Kadra A skakała w Zakopanem, kadra B w Planicy

 • 2014-06-26 17:46

Zawodnicy kadry A i B, trenując w Szczyrku, Zakopanem oraz w Wiśle, przygotowują się do startów w kolejnym sezonie. W poniedziałek (23 czerwca) skoczkowie kadry B wyruszyli do Planicy, a w następny poniedziałek (30 czerwca) zgrupowanie rozpocznie tam kadra A.

Na początku tego tygodnia czołowi polscy skoczkowie pod okiem Łukasza Kruczka oddali po kilka skoków na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. "Było trudno, ponieważ panowały zmienne warunki atmosferyczne. Wiatr kręcił, dlatego odległości były zróżnicowane, ale takie warunki to również nauka cierpliwego oczekiwania na belce, co przecież często zdarza się na zawodach" - ocenił lider polskiej kadry Kamil Stoch, który podczas poniedziałkowego treningu oddał sześć skoków.

Sześć prób zaliczył również jego kolega z kadry - Maciej Kot. "To był długi trening, ze względu na silnie wiejący wiatr. Pomimo tego był on dla mnie jednym z najlepszych tego lata" - powiedział.

Trening dobrze ocenił również Piotr Żyła. "Był fajny. Skakaliśmy głównie przy przeciągu z przodu, więc były to ciekawe loty. Po Szczyrku, Wiśle i Zakopanem ciężko mi stwierdzić, jaką mam dyspozycję, ale w sumie jestem zadowolony" - stwierdził.

Niezadowolony z poniedziałkowych skoków był tylko Dawid Kubacki. "Nic mi nie szło. Już ostatnie treningi w Wiśle były w moim wykonaniu bardzo kiepskie. Na razie nie wiemy, czym jest to spowodowane." - powiedział.

Przygotowania do sezonu skomentował również trener kadry A - Łukasz Kruczek. "Zawodnicy są już w treningu ze sporymi obciążeniami, co widać na skoczni. Trening na Wielkiej Krokwi nie należał do najłatwiejszych. Było to jednak kolejne cenne pod względem technicznym doświadczenie" - zaznaczył.

Pomimo intensywnego treningu, skoczkowie nie rezygnują z wypoczynku. Kamil Stoch wraz z żoną wybrał się na Karaiby, Maciej Kot w połowie sierpnia wyjeżdża na Kretę, a Piotr Żyła planuje dziesięciodniowy odpoczynek pod koniec sierpnia.

Już 30 czerwca polscy skoczkowie wezmą udział w tygodniowym zgrupowaniu w słoweńskiej Planicy, a udział w Letniej Grand Prix rozpoczną od startu w Wiśle (24-26 lipca).

Tymczasem również kadra B od kilku tygodni intensywnie przygotowuje się do nowego sezonu. W poniedziałek (23 czerwca) jej członkowie wyruszyli do Planicy, na ostatnie zgrupowanie przed jego rozpoczęciem (Puchar Kontynentalny).

Trenujący pod okiem Macieja Maciusiaka, skoczkowie rozpoczęli przygotowania już pod koniec maja w Szczyrku. Następnie od 16 czerwca wraz z najlepszymi słoweńskimi skoczkami, trenowali na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. "Podczas tego obozu każdy mógł zobaczyć, jak skaczemy. Jednak my, jako zawodnicy, skupialiśmy się wyłącznie na swoich skokach. Z kolei trenerzy mieli porównanie tego, jak prezentujemy się na tle skoczków z innego kraju" – stwierdził Aleksander Zniszczoł dla serwisu PZN.pl.

Już na początku lipca (5-6 lipca) zawodnicy kadry B od startu w słoweńskim Kranju rozpoczną rywalizację w sezonie letnim. "Mam nadzieję, że będziemy skakali tam bardzo dobrze, żeby wypaść jak najlepiej przed zawodami w naszym kraju" – powiedział Zniszczoł.

Cały wywiad z Aleksandrem Zniszczołem w serwisie PZN.pl.


Katarzyna Skoczek, źródło: PZN.pl/Eurosport.onet.pl
oglądalność: (3988) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).