Łukasz Kruczek: "Wykorzystujemy atut własnej skoczni"

 • 2014-01-16 14:12

Dziesięciu Polaków wystąpi w dzisiejszym konkursie, więc kwalifikacje z pewnością można uznać za udane. Nic dziwnego, że Łukasz Kruczek z uśmiechem odpowiadał na pytania dziennikarzy. Do konkursu nie zakwalifikowali się jedynie Krzysztof Miętus i Jakub Wolny.

"Skocznia jest przygotowana bardzo dobrze. Kwalifikacje się odbyły a to już sukces. Miały troszkę loteryjny przebieg, ale to normalne w tych czasach. Mamy dziesięciu zawodników w konkursie, Jakubowi Wolnemu zabrakło jednego miejsca i jednego punktu" - podsumował ogólnie serię kwalifikacyjną szkoleniowiec.

"Wczoraj odbyliśmy na tej skoczni trening i Krzysztof Miętus skakał kilka klas lepiej. Trudno mi ocenić co się stało, bo jeszcze dokładnie nie analizowałem tego skoku, mogę tylko powiedzieć, że oczywiście zupełnie nieudany" - powiedział Kruczek.

"Kamil wczoraj skakał dobrze, stąd dziś ma wolne. Trening oficjalny to już nie jest trening, to służy zapoznaniu się ze skocznią. My już jesteśmy zapoznani. Zależało nam bardzo na tym wczorajszym treningu właśnie po to, żeby dziś już mieć luz. Nie wszyscy z czołówki zresztą tu dziś skakali, właściwie tylko trzech z pierwszej dziesiątki" - powiedział trener.

"Dziesięciu zawodników w konkursie, to już ostatnio staje się normą w Polsce. Wykorzystujemy dość dobrze ten atut własnej skoczni, nie mamy za sobą długiej podróży, to też pomaga. Cała ta dziesiątka ma szanse na miejsca punktowane" - ocenił Łukasz Kruczek.

Trener przypomniał, że bez względu na wyniki, skład na Zakopane pozostanie ten sam. "Nie mamy po prostu więcej zawodników z prawem startu, bo kogo nie ma tutaj, poleciał na Puchar Kontynentalny w Japonii" - zaznaczył szkoleniowiec.

"Po zawodach w Polsce chcielibyśmy trochę potrenować na skoczni w Wiśle, trzeba wykorzystać to, że udało się ją przygotować. Musimy skompletować i przetestować sprzęt na Igrzyska Olimpijskie z racji przepisów o zakazie reklam on się będzie różnił od tego z Pucharu. Trzymamy jeszcze kciuki za skocznię w Szczyrku, ale pogoda naprawdę nam nie pomaga. Patrzymy w niebo i mamy nadzieję. Mamy do dyspozycji też Zakopane, ale ta skocznia tutaj jest trudniejsza, więc lepsza do treningów" - zakończył trener.

Korespondencja z Wisły, Marcin Hetnał


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9109) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • tlen weteran

  Dyskusje przezabawne. Jakub Kot zdobywał punkty w PS. Kilkakrotnie. W dzisiejszym COC był najlepszy z Polaków więc.. "po co jest wozony?" chba dal odpowiedz. Na dziś mamy 6 skoczkow czolowki swiatowej(szerokiej) dwóch aspirujacych -Biegun ,Zniszczol, dwóch mogących punktowac -Hula, Klusek. G.i K Mietus- to problem , obaj w olbrzymim kryszysie. tak samo L.Rutkowski. Zapotoczny, J.Kot, Wolny to kolejna trójka , która może dolaczyc do czolowki w PK. Reszta, wybaczcie ,ale na dzis to daleko i mglisto im do jakiejkolwiek przyszłości (choć.. aby to się zmienilo).

 • Ponurzyca profesor

  Meteogram pokazuje równy i dość silny wiatr z południa (5m/s).
  Oj będzie się działo...
  To może być konkurs jednej serii...
  http://www.yr.no/place/Poland/Silesia/Wisła/

 • Pirx stały bywalec

  Kantyka ostatnio w PK skakał lepiej niż Miętus i tak jak Hula, więc jeśli ta dwójka znalazła się w grupie krajowej, to Kantyka tym bardziej powinien i kropka. Inaczej co to za sygnał dla młodych skoczków? "Byłeś lepszy od doświadczonego kolegi, więc w nagrodę przetrzesz mu tory jako przedskoczek kiedy on będzie odpadał w kwalifikacjach w PŚ"?

 • Ponurzyca profesor

  Chyba jest tak, że lista ,,startowa" na Zakopane jest już podana i dlatego Kruczek ,,wypaplał", że skład bez zmian.
  P.S. Mina Olka Zniszczoła jak Kurzajka bredził mu o IO - ,,co ten facet pier...li??? )

 • JacekSt początkujący

  Kantyka w tym sezonie nie punktował w Coc więc nie mógł być wystawiony do konkursu Pś gdyby jednak zdobył choć eden punkt napewno byłby brany pod uwage naszych szkoleniowców tak więc trener Kruczkek zle nie powiedział bo wszyscy co mogli startowac są juz ustawieni po konkursach Pś i Coc

 • ju333 bywalec
  ..

  Udane kwalifikacje Polaków,mam nadzieję,że w konkursie zapunktuje sporo naszych zawodników.
  Liczę także,że Kamil powalczy o zwycięstwo,ale na pozostałych także,Klimek wygraniem kwalifikacji pokazał,że dziś będzie się liczyć.

 • zur555 doświadczony

  No chyba jest jakieś nieporozumienie u Trenerów. Bo Kantyka miał skakać za najsłabszego w Zakopanem Tylko wydaje mi sie ze Kruczek nie wziął pod uwage tego ze to jego zawodnik będzie najgorszy. Oczywiście ja zagadzam się tym ze Kantyka raczej by nie zaprezentowal sie lepiej do Mietusa.

  a teraz muszę pochwalic Kruczka ze w końcu słabe wyniki nie zwala na warunki. Bo Mietus miał najgorszy wiatr w stawce...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).