Andrzej Gąsienica rezygnuje z kombinacji norweskiej i przechodzi do skoków

 • 2014-04-16 16:46

Utalentowany 20-letni specjalista od kombinacji norweskiej, Andrzej Gąsienica, podjął decyzję o rezygnacji z uprawiania zimowego dwuboju i związaniu swojej sportowej przyszłości wyłącznie ze skokami narciarskimi.

Nadszedł dzień na ogłoszenie decyzji, którą podejmowałem już od jakiegoś czasu. Postanowiłem zrezygnować z uprawiania kombinacji norweskiej, a skupić i poświęcić się wyłącznie skokom narciarskim. Dziękuję wszystkim za dopingowanie, sponsorom za pomoc, a kibiców proszę o wsparcie na nowej drodze - napisał zawodnik klubu TS Wisła Zakopane na swoim oficjalnym fanpage'u.

Największe osiągnięcie Andrzeja Gąsienicy to dwa miejsca w czołowej "10" podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w Hoeydalsmo w 2013 roku - były już kombinator zajął tam wówczas 8. i 10. lokatę. Gąsienica trzykrotnie w swojej dotychczasowej karierze plasował się w "20" podczas Mistrzostw Świata Juniorów. W 2011 roku w estońskim Otepaeae startując ze starszymi od siebie zawodnikami zajął wysokie 11 miejsce. Latem 2011 roku podczas zawodów Alpen Cup w Winterbergu wskoczył na podium plasując się na drugiej pozycji. W marcu ubiegłego roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów.

Przed dwoma laty podobną decyzję podjął Stanisław Biela, który jednak jak dotąd nie odniósł w skokach satysfakcjonujących wyników.


Adrian Dworakowski, źródło: skipol.pl
oglądalność: (6080) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Andrzej Gąsienica

  Andrzej Gąsienica - ur.4.11.1993:

  W PŚ,LGP,PK i LPK nie startował


  A.Gąsienica w FIS Cup:

  2011/2012 - bez pkt FIS Cup
  2012/2013 - nie startował
  2013/2014 - 147 miejsce - 32 pkt - 14 Polak


  Miejsca w FIS Cup:

  2011/2012 - 50,43
  2012/2013 - nie startował
  2013/2014 - 08

 • pepeleusz początkujący

  Spodziewana decyzja. Ja już tuż po Planicy umieściłem go w moich propozycjach składów kadr.
  W PS KN te jego skoki były słabe, ale nie reprezentatywne bo zaliczył tylko trzy starty ind. Natomiast w PK to potrafił wygrać cześć skokową
  Warto tez przypomnieć że w MP w skokach w 2011 był 12, a nie wiem bez sprawdzenia czy kiedyś nie był jeszcze wyzej

 • Stinger profesor

  Czy robi dobrze? Tego nie wiem ale na pewno jakimś wybitnym skoczkiem wśród kombinatorów nie był i na pewno w skokach będzie mu dużo trudniej coś osiągnąć niż w kombinacji przede wszystkim dlatego że jest spora grupa skoczków która ma po prostu start w PŚ czy PK pewny z góry. Życzę Andrzejowi jak najlepiej ale nie bardzo go widzę w skokach nawet w PK. Biela nie wiele pokazał a praktycznie to nic nie pokazał a więc to też pokazuje że Gąsienica wcale łatwiej mieć nie musi, szkoda że przechodzi na skoki.

 • M_B profesor
  @Pavel

  Na pewno sporo większy potencjał skokowy ma od Bieli.

  Nie był nadzwyczajnym skoczkiem wśród kombinatorów fakt, nie wiem czy w 30-stcę któregoś konkursu PŚ był po skokach, ale chyba nie, ale w czołowej trójce po skokach w kontynentalach w kombinacji bywał.

  Ja życzę powodzenia dla Andrzeja choć trochę szkoda że rezygnuje z kombinacji, bo to jeden z nielicznych naszych kombinatorów którzy mają papiery na bycie niezłymi zawodnikami, ale z drugiej strony niestety Andrzej zbyt wybitny w biegu to nie był trzeba mu oddać.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).