Wypowiedzi Magdaleny Pałasz i Joanny Szwab po FC Pań w Hinterzarten

 • 2014-08-13 00:23

Oprócz juniorów, na obiekcie Adlerschanze w Hinterzarten rywalizowały także członkinie polskiej kadry kobiet. Na temat minionych zawodów, a także przygotowań do nowego sezonu wypowiedziały się Magdalena Pałasz i Joanna Szwab.

Joanna SzwabJoanna Szwab

17-letnia Szwab, sezon 2013/2014 zakończyła miejscem na podium w Pucharze Kontynentalnym w Falun. Początek lata to znacznie gorsze wyniki w zawodach FIS Cup, jednak jak przyznaje sama zawodniczka, efekty treningów mają przyjść zimą. - W Villach moje skoki były tak fatalne, że nawet nie zdążyłam odczuć tego obiektu. W Hinterzarten było już nieco lepiej. Skakałam tam m.in. zimą podczas Pucharu Świata, więc miałam już pewne doświadczenie. Jak mówi stara prawda, jeżeli skoki są dobre, to skocznia nie ma znaczenia.

- W tym momencie skupiam się wyłącznie na treningach. Wiosną pracowałam głównie nad siłą. Na początku było sporo szybkości i świeżości, jednak potem przyszły mocne treningi na siłowni. Nie przykładam aż takiej wagi do lata, w końcu skoki narciarskie to sport zimowy. Taki już to sport, raz jest gorzej, a raz lepiej - dodaje z uśmiechem mieszkanka Chochołowa.

Pomimo przeciętnych skoków w ostatnim czasie, Szwab nie traci dobrej myśli. - Zrozumiałam, że nie warto się przejmować, bo to sytuacji z pewnością nie polepszy, a ewentualnie może pogorszyć. Pozytywne nastawienie to podstawa! - zakończyła podopieczna Sławomira Hankusa.

Nieco lepiej w tej fazie sezonu letniego poczyna sobie starsza z kadrowiczek - Magdalena Pałasz. Niespełna 19-letnia skoczkini zajmuje 16. miejsce w klasyfikacji generalnej FIS Cup Pań, a jej najlepszy pojedynczy rezultat to 12. pozycja w Hinterzarten. Czy w tym roku treningi wyglądają nieco inaczej niż w poprzednich latach? - Przygotowania do sezonu zimowego idą pełną parą. Codziennie mamy treningi, a obecnie jesteśmy na zgrupowaniu w Szczyrku. W chwili obecnej metody treningowe zmieniły nam się całkowicie. Osobiście widzę różnicę w stosunku do lat poprzednich. Głównym powodem są bez wątpienia treningi z nowym trenerem - powiedziała Polka.

- Na bieżące lato nie mam specjalnych celów. Takie pojawią się zimą, bo to wtedy oczekujemy udanych skoków. Oczywiście w międzyczasie chcę dobrze wypadać na treningach i zawodach, jednak dążymy do tego, aby rezultaty pojawiły się na śniegu - oznajmiła 19-latka.

Nowością jest fakt, iż Polki od początku sezonu mają okazję rywalizować w międzynarodowym gronie. W Hinterzarten na starcie pojawiła się m.in. mistrzyni olimpijska z Soczi - Carina Vogt. Czy jest to jakiś dodatkowo motywujący czynnik? - Super sprawa. Mamy okazję bezpośrednio powalczyć z najlepszymi. Ilość reprezentantek gospodarzy w czołówce, świadczy o tym jak bardzo skoki kobiet są tam rozwinięte w porównaniu do Polski. Sam obiekt w Niemczech już zimą nie przypadł mi do gustu. Teraz jednak nieco zmieniłam swoje zdanie - wyjaśniła Pałasz.

Do czwartku Polki trenować będą w Szczyrku. Kolejne zgrupowanie odbędzie się prawdopodobnie w czeskim Frenstacie, gdzie pod koniec sierpnia Polki powrócą do międzynarodowej rywalizacji.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5424) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).