W Wiśle praca wre, spokój w Zakopanem

 • 2014-01-08 19:23

Organizatorzy Pucharu Świata w Wiśle rozpoczęli tytaniczną pracę, mającą na celu przygotowanie skoczni w Malince na zaplanowany na przyszły tydzień konkurs Pucharu Świata. Wczoraj rozpoczęło się naśnieżanie obiektu imienia Adama Małysza śniegiem przywiezionym z Tatr. Dużo spokojniejsza atmosfera towarzyszy przygotowaniom do zakopiańskich zawodów pucharowych.

Wczoraj w Beskidy przyjechał przyjechał pierwszy transport śniegu z Podhala - W pierwszym rzucie przyjechało 8 ciężarówek, kolejnych 16 ma dowieźć śnieg dziś w nocy. To da nam 350 kubików śniegu i powinno pozwolić przygotować równomierną warstwę na zeskoku. Czy będą potrzebne kolejne transporty, zdecydujemy w ciągu najbliższych dni - powiedział serwisowi Polskiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz, przewodniczący komitetu organizacyjnego zawodów Pucharu Świata w Wiśle.

Ostateczne decyzje dotyczące organizacji bądź odwołania zawodów w Wiśle będą uzgadniane w niedzielę podczas telefonicznej rozmowy z Walterem Hoferem. Jak informuje Dziennik Polski beskidzcy działacze swoje nadzieje na rozegranie konkursu opierają na prognozach norweskich meteorologów, według których w dniu rozegrania konkursu, 16 stycznia, w Wiśle mają panować mrozy dochodzące do - 10 stopni Celsjusza.

- Norwegowie rzadko się mylą, choć nawet gdyby temperatury były dodatnie, damy sobie radę - przekonuje Wąsowicz.

Pewni swego są organizatorzy Pucharu Świata w Zakopanem.

- Nie wpadamy w histerię. Jesteśmy przygotowani na różne warianty. Jeśli nie zdarzy się jakiś kataklizm, to nie ma obaw, impreza się odbędzie. Czego najbardziej się boimy? Najgorszy byłby deszcz - informuje Andrzej Kozak, prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego, organizatora konkursów na Wielkiej Krokwi w rozmowie z Dziennikiem Polskim.

- Prognozy są dla nas korzystne, od niedzieli ma chwycić mróz. Jeśli tak się stanie, to skocznię przygotujemy w dwie doby - dodaje szef TZN. - Jeśli mrozu nie będzie, to też damy sobie radę. Jak będzie trzeba, to śnieg przywieziemy. Przy dodatnich temperaturach możemy też użyć salmiaku (środek utwardzający śnieg - przyp. red.). Mamy w każdym razie swoje sposoby i doświadczoną ekipę.

Organizatorzy Pucharu Świata całą uwagę skupiają na przygotowaniu Wielkiej Krokwi do zawodów Pucharu Świata, z tego też powodu nie doszły do skutku zaplanowane na najbliższy weekend konkursy FIS Cup.

- Skocznia jest naśnieżona, ale było za duże ryzyko, że po dwóch dniach skakania w takich warunkach będziemy mieli potem problem z przygotowaniem obiektu na PŚ - wyjaśnił Kozak.


Adrian Dworakowski, źródło: Dziennik Polski/pzn.pl
oglądalność: (13288) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Zakopanie topi się...

  ...a miało być tak bezproblemowo. Ktoś olał sprawę i teraz sytuacja jest gorsza niż w Wiśle. Nasi nie potrenują na Wielkiej Krowi przed zawodami....

  http://www.sport.pl/soczi2014/1,134860,15254763,PS_w_skokach_w_Zakopanem__Wielka_Krokiew_bez_sniegu_.html#BoxSportTxt

 • anonim
  PŚ Wisła i Zakopane

  Ci, którm wydaje się , że są "znawcami" skoków i poruszają tematy "szowinistyczne " ( zamiana PŚ z Wisły na Zakopane itd. ) to skończeni idioci, albo może nieskończeni.Ustalony terminarz Zawodów FIS-u , to nie fortepian,na którym prawie każdy coś tam zagra.Ewentualne odwołanie PŚ w Wiśle zaszkodzi NAM wszystkim ! Nie tylko Beskidom, szlachetni dyletanci !

 • anonim
  @maewju

  jeśli zalezy Ci na fajnym miejscu to 3h przed konkursem. warto jak najwcześniej bo atmosfera przed konkursem tez jest fajna, śpiewy, konferansjer zabawia wszystkich etc
  ubrać się ciepło ale nie za ciepło bo w tłumie temp odczuwa się inaczej. konieczna czapka i rekawiczki, zwłaszcza jak sie trzyma trabke/flage.
  nie wolno brać praktycznie nic. żadnych napojów. lepiej nie brać torby bo tylko przeszkadza tobie i innym, a rzeczy typu komórka upchać w kieszeni.

 • luck191 bywalec
  do pop

  Co do jarmarku to masz rację, zadam takie pytanie do użytkowników serwisu skijuming czy lubicie słuchać te trąbki podczas zawodów? Ja nienawidzę,bardzo mnie to irytuje,ale wielu z nich po to przychodzi na skocznie

 • luck191 bywalec
  do KAMIL

  W zeszłym roku byłem pierwszy raz,ale nie miałem w plecaku żadnych dziwnych przyrządów,a teraz wybieram się na cały weekend i zastanawiam się z czym mogę wejść. Wracając do pytania czy można mieć termos z herbatą,jeśli tak to jaki można wnieść plastikowy czy metalowy. Z tego co wiem to żadnych napojów w butelkach czy kartonach nie wolno wnosić,bo w zeszłym roku musiałem wyrzucić

 • anonim
  Prośba o rady

  Witam,ponawiam prosbe o kilka rad dla niedoswiadczonej kibicki skokow.
  Pierwszy raz w tym roku wybieramy sie na skoki na dwa konkursy,na sektor C.
  I mam kilka pytan: o ktorej najlepiej wybrac sie na skocznie,co mozna wnniesc na skocznie (jedzeieni napoje ? ) jak sie ubrac itp :)

 • skokib początkujący
  PŚ w Wiśle

  PZN na siłę forsuje rozgrywanie konkursu PŚ w Wiśle. A to dlatego, że prezes jak i wiceprezes PZN są w z Wisły. Jest to niezbyt korzystne rozwiązanie w obecnym kształcie. Zakopane powinno organizować zimowy PŚ w Wisła LGP. Inaczej byłoby gdyby Wisła dostała osobny weekend w PŚ ale patrząc na napięty kalendarz raczej nie ma to szans. Bo Wisła w środku tygodnia i drużynówka w Zakopanem to według mnie nie jest dobre rozwiązanie. Coś mi się wydaje, że nawet gdyby Wsiała nie zdołała skoczni przygotować na 16 a w Zakopanem by się udało to i tak pan prezes nie pozwolił by ażeby Zakopanem przejęło ten indywidualny konkurs, nawet kosztem utraty możliwości wystawienia kwoty krajowej w jednym konkursie.

 • ehehe początkujący

  Kiedy ty o ósmej włączyłeś kamerkę to organizatorzy odpoczywali po całonocnej pracy. Śnieg był rozkładany na skoczni przez prawie całą noc. Widzę, że masz do siebie pretensje, że nie zdążyłeś kupić biletu i teraz masz nadzieję, że zawody zostaną odwołane, żebyś mógł sobie powiedzieć, że nic nie straciłeś.

  Chyba po ciemku go rozkładali :)

 • ehehe początkujący
  ;)

  Ja nie twierdze że nie zdążą ale jakość tego śniegu będzie żadna, przypomnijcie sobie Klingenthal jak tam to wyglądało i Wiśle będzie podobnie, a co do prognoz długoterminowych to za długo żyje na tym świecie Xellos żebym wiedział jak się sprawdzają. Dziękuje
  http://www.twojapogoda.pl/polska/slaskie/wisla/16dniowa

 • anonim

  @ehehe
  Kiedy ty o ósmej włączyłeś kamerkę to organizatorzy odpoczywali po całonocnej pracy. Śnieg był rozkładany na skoczni przez prawie całą noc. Widzę, że masz do siebie pretensje, że nie zdążyłeś kupić biletu i teraz masz nadzieję, że zawody zostaną odwołane, żebyś mógł sobie powiedzieć, że nic nie straciłeś.


 • Xellos profesor
  Pisałem kilka dni temu

  że prognozy pokazują ochłodzenie, to jeden nie wierzył i wyśmiał mnie :)

  Coraz bliżej tych dni, a prognozy nie uległy zmianie, nadal tak jak pokazywali tak pokazują ochłodzenie.

  @ehehe

  A co mają robić ? Rozwozić śnieg już teraz ? Jak za dwa dni będzie już chłodniej...chyba wiedzą najlepiej ile im czasu trzeba by ten przywieziony śnieg rozłożyć na skoczni. A im później zaczną - tym chłodniej będzie - tym mniej go się stopi.

 • ehehe początkujący
  Praca wre w Wiśle?! Chyba żartujecie... ;)

  Witam, od 8 rano włączyłem kamere na skoczni w Wiśle i nic się nie działo do godz 13 kiedy ratrak raz przejechał po prawej stronie zeskoku, to jest jakaś kpina z tymi niusami że robią wszystko, nic nie robią tylko dużo gadają jak zwykle. I całe szczęście że nie zdążyłem z kupnem biletu :) skoki w wiosennej scenerii massakra
  P.S
  i jeszcze ten telebim na zawodach w Wiśle porażka :(

 • anonim

  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/niemal-6-mln-widzow-turnieju-czterech-skoczni-3-7-mln-zl-z-reklam

 • anonim

  I mamy powody do radości zima sobie zrobiła psikusa ale zwody będą i super bo przecież my kibice czekamy cały rok na te fantastyczne zawody więc dobrze że udało się śnieg zdobyć:)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).