Sami Niemi mistrzem Finlandii

  • 2014-03-29 11:40

Sami Niemi wygrał jednoseryjny konkurs w ramach Mistrzostw Finlandii. Zawody rozegrano na obiekcie HS 100 w Rovaniemi. Druga seria została odwołana z powodu zbyt silnego wiatru.

Dla 23-latka jest to jeden z największych sukcesów w karierze. Sami Niemi reprezentujący miejscowy klub uzyskał 97,5 metra, dzięki czemu po raz pierwszy wywalczył tytuł mistrza swojego kraju. Kolejne miejsca na podium zajęli byli kombinatorzy norwescy. Drugi był Lauri Asikainen (97,5 metra), a trzeci Anssi Koivuranta (93,5 metra).

Tuż za podium znalazł się Sebastian Klinga (92,5 metra). Niespodziewanie piąte miejsce zajął Miika Ylipulli (93,5 metra).

Dopiero 9. miejsce zajął nieźle startujący ostatnio w Pucharze Świata - Ville Larinto. Na 20. pozycji sklasyfikowany został wicemistrz świata z 2007 roku - Harri Olli. Zdyskwalifikowani zostali czołowi reprezentanci Finlandii - Janne Happonen oraz Olli Muotka.

Na starcie nie pojawił się Janne Ahonen, który od kilku tygodni zmaga się z problemami zdrowotnymi.

W niedzielę Finowie zmierzą się na skoczni HS 142 w Kuusamo.

Pełne wyniki konkursu dostępne są >>>TUTAJ<<<

Dominik Formela, źródło: Informacja własna

oglądalność: (5518) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • anonim
    @IchBinDa

    Larinto i Määtä trafili bodaj na najgorsze warunki z calej stawki. Niemi tez bardzo dlugo czekal na swoj skok, ale najwyrazniej zna swoja skocznie na tyle, ze poradzil sobie z warunkami.

  • IchBinDa początkujący

    W wynikach nie jestem w stanie znaleźć Santeri Ylitapio. Też jakieś problemy zdrowotne? Bo z fińskiej prawie-że-medalowej drużyny z MŚJ brakuje tylko jego.
    Ogólnie o wynikach prawdopodobnie ciężko cokolwiek powiedzieć, loteriada. Niemi trochę jak Biegun (sukcesy na Uniwersjadzie i fartowne zwyięstwo), Larinto raczej aż tak nisko w hierarchii nie leży, Maeaettae też chyba nie, nawet przy takim zjeździe formy.

  • Stinger profesor

    Sensacja, złoto Niemiego. Asikainen i Koivuranta najlepsi Finowie ostatniej części sezonu w PŚ tylko srebro i brąz. Szkoda że bez Ahonena.

    Niemi wygrał sporo w tym sezonie, złoto uniwersjady i złoto mistrzostw kraju tylko szkoda że w PŚ nie skacze nic.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

  1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
  2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
  3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
  4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
  5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
  6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
  7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
  8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
  9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
  10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
  13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
  14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
  15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
  16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
  17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).