Andreas Vilberg nowym asystentem trenera Stoeckla

 • 2014-06-14 13:35

Jak powiedział w rozmowie z internetowym dziennikiem "Nettavisen" szef norweskich skoków - Clas Brede Bråthen, trener norweskiej kadry narodowej - Alexander Stöckl zamierza przeznaczyć więcej czasu na szkolenie podopiecznych. Pomoże mu w tym drugi obok Magnusa Breviga asystent, Andreas Vilberg.

- Jestem bardzo zadowolony z nowej funkcji. Miło mi, że okazano mi tak duże zaufanie oraz doceniono to, co zrobiłem do tej pory - powiedział były skoczek narciarski.

Vilberg wspomniał również o swoich nowych kompetencjach wobec kadry. - Będę koncentrował się głównie na sprzęcie oraz kombinezonach. Ponadto będę odpowiedzialny za technikę skoku. Podsumowując, zadbam, aby wszystko było idealnie wykonane - zapewnił asystent szkoleniowca Norwegów.

Trener norweskich skoczków Alexander Stöckl twierdzi, że obydwaj asystenci znacznie ułatwią mu realizację założonego zadania. - Czuję, że teraz będę mógł bardziej skoncentrować się na samym szkoleniu - powiedział.

28-letni Vilberg do niedawna był jeszcze czynnym skoczkiem narciarskim. Decyzję o zakończeniu kariery sportowca ogłosił w maju 2011 roku. Jego największy sukces to 18. miejsce podczas indywidualnego konkursu z cyklu Pucharu Świata w norweskim Trondheim. Jego rekord życiowy to 220,5 metra. Taki wynik uzyskał 20 lutego 2011 roku w Vikersund.

Warto wspomnieć,że w norweskiej drużynie nastąpiła również zmiana na stanowisku fizjoterapeuty, na którym Lars Haugvad zastąpi Janne Karppinena.

Obecnie Norwegowie przebywają w austriackim Ramsau, gdzie przygotowują się do kolejnego sezonu.


Katarzyna Skoczek, źródło: nettavisen.no
oglądalność: (4920) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Asystent trenera Norwegi A.Vilberg w PŚ będąc zawodnikiem

  Andreas VILBERG w PŚ14.11.1985:

  2005/2006 - bez pkt PŚ
  2006/2007 - nie startował
  2007/2008 - 53 miejsce - 26 pkt - 10 Norweg


  A.Vilberg w LGP:

  2006 - 1 start i DSQ
  2007 - bez pkt LGP

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).