Anssi Koivuranta: "Celem są mistrzostwa świata w Falun"

 • 2014-10-13 22:34

W ostatnich latach w fińskich skokach brakuje spektakularnych sukcesów. Pomimo to jeden z reprezentantów tego kraju, Anssi Koivuranta, wierzy, że wraz z objęciem stanowiska trenerskiego przez Janiego Klingę i Kariego Ylianttilę, sytuacja ulegnie poprawie.

Fin ma nadzieję, że skoki w jego kraju niedługo znów doczekają się ery świetności. - Wydaje mi się, że przyczyna braku sukcesów jest złożona. Czasami trzeba mieć odwagę, by coś zmienić. Teraz zostały wprowadzone nowe metody szkoleniowe. Cały zespół otrzymał nowy impuls do działania i dużo motywacji – mówi.

Koivuranta jest zadowolony ze swojej obecnej dyspozycji. - Mój cykl treningowy w sezonie letnim przebiegł poprawnie. Latem nigdy nie skakałem rewelacyjnie, ale w tym roku było lepiej niż dotychczas. Skacząc w lecie trzeba starać się poprawić jak najwięcej i jak najlepiej przejść do sezonu zimowego. Jednym z moich głównych celów w zimie będą na pewno mistrzostwa świata – zapewnia.

26-latkowi marzy się również medal olimpijski. - Toni Nieminen miał 17, ale np. Kasai ponad 40 lat, kiedy wywalczył medal na igrzyskach. Mówi się, że skoczek osiąga życiową formę w wieku 20 lat, ale wielu zawodników łamie ten stereotyp – twierdzi.

Fiński skoczek niedawno przeprowadził się do Lahtii. Wcześniej mieszkał w Kuusamo i Rovaniemi. - Jednym z powodów było złe połączenie lotnicze z południową częścią kraju. Jeśli się mieszka w Lahtii nie ma takiego problemu. Drugim powodem było to, że znajduje się tutaj skocznia o profilu odpowiadającym najnowszym standardom. Poza tym Finlandia zorganizuje w Mistrzostwa Świata w Lahtii w 2017 r. – tłumaczy.

Zawodnika martwi tylko jedno- Nie wiem jak przetrwam zimę, jeśli nie będzie tu wystarczająco dużo śniegu. Na Północy jesteśmy do niego bardzo przyzwyczajeni – śmieje się.


Katarzyna Skoczek, źródło: yle.fi
oglądalność: (2457) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Wiara czyni cuda:-)

  Anssi na pewno wie co mówi, nowe metody szkoleniowe,wzmożone treningi nowy sztab szkoleniowy to daje nadzieję :-) ja od 14 lat kibicuje właśnie tej drużynie i nigdy w nich nie zwątpiłam już zwyciestwo Anssiego w Innsbrucku dało wiarę .:-)

 • abc początkujący

  Kryzys fińskich skoków zaczął się od kontuzji Ville Larinto w Ga-Pa w sezonie 2010/2011 (na początku tego sezonu regularnie wraz z Hautamekim znajdowali się w czołowej 10-ce, raz nawet zajęli pierwsze i drugie miejsce w konkursie w Kuopio).

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).