Gregor Schlierenzauer: "Jesteśmy jedną drużyną"

 • 2014-08-10 00:35

Gregor Schlierenzauer stanął na najwyższym stopniu podium w konkursie Letniego Grand Prix w Einsiedeln. Austriak pokonał Piotra Żyłę oraz swojego reprezentacyjnego kolegę Michaela Hayboecka.

"To miłe uczucie stać na najwyższym stopniu na podium" - powiedział Gregor Schlierenzauer po zawodach. "Jest to również ogromna motywacja dla mnie i kolejny krok w przygotowaniach do sezonu zimowego. Jestem bardzo dumny i zadowolony, że wygrałem zawody" - dodał.

Od tego sezonu austriaccy skoczkowie mają nowego szkoleniowca - Heinza Kuttina, który objął to stanowisko po Alexandrze Pointnerze. "Zmieniliśmy delikatnie niektóre elementy w naszym przygotowaniu. Sporo rozmawialiśmy na temat naszej techniki, sprzętu" - mówił "Schlieri". "Myślę, że podążamy w dobrym kierunku i mam nadzieję, że uda mi się ten poziom zachować na dłużej".

Schlierenzauer z pewnością weekend w Szwajcarii może zaliczyć do bardzo udanych. Dominował zarówno w treningach jak i w konkursie. "Nie jestem zadowolony ze wszystkich moich skoków. Na pewno te w treningu były dobre, ale dzisiejszy w pierwszej serii nie należał do udanych" - ocenił.

Na podium obok utytułowanego Austriaka stanął także jego reprezentacyjny kolega Michael Hayboeck. "Cieszę się, że Michael też był na podium. Jesteśmy jedną drużyną, wspólnie się przygotowujemy i motywujemy do działania".

Po ostatnim sezonie pojawiły się informacje, że Schlierenzauer zamierza zrobić sobie rok przerwy od skakania. "Po sezonie dużo myślałem o przeszłości. Byłem bardzo zmęczony, ale teraz motywacja do działania powróciła. Przeprowadziłem wiele rozmów z moja rodziną, trenerami i zdecydowałem, o tym co będę robił. Teraz mamy nowy sztab szkoleniowy i to jest dobre dla mnie" - wyjaśnił Austriak.

W planach startowych Schlierenzauera są jeszcze trzy konkursy w ramach Letniego Grand Prix. "Jadę do Courchevel a następnie do Hinzenbach oraz Klingenthal" - zakończył skoczek.

Korespondencja z Einsiedeln, Tadeusz Mieczyński


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3376) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).