Anders Jacobsen oddał pierwsze skoki

 • 2013-11-14 22:13

Anders Jacobsen oddał dziś pierwsze skoki po kontuzji kolana, której nabawił się podczas finałowych zawodów Pucharu Świata w Planicy. Powrót do zdrowia norweskiego skoczka przebiegł znacznie szybciej niż spodziewali się tego lekarze.

Jacobsen w maju przeszedł operację, po której lekarze twierdzili, że rehabilitacja może potrwać wiele miesięcy, a nawet rok. Profesor Lars Engebretsen, który przeprowadził zabieg, przewidywał, iż nadchodzący sezon może stać dla Jacobsena pod znakiem zapytania.

"Po kontuzji nie ma już właściwie śladu, a rehabilitacja przebiegła szybciej niż sądziłem, co oznacza, że każdy organizm jest inny" - zauważył zaskoczony lekarz.

"Anders wykonał serię ośmiu skoków, czyli tyle, ile każdy z innych skoczków i nie miał żadnego problemu z kolanem. Kilka z tych skoków zapewniłoby awans do drugiej serii zawodów Pucharu Świata, tak że nie jest najgorzej, ale mamy większe ambicje" - powiedział po treningu Alexander Stoeckl.

"Przez całą środę denerwowałem się i jeszcze w czwartek rano byłem spięty, lecz kiedy po raz pierwszy od ośmiu miesięcy ustawiłem się na rozbiegu, zadziałał psychiczny autopilot i myślałem już tylko o skoku. Po pierwszym przeżyłem nieprawdopodobne uczucie uwolnienia się od psychicznego obciążenia kontuzją" - mówił Anders Jacobsen na antenie norweskiej telewizji.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Eurosport.onet.pl/PAP
oglądalność: (6622) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  A Jacobsen w PŚ

  Anders Jacobsen w PŚ - ur.17.02.1985:

  2006/2007 ... 2 miejsce - 1319 pkt - 1 Norweg
  2007/2008 ... 6 miejsce ... 827 pkt - 3
  2008/2009 ... 8 miejsce ... 661 pkt - 1
  2009/2010 ... 7 miejsce ... 557 pkt - 1
  2010/2011 - 19 miejsce ... 344 pkt - 5
  2011/2012 - nie startował
  2012/2013 ... 5 miejsce ... 878 pkt - 2

  Podium PŚ:

  2006/2007 - 4 - 5 - 2
  2007/2008 - 1 - 1 - 3
  2008/2009 - 0 - 2 - 1
  2009/2010 - 1 - 1 - 1
  2010/2011 - 0 - 0 - 0
  2011/2012 - nie startował
  2012/2013 - 3 - 1 - 1
  ------------
  Razem ----- 9 -10 - 8 = 27

 • tomek_92 doświadczony

  Ciesze się, że Jacobsen tak szybko wrócił do zdrowia. Życzę mu jak najlepszego sezonu, bo to jeden z ulubionych moich zawodników. W zeszłym roku miał wspaniały powrót i zasłużył na zwycięstwo w TCS, ale niestety konkurs w Innsbrucku zaważył. Myślę, że będzie jednym z faworytów do medalu na IO, jeśli dojdzie do pełnej formy, a czasu jest wystarczająco, by tak się stało.

 • Mikolaj1 weteran
  Anders Jacobsen

  ja zauważyłem że wielu Polaków nie lubo Andersa i zawsze wypominają mu złe czyny np raz mu się wymsknęło w Inssbrucku i wiadomo kto by się nie wkurzył jak straciłby taką szanse a jak pogratulował Adamowi w 2007 roku to już nikt nie wspomniał moim zdaniem Anders to dobry sportowiec i tyle :DKomentarz zmoderowany (Moderator nr:12) / 2013-11-23 22:49:17

 • anonim

  Również bym chciał żeby wygrał TCS, złoto w Sochi na dużej dla Andersa, na małej dla Stocha :) A z polakami to oczywiste że żartował. Zresztą Adam sam wspominał, że Jacobs to świetny człowiek i bardzo go lubi. Poza tym Jacobsen kapitalnie się zachował w Planicy w 2007 gdy osobiście przekazał koszulkę lidera PŚ Adamowi, robiąc to z szacunkiem dla naszego mistrza, ale oczywiście nikt już o tym nie pamięta.

  Wierzę w Andersa i już nie mogę się doczekać jego powrotu.

 • Mikolaj1 weteran
  Anders Jacobsen

  ja mam nadzieje że utrze w końcu nosa Schlieremu i odbije sobie zwycięstwo TCS za tamten rok choć nie wykluczam że chciałbym żeby Polacy też się liczyli dla mnie Anders niech zdobędzie złoty medal na IO ale jeden niech zostawi Polakowi też jestem pod wrażeniem jego szybkiego powrotu a w Zakopanem to on nie obraził polaków tylko sobie żartował i tyle:)

 • anonim
  Mikolaj1

  Dokładnie tak :) Wszyscy już go skreślili, co niektórzy nawet się cieszyli z powodu kontuzji Andersa, twierdząc że to kara za obrazę Polaków, choć on wcale nie obraził naszych rodaków.

  Jestem pod ogromnym wrażeniem jego szybkiego powrotu do zdrowia, choć jestem jego zagorzałym fanem, to niespodziewałem się że tak szybko dojdzie do siebie. Ulżyło mi, teraz mam pewność że zdąży przygotować się do Olimpiady. Zresztą już Anders jest w niezłej formie, Stoeckl mówił że niektóre skoki treningowe dały by mu awans do 2 serii zawodów PŚ a przecież dopiero Jacobs zaczyna prawdziwy trening, jest utalentowany więc liczę że szybko dojdzie do formy, zresztą Anders przyznał że chce się liczyć w TCS, mam nadzieję że jego forma będzie równie dobra jak w ubiegłym sezonie.

 • anonim

  w kwalifikacjach w Klingenthal Wysartuje prawdopodobnie 78 zawodników co się rzadko zdarza;) ! a to i tak nie maksymalna ilość bo nie ma Amerykanów któzy mogliby wystawić spokojnie 4 (alexander,Fairall,Frenette,Johnson) 2 Holendrów ,2 szwedów ale tam tochyba tylko jest Carl Nordin aktywny, jeszcze jeden Kanadyjczyk chocby Rowley lub Korek + 1 estonczyk Saamelselg lub Nomme . Wiec maksymalnie 88 zawodników

 • Mikolaj1 weteran
  Anders Jacobsen

  to jest niesamowite pamiętam jak redakcja pisała o Jacobsenie że małe szanse ma na występ w Soczi a tu proszę wystąpi już w Lillehammer jak ktoś jest ambitny to szybko dojdzie do celu brawo:)

 • anonim
  Świeże info o Jacobsenie.

  Anders Jacobsen nie wystartuje w zawodach PŚ w Klingenthal i Kuusamo, ma powrócić podczas zawodów w Lillehammer czyli w dniach 6 - 8 grudnia.

  Spowodowane jest to ambicją zawodnika. Anders chce troszkę popracować nad formą, by od początku dobrze się prezentować. Dlatego też powróci dopiero w Lillehammer.

 • butczan1 doświadczony

  Na Soczi jak by się uprzeć to może i 20 krajów startować. Oprócz tych 14 są jeszcze: USA, Estonia, Kanada dochodzą jeszcze ewentualnie: Ukraina, Rumunia, Holandia i Szwecja. Ta ostatnia pewnie i tak wystartuje rok później w Falun.

 • starysceptyk początkujący

  Najwięcej ekip w konkursie drużynowym PŚ było w pierwszym konkursie drużynowym w sezonie 1989/90 w Lahti. Było ich 17. Ale to był dziwny konkurs, ekipy 3 osobowe, po 2 drużyny wystawiły Austria, Czechosłowacja i Finlandia, był też zespół łączony z skoczków różnych państw.
  Poza tym dziwowiskiem, najwięcej drużyn było w sezonie 2009/10
  w Kuusamo i Willingen po 14.
  Czyli jeśli faktycznie w Klingenthal będzie 14 drużyn to ta ilość w PŚ będzie po raz 3.

 • anonim
  Major Kuprich

  Na IO w Turynie było aż 16 drużyn. Wszystkie kraje, które wystąpią na drużynówce w Klingenthal oprócz Francji, a dodatkowo jeszcze Stany Zjednoczone, Kanada i Chiny.
  Na następnej Olimpiadzie - w Vancouver było już tylko 12 drużyn.
  Ciekawe ile ekip wystąpi na igrzyskach w Soczi.

 • Major_Kuprich profesor
  14 drużyn !

  Ostatnio tak licznie zaprezentowali się skoczkowie podczas IO w Turynie 2006, tam z tego co pamiętam skakali jeszcze Chińczycy ( pamiętny Yang Wang ) i Amerykanie ( z Albornem i Jonesem na czele )

 • anonim
  ...

  No wreszcie, wspaniała wiadomość. Bardzo się cieszę, iż tak szybko Andi wyzdrowiał. Teraz tylko czekać aż wróci do formy :) W weekend zawody Norges Cup, bardzo mnie ciekawi jak wypadnie Jacobsen na tle zawodników, którzy dobrze przepracowali okres przygotowawczy. Mam nadzieję że wróci w wielkim stylu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).