Koudelka i Kozisek wygrywają w Łomnicy nad Popelką, Sedlak pożegnał się ze skocznią

 • 2014-06-21 22:49

Wczoraj na skoczni K-70 w Łomnicy nad Popelką miał się odbyć w ramach imprezy Exhibice Samohyl rozgrywany od kilku lat nietypowy konkurs drużynowy, w którym udział biorą drużyny składające się ze skoczka, skoczkini i specjalisty od kombinacji norweskiej. Tym razem jednak organizatorzy zrezygnowali z przeprowadzenia zawodów zespołowych, w związku z czym zawodnicy rywalizowali w konkursie rozgrywanym w tradycyjnym formacie. Podczas tej imprezy ze skocznią oficjalnie pożegnał się Borek Sedlak.

- Jestem zaskoczony, nie mogę się nachwalić tego, co mnie tu spotkało. Przyszło naprawdę wiele osób i przygotowali mi piękne zakończenie kariery. Wszystkim za to dziękuję - powiedział po zawodach Sedlak.

- Mam świadomość, że to mój ostatni raz na skoczni, ale w życiu jest tak, że coś się kończy, a coś nowego zaczyna. Pewien etap mam za sobą, ale cieszę się na nowe wyzwania - dodał były już reprezentant Czech, który w przyszłym sezonie będzie pełnił w Pucharze Świata kobiet tę samą funkcję jaką w męskim Pucharze Świata sprawuje Miran Tepes.

Wszyscy uczestnicy zawodów powtarzali, że piątkowa impreza nie była prawdziwą rywalizacją, a wesołą zabawą. Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy jednak, że zwycięstwem w konkursie podzielili się ex-aequo Roman Koudelka i Cestmir Kozisek. Skład podium uzupełnił kombinator, Tomas Portyk a kolejne miejsca zajęli Lukas Hlava, Jan Matura i Milos Kadlec.

***
33-letni Borek Sedlak, który do listopada 2005 roku nosił imię Vlastibor, nie odniósł w czasie swojej kariery spektakularnych sukcesów. Jego największe osiągnięcie to 10 miejsce wywalczone podczas konkursu Pucharu Świata w lotach w Harrachowie w sezonie 2010/2011. Latem 2010 roku zajął 5 i 9 miejsce w konkursach LGP w Hakubie. Sedlak był uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Turynie w 2006, Mistrzostw Świata w Oslo w 2011 roku, trzykrotnie brał udział w Mistrzostwach Świata w lotach. Kilkukrotnie stawał na podium konkursów Pucharu Kontynentalnego.


Adrian Dworakowski, źródło: rozhlas.cz
oglądalność: (3628) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  B.Sedlak w PŚ

  Borek Sedlak w PŚ - ur.15.08.1981:

  2000/2001 - bez pkt PŚ
  2001/2002 - nie startował
  2002/2003 - nie startował
  2003/2004 - bez pkt PŚ
  2004/2005 - nie startował
  2005/2006 - 82 miejsce ... 2 pkt - 6 Czech
  2006/2007 - bez pkt PŚ
  2007/2008 - 47 miejsce - 35 pkt - 5
  2008/2009 - bez pkt PŚ
  2009/2010 - 52 miejsce - 51 pkt - 4
  2010/2011 - 48 miejsce - 56 pkt - 4
  2011/2012 - bez pkt PŚ
  2012/2013 - bez pkt PŚ
  2013/2014 - bez pkt PŚ

 • IchBinDa początkujący

  Tymczasem w Turnieju Beskidzkim pokazał się Wąsek i to pokazał się z niezłej strony - zajął trzecie miejsce w kategorii 99-00, wygrałby, gdyby ustał pierwszy skok w Nydku. Wygrał Kacper Konior, na podium z naszych jeszcze Tymoteusz Cienciała (drugi w kategorii 07 i młodsi) i Robert Ryś (trzeci w 03-04, byłby drugi, ale nie ustał drugiego skoku w Kozlovicach). Patryk Hutyra miał szansę nawet na zwycięstwo w 01-02, ale nie wystartował na K-18 w Kozlovicach.

  Tu klasyfikacja generalna: http://skokyfren.cz/Vysledky_2014-15_soubory/BT2014_celkove.pdf

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).