Maksimoczkin i Szyszkin triumfują w Pucharze Rosji

 • 2014-06-29 16:38

W ten weekend w Niżnym Tagile zainaugurowany został cykl Pucharu Rosji. Rozegrano zawody mężczyzn i kobiet. Na starcie stanęła niemal cała czołówka rosyjskich skoczków.

W sobotnim konkursie mężczyzn zwyciężył Michaił Maksimoczkin, który dwukrotnie oddał skoki na odległość 94 m. i uzyskał łączną notę 249,6 pkt. Drugie miejsce zajął Władisław Bojarincew (91,5 i 94,5 m. - 245,1 pkt.), a na trzecim miejscu sklasyfikowano Denisa Korniłowa (92 i 94 m. - 244,6 pkt.). Kolejne miejsca zajęli: Anton Kaliniczenko, Roman Trofimow, Ilmir Hazetdinow, Ildar Walitow, Jegor Usaczew, Denis Wesełow, a czołową dziesiątkę zamknął Wadim Szyszkin. Na starcie zabrakło Dmitrija Wasiljewa, który nie trenuje jeszcze w pełnym zakresie po przebytej kontuzji kolana.

Przypomnijmy, że miniony sezon był dla Maksimoczkina stosunkowo udany. Zdobył on swoje pierwsze punkty Pucharu Świata, zajmując m.in. 5 miejsce w loteryjnym konkursie na Wielkiej Krokwi. Zdobył łącznie trzy medale na Uniwersjadzie (złoty, srebrny i brązowy) i cztery podczas Mistrzostw Rosji (trzy złote i srebrny). Był najlepszym z Rosjan podczas olimpijskiego konkursu na skoczni K-95, gdzie zajął 30 miejsce, plasując się po pierwszej serii na dziesiątym miejscu.

Konkurs pań wygrała Sofia Tichonowa, druga była Daria Gruszina, a trzecia Stefania Nadymowa. Nie wystartowała najlepsza rosyjska skoczkini, Irina Awwakumowa.

W niedzielnym konkursie panów triumfował niespodziewanie Wadim Szyszkin, uzyskując 95 i 99,5 m. i notę łączną 254,4 pkt. Drugi był, podobnie jak dzień wcześniej, Bojarincew po skokach na 92 i 97,5 m. (250,5 pkt.), a na trzecim miejscu uplasował się Maksimoczkin (91,5 i 97 m. - 247,5 pkt.). Kolejne miejsca zajęli: Aleksiej Romaszow, Ilmir Hazetdinow, Anton Kaliniczenko, Ildar Walitow, Roman Trofimow i Siergiej Kulikow.

Wśród pań triumfowała Stefania Nadymowa przed Darią Grusziną i Marią Jakowlewą.


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2726) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Szyszkin w drugim konkursie pobił letni rekord skoczni w Niżnym Tagile, pół metra dołożył do wyniku Jakuba Jandy z LGP 2013.

 • EmiI profesor

  Mam nadzieje że Szyszkina zobaczymy w Kranju. Już błysnął formą w pierwszym konkursie w 2 skoku, ale że pierwszy skok zawalił to był dość daleko.

 • Zwei weteran

  Pełne wyniki,
  wczoraj(28.06.14),
  panowie http://www.skijumpingrus.ru/_/53/Kubok_Russia_Men_Results_2_Round_Jump_28.06.2014.pdf
  panie
  http://www.skijumpingrus.ru/_/53/Kubok_Russia_Lady_Results_2_Round_Jump_28.06.2014.pdf

  dzisiaj(29.06.14),
  panowie http://www.skijumpingrus.ru/_/53/Kubok_Russia_Men_Results_2_Round_Jump_29.06.2014.pdf
  panie http://www.skijumpingrus.ru/_/53/Kubok_Russia_Lady_Results_2_Round_Jump_29.06.2014.pdf

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).