Już jutro pierwsze treningi i kwalifikacje w Engelbergu!

 • 2003-12-18 20:42
Już w piątek w szwajcarskim Engelbergu odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata. Tym razem - jest duża nadzieja iż szyków organizatorom i kibicom nie zepsuje wiatr, ani inne zjawiska atmosferyczne. W tej chwili na skoczni "Titlis" jest mroźno i bezchmurnie...

Mimo wspaniałej pogody, nie odbyły się dziś pierwsze, nieoficjalne skoki treningowe. Wszystko przez to, iż organizatorzy zawodów nie przygotowali jeszcze odpowiednio rozbiegu. Taki stan rzeczy z pewnością bardzo poirytował drużyny Austrii, Korei Południowej, Japonii, Czech, Włoch i Szwajcarii, które były dziś gotowe do oddania swych pierwszych skoków.

Dziś wieczór do Engelbergu zjadą się pozostałe ekipy, w tym Polska, a już jutro o godzinie 11-tej odbędzie się tam pierwszy, oficjalny trening. Tuż po dwóch seriach treningowych, około godziny 12:30, zostaną przeprowadzone kwalifikacje do sobotniego konkursu.

Wyniki ze wszystkich serii treningowych oraz z kwalifikacji opublikujemy tuż po ich zakończeniu. Przypominamy także o mozliwości śledzenia wyników skoków live oraz komentowania ich na bieżąco na naszym czacie.

Program zawodów:
Piątek, 19.12.2003
11:00 - Oficjalny Trening (2 serie)
ok. 12:30 Kwalifikacje

Sobota, 20.12.2003
12:30 - Seria próbna
13:45 - Pierwsza seria konkursowa
14:45 - Druga seria konkursowa

Niedziela, 21.12.2003
12:00 - Kwalifikacje
13:45 - Pierwsza seria konkursowa
14:45 - Druga seria konkursowa


tad, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5257) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  nareszcie

  moze wreszcie bedzie przyzwoita pogoda i wszystko odbedzie sie tak jak powinno

 • anonim
  ogólnie

  Mam nadzieję, że jesli konkurs w ogóle się
  odbędzie to: Małysz nadal pozostanie liderem PŚ, Sven wraz z Martinem zajmą miejsca na podium , a Simon pokaże się z lepszej strony niż dotychczas.

 • anonim
  moje typy

  Myślę, że Małysz, jak zwykle będzie w czołówce, a o tym czy zajmie miejsce na podium, czy np.9 zadecydują warunki.
  Jednak obawiam się, że po tym weekendzie może stracić koszulkę lidera, bo niestety Ahonnen i Hannawald mogą wystrzelić z formą. Pewnie któryś z Norwegów też będzie lepszy, ale kto to będzie - trudno ocenić. Za każdym razem jest inny. Może Bystoel? Widelec jest nieobliczalny. Jakiś drugi Niemiec - typu Hocke, Spaeth, czy Uhrmann też może namieszać. W Hoelwartha i Hautamaekiego nie wierzę. Licze na wreszcie porządne skoki Bachledy. Jak się przełamie i w konkursach skoczy tak, jak na tych treningach w Titisee, to może coś z niego będzie. I podciągnie wtedy trochę Tonia. Natomiast nie wierzę w Pochwałę. Wg. mnie ten zawodnik już nigdy się nie poprawi, ale może właśnie to czyta i to doda mu poweru :-), czego szczerze mu życzę.
  Pozdrawiam.

 • WrednySkin początkujący
  Pogoda :-(

  Tak cieszcie się z pogody... a tymczasem będzie jak w "Misiu": "nie bój nie bój i tak ci odłączą" i będziemy mieli co najwyżej narty wodne, a nie skoki.

 • anonim
  lars

  a Bystoel będzie?

 • anonim
  fdh

  skoki są najlepsze ze wszyskich zawodów jak narazie

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).