Skocznia normalna w Falun już czynna

 • 2014-01-30 22:53

Kilka dni temu oddano pierwsze skoki na obiekcie K 90 w szwedzkim Falun. Skocznie "Lugnet" będą w przyszłym roku areną zmagań najlepszych skoczków podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym.

Po czterech latach przerwy, skocznia normalna w Falun została ponownie oddana do użytku. Rozmiar zmodernizowanego obiektu to 100 metrów. Na świetnie przygotowanym rozbiegu jako pierwszy pojawił się 29-letni Andreas Aren z lokalnego klubu Holmens IF.

- Skocznia jest świetna! Pierwszy skok nie należał do najbardziej udanych, ale kolejne powinny być znacznie lepsze - powiedział Aren, który ostatni raz w międzynarodowych zawodach wystąpił w 2009 roku.

Do Falun przybyli także trzej juniorzy, którzy oddawali kolejne skoki po Arenie. Aby uczestniczyć w tym wydarzeniu musieli oni przebyć ponad 400 km z leżącej na północy miejscowości Solleftea. Na arenę MŚ 2015 przybyli Sebastian de Wall, Marcus Flemstroem oraz Anton Eriksson.

- Jesteśmy na najnowszej skoczni świata. Chcemy ją koniecznie przetestować! - powiedział de Wall.

Entuzjazm kolegi podzielali także Flemstroem i Eriksson. - Oczywiście jesteśmy trochę zestresowani, ale nie ma lepszego uczucia od latania.

W dniach 7-8 lutego na skoczni normalnej odbędą się Mistrzostwa Szwecji. W najbliższym czasie otwarty zostanie także obiekt HS 134.


Dominik Formela, źródło: falun2015.com
oglądalność: (5562) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  ostatni szwed Jaafs prowadził po pierwszej serii w tedy gdy Małysz był 4 ,a w drugiej serri w Trodheim skoczył 138.5 metra :D 13 lat temu o ile się nie mylę szwecja miała dobrego skoczka potem jeszcze tylko Errikson był w miarę przyzwoitym skoczkiem

 • EmiI profesor

  Zgodnie z przepisami FIS, różnica między HS skoczni dużej i normalnej musi wynosić 25 m podczas MŚ i IO, i w tym normalna skocznia musi mieć minimum HS-100. Więc zostawienie HS-124 nie było możliwe.

 • dejw profesor
  @JankessPL

  Jedynym Szwedem startujący w tym sezonie w PŚ był Carl Nordin (Kussamo i Sapporo). Nordin skakał też w PK (również w Sapporo oraz w Renie. Tam w drugim konkursie skakał też Eklund ale został zdyskwalifikowany).

  Dobrze jest napisane - Aren w międzynarodowych zawodach wystąpił ostatni raz na koniec sezonu 2009 w Planicy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).