W Worochcie odbyły się letnie mistrzostwa Ukrainy

 • 2014-10-18 11:44

Kończący się sezon letni jak co roku wieńczony jest zawodami o krajowy prymat w wielu krajach. W ostatnich dniach o tytuł najlepszego walczyli na kompleksie Porkka w Worochcie skoczkowie z Ukrainy.

Na tegoroczny championat składały się trzy konkursy: indywidualne zmagania na skoczni K-90 i K-75 oraz zawody drużynowe. Na większej ze skoczni triumfował Andrij Kłymczuk, drugie miejsce zajął Wiktor Pasicznyk, a trzecie Jewhen Marusiak. Mistrzem na skoczni K-75 został Stepan Pasicznyk, srebrny medal wywalczył Jewhen Marusiak, a brąz Andrij Kalinczuk.

W konkursie drużynowym triumfowała pierwsza ekipa Obwodu tarnopolskiego, w skłąd której weszli: Rusłan Balanda, Stepan Pasicznyk, Wiktor Pasicznyk i Adnrij Kłymczuk. Drugie miejsce zajął zespół z Obwodu iwanofrankowskiego, a trzecie druga ekipa Obwodu tarnopolskiego.

W kończącym się sezonie letnim najlepszy wynik spośród ukraińskich skoczków zanotował Andrij Kłymczuk, który trzykrotnie punktował w zawodach FIS Cup i z dorobkiem 28 punktów zajął 86 miejsce w klasyfikacji generalnej tego cyklu. W konkursach FIS Cup punkty udało się zdobyć także Stepanowi Pasicznykowi, Andrijowi Kalinczukowi i Witalijowi Kaliniczence.


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2965) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Troche historii

  "W Worochcie zbudowano pierwszą polską skocznię narciarską. Ciekawostką było, iż pod nią przebiegała linia kolejowa. Wówczas skoki narciarskie były sensacją. Uważano skoczków za nieobliczalnych ryzykantów, wręcz samobójców. Porównywano ich do akrobatów cyrkowych wykonujących niebezpieczne ewolucje bez zabezpieczeń. Przy skoczni gromadziły się tłumy gapiów

 • Micadi początkujący

  @borek99
  No cóż, dzięki chociaż za próbę wyszukania, prawdę mówiąc i tak trochę wątpiłem czy da się gdzieś je znaleźć.

 • borek99 weteran
  @Micadi

  Ukraińcy nigdzie ich nie wrzucali (a przynajmniej nigdzie nie wygrzebałem), a babka z ukraińskiego związku, od której kiedyś takie wyniki można było dostać już nie odpowiada na maile, więc nie sądzę - na Wikipedii wrzuciłem jeszcze skład trzeciej drużyny w konkursie drużynowym.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).