Rajda i Twardosz zadebiutują w zawodach FIS Cup

 • 2014-08-25 20:28

Już w najbliższy weekend w czeskim Frenstacie odbędą się zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego mężczyzn oraz kolejny konkurs z cyklu FIS Cup Pań. Na starcie oprócz Magdaleny Pałasz i Joanny Szwab, zobaczymy dwie debiutantki.

Kinga Rajda (rocznik 2000) oraz Anna Twardosz (rocznik 2001), do tej pory miał okazję startować tylko w zawodach LOTOS Cup. Konkursy na czeskim obiekcie HS 106, mają być dla wymienionych zawodniczek szansą do zebrania cennego doświadczenia, które zaowocuje w przyszłości.

Oprócz nich, na starcie zobaczymy dobrze znane: Magdalenę Pałasz oraz Joannę Szwab. Dla podopiecznych Sławomira Hankusa będą to kolejne starty w międzynarodowym gronie, w tym sezonie. Jak dotąd Pałasz zgromadziła 75 punktów, co daje jej 16. miejsce w klasyfikacji generalnej FC Pań. Szwab plasuje się na 29. pozycji (26 punktów).

Skład mężczyzn poznamy wkrótce, po wewnętrznym sprawdzianie na skoczni w Szczyrku. Udział w nim wezmą członkowie kadry juniorów oraz zawodnicy, którzy nie zmieścili się do żadnej z kadr.

Pierwsze zawody we Frenstacie pod Radhostem odbędą się w najbliższy piątek.


Dominik Formela, źródło: facebook.com/LadiesSkiJumpingPoland
oglądalność: (8562) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • blundi początkujący
  @dejw

  Powinny startować, nawet jakby wynik był mizerny.
  Na stronie PZN jest wywiad z trenerem Hankusem.
  Taki fragment:
  "Na treningach w Szczyrku dziewczyny skakały bardzo dobrze i cieszę się, że to wszystko cały czas idzie do przodu. Jednak wiadomo, że treningi to jedna sprawa, a zawody to druga. Tam dochodzi jeszcze stres, w grę wchodzi psychika."
  Brak im doświadczenia, rutyny, pewności siebie, a to można wyrobić głównie regularnymi startami. Wystarczy zerknąć w statystyki FIS na ilu zawodach w ostatnich latach były dobre zawodniczki podobne wiekiem do Magdy i Joanny.
  Magda Pałasz (1995r) - 25 startów od 2011r.
  Colline Mattel (1995r) - 84 starty od 2011r. i całkiem sporo wcześniej
  Althaus Katharina (1996r) - 82 starty od 2011r.
  Joanna Szwab (1997r) - 32 starty od 2011r.
  Nie kojarzę innego kraju. gdzie byłaby tak duża dysproporcja między poziomem skoków panów i pań.

 • dejw profesor
  @JankessPL

  No ok, Pałasz rozwija się najszybciej. Może nawet uda się jej mocniej zaznaczyć swoją obecność w światowej czołówce.
  Ja tak mówiłem bardziej w skali ogólnej. Wyobrażasz sobie np naszą drużynę na MŚJ? Bo ja nie bardzo.

 • dejw profesor
  @blundi

  Niestety, ale wstyd to byłby raczej gdybyśmy taką drużynę wystawili. Nasze skoczkinie to wciąż poziom daleki od choćby przeciętnego (choć postępy na szczęście są).
  A konkursy drużynowe Pań na MŚJ pojawiły się dopiero w 2012 roku, więc zbyt wiele okazji na wystawienie drużyny nie było. I różnice poziomów między zespołami były tak olbrzymie, że właściwie można się było zastanawiać nad tym czy takie konkursy w ogóle mają sens.

 • JankessPL doświadczony
  Reprezentacje

  W Frenstacie bd tylko 5 reprezentacji(Czechy,Polska,Rumunia,Rosja i USA),najciekawsze jest kogo wyślą amerykanie,najlepiej z Hendricson,Jerome i Vann,jestem ciekaw ile nasze panie tracą do czołówki światowej
  źródło:http://www.jiriraska.cz/aktualni%20informace.htm

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).