Michael Hayboeck: "Wszystko wydaje mi się łatwe"

 • 2014-01-17 19:35

Michael Hayboeck wdarł się w tym sezonie przebojem do kadry na Puchar Świata i nie przestaje zaskakiwać świetną formą. Wczoraj w Wiśle po raz pierwszy w karierze stanął na podium indywidualnego konkursu. Dziś wygrał kwalifikacje.

Zawodnik z Linzu w siedmiu konkursach zdobył już niemal tyle samo punktów, co w ciągu całego zeszłego sezonu. Z tego trzy razy zakończył zawody w pierwszej dziesiątce. Dzisiejsze kwalifikacje wygrał z przewagą ośmiu punktów nad Michaiłem Maksimoczkinem. "Jestem bardzo zadowolony. Skoki w Polsce na razie mi się udają. Wczoraj pierwsze podium Pucharu Świata w karierze, dziś wygrane kwalifikacje. Wszystko wydaje mi się teraz takie łatwe. Mój skok z kwalifikacji był naprawdę dobry".

"Dobra forma nie mogła przyjść w lepszym momencie, mamy rok olimpijski, zbliżają się Igrzyska. Moim pierwszym celem jest zakwalifikować się do kadry na Soczi. Ale co może zdarzyć się potem? To wszystko już potraktuję jako coś wspaniałego, wyjątkowego. Ale jeśli skakałbym tak dobrze, jak wczoraj, czy dziś, to może gdzieś tam w perspektywie jest nawet jakiś medal? Ale do tego jeszcze daleka droga" - zakończył Austriak.

Korespondencja z Zakopanego, Marcin Hetnał


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6199) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pepeleusz początkujący

  Komentator mógłby rzec ze znawstwem: pewniakiem u Pointnera jest Fettner bo zdobył złoto w drużynie w Val di Fiemme i pamietamy z jaką determinacją tam kończył skok. Musi jechać do Soczi!

 • ju333 bywalec
  ..

  Hayboeck ma ostatnio bardzo dobry czas,przebojem wdarł się do czołówki,i jest w coraz lepszej formie,wczoraj pierwszy raz na podium PŚ,dziś wygrywa kwalifikacje.
  Myślę,że ma spore szanse na wyjazd na IO.

 • anonim

  Hayboeck pokazuje się ostatnio z bardzo dobrej strony. Jeśli potwierdzi swoją dyspozycję w ten weekend to na pewno pojedzie do Soczi. Gdyby nie młodzi Pointner miałby niemały problem z kadrą na IO.

 • haze23 doświadczony
  Wg mnie to pewniak na IO

  Tak jak pisał @marro, Piontner zabierze młodzież. Co ciekawe, Schliri najwyraźniej dobrze się czuje w takim towarzystwie. Austria na dzień dzisiejszy jest najmocniejsza.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).