Velta wygrywa ze Sjoeenem w Oslo, skakali też w Austrii i Słowenii

• 2014-08-31 18:57

Dzisiaj na skoczni Midtstuen w Oso rozegrano krajowe zawody Konica Minolta Plastmesterskapet. W kategorii panów triumfował Rune Velta, który trochę nieoczekiwanie pokonał lidera klasyfikacji generalnej LGP Phillipa Sjoeena.

Velta triumf odniósł głównie dzięki kapitalnemu skokowi w pierwszej serii, w której uzyskał aż 108, 5 m. i mimo słabszej drugiej próby (100,5 m.) mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Rewelacja tego lata, Phillip Sjoeen oddał dziś skoki na odległość 102 i 105 m. i do Velty stracił 4,5 pkt. Skład podium uzupełnił Joachim Hauer po skokach na 102 i 103,5 m.

Dopiero dziewiąte miejsce zajął v-ce lider klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix Daniel Andre Tande, a jeszcze o pozycję niżej znalazł się Tom Hilde. Zawody pań wygrała Line Jahr przed Gyda Enger i Maren Lundby, a w kategorii weteranów triumfował Knut Gjerke.

Pełne wyniki w formacie PDF >>>

W ten weekend rozegrano też na skoczni w Villach zawody krajowe - OMV Austria Cup, lecz nie były one tak dobrze obsadzone jak norweskie zmagania. Oba konkursy w kategorii seniorów pewnie zwyciężył Lukas Mueller, a dwuosobową kategorię seniorek drugiego dnia rywalizacji wygrała powracająca na skocznie po kontuzji Daniela Iratschko. Na starcie pojawił się też, bez większego powodzenia, walczący o powrót do dawnej formy David Zauner.

Pełne wyniki pierwszego konkursu w formacie PDF >>>

Pełne wyniki drugiego konkursu w formacie PDF >>>

Dziś na skoczni HS93 w słoweńskiej Mislinji odbyły się również kolejne zawody Pucharu Cocta. W słabo obsadzonej kategorii seniorów triumfował Gasper Bartol, w kategorii pań najlepsza okazała się Ursa Bogataj.

Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4454) komentarze: (6)