrzuć na luz. Godzina 3 w nocy ci nie pasuje? To o której mają skakać jak tam jest inna strefa czasowa?

  Dla ciebie może to być skandal dla drugich skandalem jest to że Polska na konkursy u siebie a inni nie ... opanuj się człowieku.

  Nie wiem co bierzesz ale bierz połowę albo wcale.

 • anonim
  Decyzje FIS-u

  W minionym tygodniu w chorwackim Dubrovniku FIS podejmował kalendarzowe decyzje (redakcja oczywiście na ten temat milczy). Niektóre decyzje są SKANDALICZNE m.in. przyznanie 2 konkursów PK Courchevel w styczniu (pamiętamy fatalne kamery na tegorocznym LGP). Śmieszy mnie ta decyzja. Prawdopodobieństwo wystąpienia śniegu w tym miejscu w styczniu jest według mnie 40%. Skandalem są kolejne konkursy PŚ w Sapporo (ale ci Japończycy mają chody w FISie) - fatalna organizacja, zjazd Ito, anulowanie kwalifikacji w czasie ich trwania i zamiena na trening... Konkursy o morderczej 3 w nocy- wszyscy mamy tego dość, a jednak rok w rok Japonia dostaje konkursy PŚ.
  Inne decyzję cieszą - aż 4 konkursy PK w Polsce! Inne decyzję szokują- 2 konkursy indywidualne w Willingen - nie będzie drużynowki.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).