Piotr Żyła: "Taki jest nasz sport i jego urok"

 • 2014-12-06 22:29

Piotr Żyła nieoczekiwanie był jedynym Polakiem, który zakończył sobotnią rywalizację bez zdobyczy punktowej. Co zaważyło o takiej sytuacji? Warunki? Przeziębienie? A może po prostu słabszy skok?

- Nie mam pojęcia co się stało. Skok nie był do końca taki, jaki powinien być, ale co zrobić. Jutro kolejne zawody, trzeba się zrestartować, zapomnieć o sobocie i skakać normalnie. W serii próbnej nie było super, ale nadal lepiej niż w pierwszej serii. Skoczyłem krócej, ale byłem wyżej. Próbny skok wydawał mi się gorszy, a jednak tam byłem wyżej. Takie są skoki.

Podczas sobotniego konkursu, jury bardzo często zmieniało długość najazdu, przez co konkurs wydawał się nieco komiczny. Jak ustosunkuje się do tego Piotr Żyła? - Taki nasz sport i jego urok. Jakbym oddał super skok, to awansowałbym do drugiej serii. Nie można zrzucać winy na warunki, jedni mieli lepiej, a drudzy gorzej. Konkurs jak konkurs.

Czy postawa kolegów z kadry cieszy? - No dokładnie. Nie wszyscy zapunktowali, bo ja nie <śmiech>. Ale cieszy fakt, że walczymy w drugiej serii większą ilością zawodników.

Od kilku dni mówi się o przeziębieniu 27-latka. Ile jest prawdy w tych pogłoskach? - Trochę mnie złapało przeziębienie ostatnimi czasy, ale ja nie zwracam na to uwagi. Nastawiam się na walkę na skoczni.

Korespondencja z Lillehammer, Tadeusz Mieczyński.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4016) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • monia866 weteran
  Dobrze,ze to "tylko" przeziebienie,

  a nie kolejna kontuzja...

 • Karol początkujący

  A według mnie to kpina oddał bardzo dobry skok i nie wszedł do finału podczas gdy inny oddał taki sam skok i zajął 1 miejsce.
  Przeliczniki , matematyka oto jak można ustawiać wyniki na papierze.

 • anonim

  Więcej gadania niż skakania, zabronić wywiadów naszym !

 • anonim

  Według mnie to nie ma co pierrdzielić tylko trzeba zapierrdzialać i będzie zajeebiście,

 • FighterWF doświadczony

  Piotrek mówi tak jakby nie wiedział w jakich warunkach był toczony ten konkurs. On najlepiej wie czy popełnił błędy podczas swojej próby czy też nie, co mimo wszystko w innych okolicznościach dałoby mu spokojnie punkty. Oby jutro miał więcej SZCZĘŚCIA, bo wydaje się, że to jest podczas tego weekendu kluczową kwestią.

  Btw. z jednej strony fajnie, że nie zwala na warunki, ale czasem można się obronić, zwłaszcza podczas takich zawodów...

 • Stinger profesor

  Trochę pecha dzisiaj ale liczę że Piotrek jutro się zrewanżuje i pokaże że dzisiejszy skok to rzeczywiście nie fart.

 • MSad_ profesor
  panie Zyła

  czemu tak mulicie na progu? TO MA BYC PETARDA A NIE CIEPLE KLUCHY

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).