Noriaki Kasai: "Nigdy nie wolno się poddawać"

 • 2014-02-16 17:39

Noriaki Kasai postarał się o sporą niespodziankę podczas konkursu olimpijskiego na dużej skoczni w Soczi. Japończyk zdobył srebrny medal i jest najstarszym skoczkiem narciarskim, któremu udała się ta sztuka.

Swoją przygodę ze Pucharem Świata rozpoczął w 1988 roku. Nasz Mistrz Olimpijski Kamil Stoch miał wtedy roczek a Gregora Schlierenzauera jeszcze nie było na świecie. W 1992 roku zdobył tytuł Mistrza Świata w lotach.

"Mam nadzieję, że moim medalem dodam innym odwagi. Nigdy nie wolno się poddawać. Wyznaczaj sobie cele. Rób to co kochasz. Jeżeli tak żyjesz, wszystko jest możliwe i warto żyć" - mówił Noriaki Kasai po zdobyciu srebrnego medalu.

O zakończeniu kariery sympatyczny Japończyk nie myśli. "Podczas kolejnych Igrzysk będę miał 45 lat, a przy kolejnych 49. Mam nadzieję, że moje wyniki będą dalej satysfakcjonujące i że poprawię swoją technikę, tak że będę mógł się przygotować do kolejnych startów olimpijskich" - podsumował Kasai.

Anna Szczepankiewicz, źródło: berkutschi.com

oglądalność: (22935) komentarze: (32)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Samuraj

  Wspaniały zawodnik, wspaniały człowiek i - choć wielu mnie za to będzie chciało spalić na stosie, a przynajmniej zlinczować, po skoku Kamila i oczekiwaniu na wynik miałem nadzieję na złoto dla Japończyka, a najlepiej ex aequo dla nich obu. Dla mnie obaj wygrali zawody i myślę, że dla Kasai'ego wszystko możliwe - dalej będzie w czołówce i jeszcze nie raz stanie na podium. Do zobaczenia w Pyeongchang samuraju ;)

 • anonim
  brawo brawo brawo

  Fantastyczny człowiek! Niech skacze tak długo, jak długo ma ochotę i mam nadzieję go zobaczyć za cztery, a nawet i osiem lat :D

 • Stinger profesor

  Oby Noriaki skakał jeszcze 4 lata i za 4 lata też niech zdobędzie medal IO. Wiem że to będzie trudne ale to jest Kasai wszystko możliwe. Brawo ze srebro a jutro ma szansę na złoto w drużynie.

 • Paweł początkujący
  respect

  Kibicuję Kasai'emu od lat i czułem, że będzie dobrze podczas igrzysk. Już pod koniec poprzedniego PŚ pokazywał klasę. Pięknie! Kasai pokazuje, że warto robić to, co się kocha jak najdłużej!

 • Oli bywalec
  Żywa legenda skoków

  Kasai to jest sportowiec z ogromną klasą. Mam nadzieję, że jutro wywalczy złoto w drużynie, należy mu się jak psu zupa!

 • ju333 bywalec
  ..

  Wielka sprawa!! Noriaki pokazuje,że wiek nie gra roli,wręcz przeciwnie,dodaje doświadczenia.
  Chyba z żadnego medalu zagranicznego skoczka tak się nie cieszyłem!!
  Brawo Noriaki!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).