Hinterzarten zapowiada walkę o utrzymanie konkursów LGP

 • 2013-11-07 13:50

Przedstawiony przez FIS w ostatnich dniach wstępny kalendarz Letniej Grand Prix zaskakuje: wedle aktualnych założeń w nadchodzącym roku skoczkowie nie wystąpią w miejscu uważanym już za kultowe – w niemieckim Hinterzarten. Organizatorzy tych konkursów nie zamierzają jednak składać broni i zapowiadają walkę o utrzymanie zawodów.

„Byliśmy obecni na konferencji FIS w Zurychu i wiedzieliśmy wcześniej, że Hinterzarten nie znajdzie się we wstępnym terminarzu” - mówi prezes klubu narciarskiego Hinterzarten, Tanja Kleiser-Schwörer. „Poza Pucharem Świata Pań zaplanowanym na grudzień (21-22.12.2013 – przyp. red.) szykujemy się już jednak do Letniej Grand Prix 2014. Pracujemy nad zupełnie nowym produktem i chcemy przekonać FIS podczas wiosennej konferencji, że Hinterzarten zasługuje na to, żeby po raz kolejny być jednym z gospodarzy LGP. Z tego też powodu dokonaliśmy zmiany pokoleniowej w komitecie organizacyjnym zawodów.”

Częścią tego „nowego produktu” ma być między innymi atrakcyjna oprawa wydarzenia: „Pragniemy zatroszczyć się o to, aby obok zmagań sportowych pojawiła się też niesamowita atmosfera na trybunach. Chodzi o zaprezentowanie takiego wydarzenia, którego mieszkańcy Schwarzwaldu i turyści nas odwiedzający nie chcieliby przegapić.”

Jako powód pominięcia Hinterzarten we wstępnych planach na przyszły sezon letni organizatorzy wymieniają nie tylko dynamicznie rozwijającą się konkurencję, ale też kłopoty finansowe podczas realizacji poprzedniej Letniej Grand Prix, która była dotowana kwotą 80 tys. euro z kasy lokalnych władz Hinterzarten. Duże nadzieje pokłada się tam jednak w zawodach Pucharu Świata Pań, który odbędzie się w grudniu i ma być wizerunkowym „asem w rękawie”: „Z pewnością zorganizujemy te konkursy z dużym rozmachem, aby oczarować kadry narodowe i wszystkich kibiców i przekonać wszystkich, że także letnie potyczki skoczków powinny odbyć się u nas!” - zapowiada Kleiser-Schwörer.

Katarzyna Lipska, źródło: skispringen.com

oglądalność: (3986) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Hagen bywalec

  LGP należy się Hinterzarten jak psu buda. W Hinterzarten wszystko się zaczęło, a i obecne konkursy maja swój klimat...

 • didaskalia początkujący

  Polacy o Wisłę bitwę wygrali (i to konkurs PŚ), to pewnie Niemcom też się uda (zwłaszcza, że rozchodzi się o LGP).

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).