Dawid Kubacki: "Nie do końca jestem zadowolony z konkursu"

 • 2014-12-13 23:36

Swoje pierwsze punktu do klasyfikacji Pucharu Świata zdobył Dawid Kubacki.

- Nie do końca jestem zadowolony z konkursu. Trochę brakowało moim skokom. Zdobyłem pierwsze punkty Pucharu Świata w tym sezonie i z tego mogę być zadowolonym, że wykonałem krok do przodu. Trzeba się zmobilizować, aby wszystkie skoki wyglądały tak jak te podczas treningów w Zakopanem i tutaj w pierwszym dniu.

- Jestem spokojny o swoje skoki, ponieważ wiem, że potrafię skakać. Błędy się jeszcze zdarzają ale taka jest droga w dochodzeniu do dobrych skoków. Te złe również się zdarzają ale na szczęście jest ich coraz mniej.

- Nie widzę różnicy między Pucharem Świata w Rosji a w innych miejscowościach. Dziś było znacznie więcej kibiców niż wczoraj. Atmosfera dopisała na zawodach.

- Z różnicą czasu radzimy sobie w ten sposób, że nie przestawiamy się na ten czas i tyle

- Jutro będę zadowolony z normalnych skoków. Skocznia jest w porządku i można na niej normalnie skakać. Trzeba się tylko skupić na tym, aby oddawać swoje normalne skoki i wtedy wszystko będzie w porządku

Korespondencja z Niżnego Tagiłu, Tadeusz Mieczyński


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3874) komentarze: (28)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sledzik16 stały bywalec

  Dokładnie dla mnie to że jeżdżą teraz na zawody PŚ to tylko marnowanie pieniędzy. Dla naszej kadry w w tym momencie jest miejsce w Pucharze Kontynentalnym a nie Świata

 • anonim
  Bawią się skokami?

  Kogo by nie zapytać z naszych podskoczków i ich trenera o formę w tym sezonie to odpowiedź jest,że "wszystko idzie w dobrym kierunku" tylko kierunek nie ten i niech dalej bawią
  się oni skokami i wycieczkami na koszt PZN.

 • anonim
  Dawid

  Lubie tego chłopaka,myślałem po piątkowym kwali że już się przełamał, ale znowu wychodzą u niego stare grzechy, jakieś szybkie zmęczenie materiału, czym więcej skoków tym gorzej. Może dzisiaj nie potwierdzi tej reguły i będzie lepiej niż wczoraj choć tyle razy mnie Dawid zawiódł że już mu nie wieże.

 • anonim
  Kubacki

  Jak najszybciej zakończyć karierę i zrobić miejsce młodym, którzy nie będą bali skakać się daleko. Kilka lat w kadrze A i niestety brak postępów.

 • Karol początkujący

  W składzie na MŚ i tak się znajdzie nawet jeśli będzie spadał na bulę.
  W treningach i kwalifikacjach dobrze ale w konkursach spada.
  No ale nalezy do teamu EVA nement jak sie ma menedżera takiego to start ma zapewniony.

 • anonim
  @kibicSN

  To prawda co napisałeś. Pokutuje mit Kubackiego z mocnym odbiciem który nie wykorzystuje potencjału. A Kubacki jest słaby; świeca w górę i potem jak wór ziemniaków spada. Było kilku znakomitych skoczków z mocnym odbiciem którzy latali wysoko i osiągali dobre rezultaty. Sam nie pamiętam Harady ale Martin Hoellwarth też miał podobny styl. Tyle że Hoelli to była klasa światowa i on posiadał potężne odbicie i potrafił robić metry a nie jak Kubacki góra punkt K i wiecznie zawodolony z wycieczki

 • kibicSN stały bywalec

  Kofler i Morgenstern mają w odróżnieniu od Kubackiego mocne odbicie dlatego lecą tak daleko a nie spadają w połowie.Starsi kibice pamiętają jak latał choćby Harada, nie wiem czy nie wyżej od Kubackiego i jak daleko skakał.. to chyba kwestia siły odbicia.Kubacki nie ma mocnego odbicia, tylko sprawia takie wrażenie że ma.Gdyby miał mocne odbicie to radziłby sobie w każdych warunkach i zwłaszcza przy tylnim wietrze nie spadal jak wór ziemniaków.

 • TomekNS doświadczony

  Nie mozża być zadowolony z takiej pozycji. O satysfakcji może mówić tylko Piotrek reszta poniżej oczekiwań. Gdzie niby ta wielka fala doskonałych polskich skoczków? Niestety prawda jest taka ze nie mamy ani dobrych skoczków ani zaplecza młodych którzy by kiedyś mogli dobrze skakać. Nich nikt nie mydli oczu ze jest dobrze bo jest fatalnie i nie idzie ku dobremu. skoki nierówne krótkie, odstajemy daleko poza czołówkę. MASAKRA

 • Aaabbbb weteran
  Engelberg

  Skoro co któryśtam wpis wskazuje jak cudownie skacze się naszym w Engelbergu, to mam propozycję dla naszego sztabu szkoleniowego: niech przygotowania do sezonu skupiają się wyłącznie pod kątem Zakopanego i Engelbergu. W innych konkursach niech skacze wyłącznie Stoch. I jest szansa, że kibice unikną frustracji, a my będziemy po wsze czasy dominatorami wszystkich skoczni. Dwie ogarnie cały zespół, resztę załatwi Kamil.

 • Doors stały bywalec
  Dawid

  Wszyscy wiemy, że Kubacki ma wysoko wychodzi w powietrze po czym spada przedwcześnie. Pytanie o to kilka razy padło w wywiadach, ale Kubacki unika tego jak ognia i on nie widzi w tym żadnego problemu. Skoki narciarskie to jednak dyscyplina gdzie się skacze w dal, a nie wzwyż.

  Kubackiemu nic nie dają mocne wiatry z przodu, bo to po prost zawodnik który nie umie latać. Gdy przychodzą zawody na mamucie, widzimy który zawodnik "czuje noszenie" w powietrzu, a który tylko 'skacze' jak Kubacki. Poza tym nawet na małej skoczny przy mocnym wietrze z przodu mamy bardzo niską belkę, co uniemożliwia tak słabym zawodnikom jak Kubacki dalekie skoki. Na małych skoczniach Kubacki powinien być mistrzem świata, a na IO był dopiero 32.

  Marze o tym aby po sezonie naszą kadrę przejął Pointner, nauczył naszych skoczków ciężkiej pracy i wyciągnął z nich to co najlepsze.

 • Peter90 bywalec

  Podoba mi się postawa polskich skoczków.Nie chodzi o,ze to nie wskakują do czołowej 10,ale chodzi mi o to,ze sa po prostu kilku zawodników mamy w czołowej 30.Kiedyś marzyliśmy o tym.Zawsze był tylko Małysz.Jak On opuszczał konkurs to juz sie nie oglądało.
  Dziś mają poprawić :)

 • yyy profesor
  Dobrze Dawid

  Na razie masz niezagrożony start na MŚ, bo jesteś naszym drugim najlepszym skoczkiem.

 • kunegundek początkujący
  Lot Dawida.

  Ja myślę, że Dawid po prostu zbyt pionowo ma narty, przez co ma zły kąt natarcia, przez co wytraca prędkość i w końcowej fazie lotu nie ma z czego odlecieć. Widać to czasami wyraźnie jak leci sobie leci, leci, aż nagle z wysokości spada i ma problemy z lądowaniem. Widoczne jest dosyć szybkie tracenie prędkości, przynajmniej jak dla mnie. :P

 • mmm bywalec

  Morgenstern i Kofler również wychodzili bardzo wysoko z progu za swoich dobrych czasów (chociażby sezon 2010/11) i nie przeszkadzało im to w uzyskiwaniu znakomitych rezultatów (a przewagę nad resztą mieli szczególnie przy wietrze z tyłu) - myślę, ze samo "latanie wysoko" nie jest problemem u Kubackiego - może już delikatna zmiana kierunku odbicia mogłaby zmienić wyniki na lepsze.

 • sakala początkujący

  @pss

  Mylisz się. To jest zawodnik, który ze swoją techniką potrzebuje po prostu silnego wiatru z przodu żeby odlecieć.
  Paradoksalnie to właśnie w czasach kiedy latano wysoko nad zeskokiem umiejętności ułożenia ciała w powietrzu miały większe znaczenie niż teraz w stosunku do samego najazdu na próg i odbicia. Zawodnicy, którzy potrafili wykorzystać najmniejszy nawet powiew z przodu, w którejś fazie skoku, byli uprzywilejowani.

 • anonim
  Dawid

  Ten chłopak ma potencjał, aby odnosić jakieś tam przyzwoite rezultsty na skoczniach wymagających wysokiego toru lotu, co potwierdzał na przykład w Engelbergu, w Willingen (148 m w zeszłorocznych kwalifikacjach), czy wczoraj, ale musi bardziej uwierzyć w swoje możliwości, aby nie spalać się w decydujących próbach (konieczny byłby psycholog). Kierunek wybicia jest sprawą przyzwyczajenia - taki już ma styl i tyle, więc wielki skoczek z niego pewnie być nie może, ale solidny z przebłyskami - i owszem. Nie należy z niego po prostu robić jakiegoś wiecznego nieudacznika.

 • Xander początkujący

  Kubacki to zawodnik który swojego poziomu już nie podniesie. Można było po wczorajszym się spodziewać dzisiaj takiego występu.

 • JankessPL doświadczony
  @Xander

  Spadek o 15 pozycji w ciągu jednego dnia to jest niezły występ?No chyba że bd liczyć kwalifikacje i treningi,w normalnej obsadzie nie miałby co liczyć na awans do drugiej serii

 • MarSik stały bywalec
  KIBIC

  O to, to dokładnie. Dziś analogiczna sytuacja, naiwnie czekam na wywiad z Jankiem. Na wywiad z Murańką nie czekam, bo jego wypowiedzi są równie porywające jak jego skoki...

 • Xander początkujący

  Dzisiejszy występ Dawida należy ocenić jako niezły, choć po treningach można było wymagać od niego zdecydowanie więcej.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).